• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Naravno da pomaže, nije baš previše lagan a i most bi dodao još težine naprijed.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Mislim da je tako rekao, tražio sam i takvoga al nisam našao, a ovaj mi je relativno povoljan. Ma sve je to zafrkancija kad nemaš svoj stroj da si to odradiš, da imam tokarski već bi to bilo riješeno.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Forumaši trebam malu pomoć u vezi ursusa 335. Pušta mi ulje na spoju poklopca pumpe od hidraulike znači ispod sjedala. Pošto sam odlučio sam to rastaviti i zadihtati, zanima me dali treba na što obratiti pozornost pri skidanju poklopca? Što preporučujete da se stavi tu dihtung ili diht masa?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Kod sklapanja treba paziti na nekakve polugice da dođu na mjesto, kad se skida nema nikakvih problema. Ja sam na svojeg uvijek stavljao dihtung i sim 80 da lakše sljedeći put skidam i bilo je uvijek dobro. Možda iskusniji kolege imaju kakav drugi savjet al meni se je osobno pokazalo tako dobro jer sam prošle godine ga par puta skidao i uvijek je išlo bez problema.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Novi dihtung i novu gumicu od kud pumpa vuce ulje fino je namazes da lakse cjev od pumpe zadje kad pustas poklopac.
A za polugu finog hidraulika ces primjetiti,tj. nemoze se pustiti zadnji kraj dok ih nepoklopis,ustvari povuces je nazad ma da ima i opruga koja bi to trebala.
Dobro ocistiti i dihtung postaviti.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Hvala na informaciji. Bilo bi dobro ako ima netko sliku rastavljenog poklopca da vidim kako to sve izgleda. Zeljko81Bj što se tiče gumice pumpe što točno da tražim kad budem kupovao ?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
O-ring ili ti gumica u dimenziji 22.3 x 2.4
Jel te muci samo curenje ulja ili jos nesto vezano za hidraulik?
Sliku nemam trenutno,a do nje je lako goci pitas Google kako to izgleda.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ma samo mi pušta ulje na spoju poklopca hidraulike , što se tiče same pumpe hidraulike radi besprijekorno traktor je kupio moj djed još 1978 god. , nikada hidraulika još nije dirana moram samo to zadihtati da ne pušta ulje i nadoliti ulja. U njega ide hipenol 90 jel tako?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
kak izvesti na malom ursusu auspuh da ide dolje
 

Prilozi

  • 1596881011379235543239.jpg
    1596881011379235543239.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 6

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ak se ispušna grana ne da okrenuti, onda na njoj napravi U prema dolje. I nek ti ispuh bude ispred lijevog zadnjeg kotača (kao na Torpedu), a ne iza ko na IMT-u.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
ak ima kakva gotova verzija iz dućana rado bi kupio,,,, al ak treba predelavati neznam kak izvesti jer smeta poluga volana,,, možda od napred kod ljevog prednjeg kotaca dolje pa ljevo
 

Najnoviji postovi

Na vrh