• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
za ovo je mali ursus idealan.realno dobar je svaki. ovde je samo bitno da malo troši jer ima dvije opcije.
1)motor stalno radi(bolje manji broj klipova,manji klipova manja potrošnja)
2)motor se stalno pali gasi(opet ovo gore navedeno pod 1ali treba jači nalser i bolja baterija i dekompresor na gumbić)
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ma j... to, šta ima bolje nego zajebancija kad je berba, druženje, i sve... Laganini...
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
Drugari, može mala pomoć u vidu saveta ?
Pametnjaković zaboravio da ispusti vodu iz sistema pre najhladnije noći, i -8 celzijusa je učinilo svoje:
Zaledilo i izbilo mi dva čepa sa prednje i zadnje strane glave motora, curi hladnjak negde dole u dnu...
Najgore od svega, upalio ga, sanirao čepove privremeno, odveza turu drva nekih 500 metara, i kada sam se vratio i ispustio vodu-imam šta da vidim : kroz slavinu na bloku motora ističe ulje.Podigao nivo ulja-pomešao vodu i ulje...:eek:
Šta je tu sve moglo da se desi iz vaših iskustava ?Šta mi je dalje činiti ?
Svaki savet je dobrodošao
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ako imas sreće, pukla je glava samo. Ako nemaš, onda je (i) blok pukao. Takve propuste Mašine ne opraštaju...
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
Znam-u pravu si.To mi je zaslužena kazna što već godinama planiram ali nikako da sipam antifriz - i onda zaboravim da ispustim vodu u žurbi i eto...Ako je pukla glava-da li ima da se kupi druga?
Nova ili polovna?
Šta u slučaju da je blok pukao ?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
možeš ispitati. skini glavu i natoči vode u rupe za vodu u bloku. i ostavi jedan dan. ako ti nivo vode ostane super. onda ti glava nevalja. ako ti voda vode iscuri onda ti blok ne valja. sada nisam siguran (nisam to nikada radio ovo ti je više kao teoretski) uzmeš glavu i okreneš ju naopak i natočiš vodu u rupe za vodu i ostaviš jedan dan. ako voda iscuri ne valja glava.
tako je susedu ista stvar(voda u bloku), raskopali cijeli motor. ležajevi radilice bili nula pa se odlučili na cijeli generalni remont motora. njemu je procurila voda na gumicu od košuljica ležaja. on je vozil nije pazil na ulje u motoru.
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
Znate li možda koliko čepova ima na glavi ?
Meni su ispala 2 komada-ima li ih još ?
Nisam još skinuo glavu da pogledam, ali po malo se nadam da možda glava nije pukla ako su čepovi izašli...?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ti si najvjerojatnije zamjenil ova dva čepa?



Skini poklopac podizača i vidi dali se nekaj ovakvog događa.



Ako imaš sreče iskočil je ovaj čep, ako ne onda gledaj da nije tu ispod podizača pukel blok.

 

Sandokan65

Član
Tu od
1 Pro 2019
Poruka
32
Pozdrav . Kako se uključuje blokada na ursusu dali treba držat stisnutu papučicu od blokade za cilo vrjeme dok treba bit uključena upustva za upotrebu . Kako da provjerim dali je ispravna .
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Kod mene se može uključiti i nagaziti tek kad se kotači ne jednako okreću. I kad je uključim, držim ju dok mi treba. Kad maknem nogu, ona odmah ili nakon kratkog vremena sama iskoči.
 

Sandokan65

Član
Tu od
1 Pro 2019
Poruka
32
Koliko je papučica od poda udaljena kod vas kod mene je hod kratak papučice .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Hod ti je jako kratak, cent - dva, nagaziš petom, i kad propadne, uhvati kandža i ušpera. Držiš lagano, možeš i pustit, ovisi o opterećenju, a kad hoćeš otpustit, lagano volanom lijevo - desno, i izbaci sama.
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
A može li blokada da se koristi na primer dok se vuče puna prikolica ili uz brdo ?
Znam da je ljudi koriste u oranju, a takođe sam čuo i da se ne sme dugo koristiti
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,068
Šperu možeš koristiti kad npr. kad oreš za cijelo vrijeme oranja, ali ju uključuješ kada uđeš u brazdu i uključena je sve do izlaska iz nje i do okretanja. Kad je uključena možeš voziti samo ravno. U brdo može ako je makadam ili zemljani put. Pogledaj na You Tube imaš poučnih filmića o pravilnom uključivanju i korištenju špere (Marko traktorista za IMT539).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Kako da provjerim dali je ispravna .
Digneš jedan kotač u zrak, staviš u brzinu i probaš ga okretati rukom.
Mora se dati okretati.
Netko nek stisne šperu a ti probaj okretati kotač.
Ako nejde, u redu je.
 

Sandokan65

Član
Tu od
1 Pro 2019
Poruka
32
Svaka čast to je najbolji odgovor zafaljujem i sve najbolje pozdrav.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh