• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
1 bar je nekako malo po mom mišljenju, jedino ako ne nosi neki veći teret pa onda može.Kad natovariš u prikolicu jednoosovinku oko 4 kubika pijeska onda gume na traktoru osjećaju kad su i na 2 bara.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Nekidan sam išao kositi brdo s novim gumama i nije bilo problema s proklizavanjem. Zasad su se gume pokazale kao vrijedna investicija. Dosta je drukčije nego sa starim, mozda napola potrošenim ali dosta starim gumama.
 

zola10

Novi član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
1
Pozdrav svima!
Imam malog Ursusa za kojeg sam nedavno nabavio kabinu, no međutim nije bilo onih dodatnih podnica i stepenice.
Molio bih ako netko ima iskustva s riješenjem takvog problema, odnosno dali postoji mogučnost da se to negdje kupi.
Stanje vidljivo na slici.
Lp, Emil
 

Prilozi

  • IMG_20200531_101012.jpg
    IMG_20200531_101012.jpg
    89.9 KB · Pregleda: 27

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Gledam po netu cijene hidro volana... Za imt i utb većinom oko 2500 kn, a za ursusa rositeh 5300kn sa cilindrom na boku traktora, a ima i neki poljski malo drukčiji set sa cilindrom između prednjih kotača po cijeni ispod 5000 kn. Ima li tko takvo nešto ugrađeno, koji je set bolji... Gdje kupiti...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Po meni je to preskupo ugrađivat, isto ko za Imt sam ja gledal. Druga stvar da sam cijeli dan na traktoru onda bi ugradil. Ali 5soma je zbilja puno, možda ima neki home made riješenje?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Sad si vidio sta ti sve treba i polako skupljaj ako ga bas toliko zelis, nosac napravis za cilindar na boku i rjeseno.
Onaj cilindar ispod je sam po sebi preskup, a i puno vise komplikacija ima.
Kolega je imao bocni i super je to radilo, samo moras povezat ljevi i desni poprecnom i nosače poprecne naci.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Damirko, potraži malo u povijesti ove teme. Član @swand je ugradil električni servo na postojeću glavu volana. Mislim da ti je to najbolji način, a ti se železni mešter...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Znam za to, ali nekak mi neugodno pitat što i kako to odraditi, i da li ima s kojeg auta da najbolje paše. I tu se još radi o navodno rezanju stupa volana a ne volim raditi ništa što se ne može poništiti. Probao sam guglat i na poljskom o toj temi ali bez uspješno... Ovo sa ovog videa u printscrenu mi se čini ok...
Screenshot_20200609_223715_com.google.android.youtube.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Zakaj neugodno?
Pa čovjek je riješil problem i podijelil iskustvo s nama. Mislim da je bila riječ o pogonu s Renault kombija.

Uvijek možeš najti rabljeni volan i vratit ga natrag. Osim toga, kad isključiš struju, volan ostaje kakav je i bil.
 

ursusc335

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
7
Pozdrav, koji roto malčer kupiti? Koje širine? Treba mi samo za travu jer i inače sve redovito kosim no nemam više volje a ni vremena za skupljanje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Mislim da u održavanoj travi može ići i šire od 150, ali sa 150 nećeš pogriješiti sigurno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ja bi tražil bar 160, tak da pokriva trag traktora.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma 150 uzmeš i nemaš brige, mene odlično služi. Kad se redovito kosi onda je to milina. Jednino me muči onaj dio di skije idu po zemlji, tam pogazi travu i zgaženo je i nemre pokosoti, onda ga više ne spuštam do kraja na zemlju nek 2cm su skije u zraku.
 

ursusc335

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
7
Ne vidim baš da ima s kotačima iza a s tim bi se riješio problem zgažene trave. Moraju biti ozbiljni kotači zbog tereta. Neka preporuka koji uzeti a da je cijena dobra?
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
Pozdrav kolege !
Imam Ursusa c335 već skoro 5 godina i dosta me dobro služi.
Potrebna mi je pomoć oko jednog problema-naime, od nekog vremena mi se dešava da pri jačem gasu traktor povuče vazduh, počne da se guši i ugasi se.
Nakon što nadrukam pritisak goriva na AC pumpi, traktor pali i vuče normalno.
Koja su vaša iskustva sa ovim problemom i šta bih sve trebalo da proverim ?
Unapred zahvalan na odgovoru
Igor
 
Na vrh