• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
A dobro, to ja tak velim teško pod navodnicima, htel sam reči kad je opterećen.
Pumpa i dize su bili na štelanju kolko sam pročital.
A jel ste kontrolirali paljenje ili ste samo stavili na isto mjesto?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pumpa je vraćena na isti zub. Velika je razlika u radu sad i prije. Traktor radi kao švicarski sat, odlično prima gas i nema dima. Tu ne bi trebalo bit problema... Riskirati ću sutra sa novim kilerom, pumpa i termostat su promijenjeno prije jednu i dvije godine...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Gde nema dima nema ni vatre ;)
Probaj s hladnjakom, ako nije niko nikad pumpu skidal ona bi trebala biti tu negde oko dobroga.
Ako bu trebalo lako provjeriš paljenje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja bi izbacio termostat i stavio lažnjak cijev umjesto njega za probu.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Kupio sam novi kiler jučer, sinoć ga ugradio i danas tarupirao 5 sati. Kosio sam brdo pa nisam mogao puno u 2. Brzini, ali primjeti se razlika u temperaturi. Nije išao blizu crvenom na pokazivaču.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ima tko od forumaša vlasnika malog mede kakvu prostraniju kabinu na svojem traktoru? One original mi nisu baš nešto i htio bih kad već budem kupovao neku veću da se lakše ulazi , zato bi mi primjer dobro došao. Kod nas su svi bez kabine tako da nemam kod koga pogledati. Znam da ima po netu puno primjera ali iskustva iz prve ruke su neprocjenjiva.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja sam svog kupio s kabinom. Baš sam i tražio samo s kabinom. Ali nakon par mjeseci sam ju skinuo i pravo u oglasnik. Ulazak u tu kabinu je kao da se penješ na tavan. Preporodio sam se bez nje. One velike što se sad nude po desetak tkn, trebale bi biti bolje... Ali skupe su
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kupio sam novi kiler jučer, sinoć ga ugradio i danas tarupirao 5 sati. Kosio sam brdo pa nisam mogao puno u 2. Brzini, ali primjeti se razlika u temperaturi. Nije išao blizu crvenom na pokazivaču.
Znači moglo bi bit bolje?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Bolje je sigurno, ali čekam da probam po ravnom u drugoj kad budem idući put kosio.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Jutros išao na brzinu kod susjeda tarupirat nešto malo i opet diže temp. Kao i jučer sam opet otvorio čep na kileru i ispustio je zraka... Poslije je bilo ok sve... Što je u pitanju, novi je kiler i očito dobro dihta na čepu.
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Ekipa da li ste mjenjali prednji semering na raidlici, vidim da slini... Treba skidat most? unutra je samo semering ili treba pazit na još nešto?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Jutros išao na brzinu kod susjeda tarupirat nešto malo i opet diže temp. Kao i jučer sam opet otvorio čep na kileru i ispustio je zraka... Poslije je bilo ok sve... Što je u pitanju, novi je kiler i očito dobro dihta na čepu.
Ja mislim da treba provjeriti paljenje
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Sad sam promijenio termostat pa ću ići probat malo da vidim kako se ponaša. Kakva je veza između dizanja temperature i krivo poštelanog paljenja?
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Ekipa da li ste mjenjali prednji semering na raidlici, vidim da slini... Treba skidat most? unutra je samo semering ili treba pazit na još nešto?
Ja sam odvojio most jer nisam mogao remenicu izvući i opet lakše mogu stavit novi semering, nije neki problem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Sad sam promijenio termostat pa ću ići probat malo da vidim kako se ponaša. Kakva je veza između dizanja temperature i krivo poštelanog paljenja?
Kasno paljenje uzrokuje pregrijavanje motora
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ekipa, ima li mali ursus kakav filter hidraulike na dnu mjenjača? Znam za sita sa desne strane i laminarni naprijed pod sicom. Svakih tjedan dva moram prati sita. Stalno ima nekog smeća u njima, a sve je oprano naftom kad je bio otvoren mjenjac i naliveno novo ulje, iz kanistera, iz trgovine. Svakih par dana mi hidraulika počne zapinjati. I kad otvorim i operem sita (budu prljava) radi normalno. Sve kontam da nisam kupio neka pregusta pa se čepe prečesto. Ulje je transviskol 80.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Ima čep sa magnetom u usisnom kanalu, skida se izvana, možda sa njega povlači špene
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ima tko od forumaša vlasnika malog mede kakvu prostraniju kabinu na svojem traktoru? One original mi nisu baš nešto i htio bih kad već budem kupovao neku veću da se lakše ulazi , zato bi mi primjer dobro došao. Kod nas su svi bez kabine tako da nemam kod koga pogledati. Znam da ima po netu puno primjera ali iskustva iz prve ruke su neprocjenjiva.
Na mom je od imt540. Nije nesto prostrana al meni je ok... IMG-20210220-WA0004.jpg IMG-20210220-WA0002.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh