• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Da li je pod kabine u ravnini s onim starim podestima gdje se inače noge drže? Takvu nekakvu bum moral i ja kupiti.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ma ne. Ulazis kao preko praga. Još sam je morao podići nekih 7cm (vidis na blatobranima) jer je sjedalo visoko i udarao sam glavom (visok 178cm), a i zapinjale su poluge od upravljača kad smotaš puni luk. Nekih 15-20 cm je donji rub vrata iznad originalnih ploča. Ja ću si napravit od ploče 3mm širu koju cu upasat na postojecu, al na dimenziju kabine, a izmedju ruba i blatobrana, i bočno, neki milimetarski lim, tek toliko da ne potpiruje...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Jel ovo ne može niže? Univerzalno sjedalo koje i nije baš univerzalno men se čini. Kao da sjedim na drvetu u krošnji
 

Prilozi

  • IMG_20210427_191840.jpg
    IMG_20210427_191840.jpg
    102.9 KB · Pregleda: 34

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ma ne. Ulazis kao preko praga. Još sam je morao podići nekih 7cm (vidis na blatobranima) jer je sjedalo visoko i udarao sam glavom (visok 178cm), a i zapinjale su poluge od upravljača kad smotaš puni luk. Nekih 15-20 cm je donji rub vrata iznad originalnih ploča. Ja ću si napravit od ploče 3mm širu koju cu upasat na postojecu, al na dimenziju kabine, a izmedju ruba i blatobrana, i bočno, neki milimetarski lim, tek toliko da ne potpiruje...
Hvala na informacijama, tako je i meni sad na univerzalu da ulazim kao preko praga i to me lagano smeta. Gledao sam i ja neku od 540 imt kabinu. Sviđa mi se da ima šira vrata i najsretniji bih bio kad bi mogao izbjeći taj prag, ja sam nekih 185 visine pa bi moglo biti nisko ako ju stavim niže.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Damirko, ja sam svoje spustio na 50kg i zavezao žicom za podlogu :unsure:

Jocc, napraviš gore onaj top ventilacijski. Bit ce brutto malo viša, al možeš dobit još 10-ak cm visine stropa...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Ići će to sjedalo na bubanj, a staro na tapeciranje i na promjenu opruga ako budem znao kako to odradit.
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Ja sam kupio neku kabinu, ne znam koja je, pod je u ravnini sa original podnicama, ima dosta mjesta. Pa ako znate koja je, pokušajte pronaći takvu. Screenshot_20210427-213032_Photos.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Super izgleda s tom kabinom, možda bude tko od kolega znao kakve to je kabina pa bude podijelio informaciju sa nama.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Izgledala mi je tako ali nisam bio siguran, to je od onih prvih modela zar ne?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,707
Likson kupio sjedalo za raketlina. Sad ne možeš ući i sjesti jer smeta ručica mjenjača. Sjedalo je previsoko.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Zamjensko novo sjedalo je prodano, a originalno stiglo sa remonta. Ima čak 5 godina garancije na materijal. Još čekam da ovih dana ponovno krenem u malčiranje da vidim što je s dizanjem temperature i da li će novi termostat biti od pomoći. Dosad sam na traktoru uložio u nove sve četiri gume, nove kočnice, novi kiler i vodena pumpa, nove stubline, sklopove... Sad i sjedalo.
 

Prilozi

  • IMG_20210510_201310.jpg
    IMG_20210510_201310.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 21

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Nakon patnje s pregrijavanjem poljske mašine, danas je prvi put odradio malčiranje bez grijanja. Novi su kiler, pumpa, termostat... Mislim da je presudio čep na kileru. Dosad je na svako otvaranje čepa bacao pritisak van, onako na trenutak. Sad sam na čepu skinuo donji dihtung od dva koji postoje na čepu. Otad više se ne pregrijava niti stvara pritisak. Uspio sam malčirati 2. Sporom napokon. Prva je stvarno prespora za veće površine. Samo neka ovako sve ostane.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ne kužim???
Gotovo svi novi traktori imaju sustav pod nadtlakom, em da je vrelište više, em da je bolji kontakt tekućine sa stublinama, a ti ga rastlačiš i on se više ne grije???
 

Najnoviji postovi

Na vrh