• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Možda je zbog njegovog specifičnog rashladnog sustava. Ali opet, i bez čepa, sistem mora funkcionirati, po mom mišljenju. Ne izbaciva vodu kad nema čepa.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Poštovanje društvo! Jučer mi na drugom malom medi otkazalo kvačilo. Jutros sam rastavio i popucali šeširići prvog stupnja,ali koliko vidim u korpi ima 9 opeuga ,a trebalo bi biti 12 dali je to razlog pucanja?
FCF070FF-D226-40F2-A3C4-0BF4AAC80F0A.jpeg 2FDE65FE-1ACD-475A-9437-3191446A654C.jpeg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Nisi u pravu kaj se opruga tiče.
Mali medo je mali i nema snage ko veliki pa mu je dovoljno 9 opruga da kvačilo ne klizi, ujedno je kvačilo mekše za stisnuti.
Ako ti baš želiš možeš dodati još opruga, ništ se nebu dogodilo samo bu pedala tvrđa.

Šeširič kvačila ti je probušilo zato jer je kovani, limeni.
Ugradi tokareni i nemaš brige ali vodi računa na promjer rupe u capici jer tokarenih ima raznih promjera.
Za zamjenu šeširiča traktor nije trebal iči na pola.

Kovani šeširič

1621667747409.png


Tokareni šeširič

1621667783486.png
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
A da sam znao u čemu je točno problem nebi ga rastavljao jer mi je ostao bez kvačila , ali sada ovako ću mu promjeniti i lamele jer traktor je kod mene 14 godina i nije nikad ništa dirano što se tiče kvačila..

Muha gdje kupiti ovaj tokareni ? Zvao sam tu kod mene ove djelove kaže da prvi puta čuje 😂 oni samo imaju ove kovane zaobljene 😁
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Tractor pro, Hubzin promet, Masiva....
Samo vodi računa o vanjskom promjeru šeširiča.
Ima nekoliko kombinacija promjera i izgleda samih capica pa ako trgovac nezna.... zato mu izmjeri i napomeni vanjski promjer šeširiča koji trebaš.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Imam pitanje u vezi hidraulike ako netko slučajno ima ideju što bi moglo biti, znači na malom medi mi se pod opterećenjem na hidraulici čuje kao nekakvo pištanje, pretpostavljam da je nekakav ventil. Znači dok nije opterećen ne čuje se ništa, kad podignem nešto, počne pištati i ako malo dirnem ručicu prestane na par sekundi i opet počne. Ako je teži priključak počne malo propadati i cupkati hidraulika. Stavio sam novu pumpu i promjenio sve gumice i kuglice u kocki prije stotinjak sati rada. Kad ugasim traktor poluge padnu kroz brzo vrijeme. Ima tko da reparira te kocke hidraulike ili je jedini izvor nova?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Jesam, budem opet probao otvoriti i vidjeti. Najgore je to što ništa ne znaš dok sve ne sastaviš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Naravno da ima.
Onaj na cilindru bi mogel biti problem.
 

Josipmaseey

Novi član
Tu od
7 Velj 2021
Poruka
1
Odi na svemoćni Goole i samo upiši Agroprodaja. Ima i u Zg-u, u blizini autobusnog kolodvora i u Gorici al ne znam gdje.
AGROMAR D.O.O , SISACKA ULICA , KAD SE DOLAZI OD PRAVCA SISKA UDJES U VELIKU GORICU I PRIJE PRVOG SEMAFORA 50 METARA SA LIJEVE STRANE
 

Sandokan65

Član
Tu od
1 Pro 2019
Poruka
32
Napravim video pa dignem negdje
Vrlo je jednostavno, originalnu osovinu volana sam skratio na željenu dužinu, cca 12 cm ako se sjećam, tokar je napravio spojnicu te osovine sa osovinom servo motora.
Tokar je napravio čahuru koja na donjoj strani ima prihvat sa 4 rupe tako da paše original na mjesto a sa druge strane je prihvat sa 6 rupa na koji se montira servo.
View attachment 21949
lp
Poz. Kolkoj širok taj sity od Renoa dali ste ga mjerili tu gde je najdeblji.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Da li je tko u zadnje vrijeme kupovao regulacijsku polugu za malog medu a da izgleda k nečemu? Danas sam mislio da budem kupio novu ali kad sam vidio ovu u dućanu, ova moja stara izgleda bolje od te nove i ima manje lufta.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Da li ispod ovog kučišta od volana može da pušta ulje? Znači da li je on ispod otvoren i ima neka brtva između njega i ostatka traktora? Nekud mi slini ulje a ne mogu točno skužiti gdje, a čini mi se da tuda.
 

Prilozi

  • IMG_20210806_221418.jpg
    IMG_20210806_221418.jpg
    23.5 KB · Pregleda: 3

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Jeste da ima. Ja sam skidao i nisam dobro očistio prije novog dihtunga pa mi slini.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ma namažeš crveni ili crni silikon i to je to, samo dobro očisti površine. Ja sam ubacio i ulja i tekuće masti, nek se vrti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh