• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Što se tiče brave za paljenje ona ima tri šarafa na jednom je oznaka 15/54 na jednom je oznaka 19 što predpostavljam da je za grijače i ima jos jedan šaraf na bravi za paljenje bez oznake pa me zanima zašto je on?
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
pozdrav koja je sad glava vola na traktoru od kojeg je vozila to je sad dobro odradeno sve.


pozdrav i svaka cast to je super ideja. ako mi mozete reci kako je spojen taj volan od auta i taj od traktora ija cu to da ugradim....

Hvala na informaciji Pozdrav.

poz. dali se moze ugradit neki jaci motor od imt traktora u ursusa 335 ....
teško je za objasniti, donji prihvat stupa valana, onaj sa 4 rupe, sam odrezao i zavario na prihvat električnog serva, osovina volana ima puž i ležaj, osovinu sam skratio na mjeru i spojio s osovinom serva
Kad prolaziš pokraj koprivnice navrati pa ti pokažem
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Imam vilice za palete, ćentar palete je udaljen 50cm od najisturenije točke hidraulike, dižem 550kg
 

omarko11

Novi član
Tu od
2 Svi 2018
Poruka
5
Evo teme za sve vlasnike ovog vrhunca poljske tehnologije!
Znači od sad tu sve kaj se tiče "malog" mede!
pozz ja bih trebao katalog za malog medu i uputstvo ako imaš da mi pošalješ.
 

danijel81

Novi član
Tu od
17 Kol 2016
Poruka
5
Pozdrav svima,
Da li netko zna gdje mogu nabaviti blok motora za C335, nije mi bitno da li je polovan ili novi. Na podrucju Slavonije
 

bozo3

Novi član
Tu od
26 Tra 2020
Poruka
1
zanima me pucanje na auspuhu kod opterećenja na URSUS 335.jel ima itko slična iskustva s tim? hvala
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
dobro vece , imam 335..pokusavam od diferencijala lade, merca 123..napraviti frezu, procitao sam kompletan forum o 335..dosta polemike oko prenosa remen ili zupcanik ali nikako da skontam koji diferencijal priblizno pase da se ugradi, sve ostalo..zupcanici, lim..kostur,cijev..itd sam shvatio , hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
zanima me pucanje na auspuhu kod opterećenja na URSUS 335.jel ima itko slična iskustva s tim? hvala
Zapitao bih se valjaju li ventili.
 

Anton.matea

Novi član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
4
Dobar dan molio bi pomoc , imam ursus 335 i jucer sam cjepao drva i na jedan put mi stalo se vrtiti vratilo ,, rucica je ukopcana i sve a ne vrti se molim vas pomoc
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pojelo je zube na lameli. Probaj kad je traktor ugašen okrenuti pajserom kardan pa slušaj gdje brusi.
Mislim da mora na pola
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Ursus party!
Nisam baš bio upoznat s njima ali za te god.... nožni gas, kompresor, -sa izvodom za koč. prikolice.. Rekli bi PantiĆu iznenađjen sam😜
IMG_20200519_124544.jpg IMG_20200519_181709.jpg IMG_20200519_182600.jpg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Kako se ponaša drugi kotač na zadnjoj osovini, u sporohodnim brzinama, u odnosu na prvi, u slučaju kad traktor proklizava nizbrdo, u varijanti sa uključenom šperom u odnosu na varijantu s isključenom šperom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ak je uključena špera, oba se vrte istom brzinom.
Jedino hoće zanositi u smjeru bočnog nagiba (jer donji kotač ima manje klizanje).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ako ga "pogura", onda se onaj, manje opterećeni zna vrtiti unatrag (naročito na mokroj travi).
 
Na vrh