• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Izgleda da nemamo nikog na forumu da ima prednji pogon na malom Ursusu, pa me zanima da li zna tko koga da ga ugrađuje? Ali da funkcionira prednji pogon i kardan u isto vrijeme? Znači bez obzira da li kardan se koristi da se može uključivati prednji pogon. Za sad ovi naši dva iz Zagorja nemaju takve opcije pa me zanima da li zna tko još koga?
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Da li postoji pločica proizvođača na fabričkoj ursus kabini? Ako postoji, da li neko zna gde se nalazi i kako izgleda?
Mislim da ti je na lijevim vratima, plava...
IMG_20220130_182029.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Antun 60

Novi član
Tu od
7 Velj 2022
Poruka
1
Pozdrav,
Traktor ursus 335 tera zrak u hladnjak i pregrijava se. Stavita je nova glava, hladnjak, dupli propeler i termostat. Progori brtva glave i tera vodu iz bloka u hladnjak i iz hladnjaka izbaciva svu vodu van.
Moze neki savjet kako poravit.
Hvala
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Neravna ti je ili glava ili blok. Zato ti progori dihtung pa onda kompresija dođe do vode. Inače ispod stublina ide bakrena podloška, mozda je to netko nekad zaboravio stavit...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ekipa u pumpi visokog pritiska i regulatoru broja okretaja se posebno ulje ubacuje ili je to sve jedan otvor, tj da li je to ulje zajedničko ili treba u svakog posebno uliti? U ovim uputama mi se to baš dobro ne vidi a u planu podmazivanja se za svako posebno navodi količina ulja. Znam za jedan otvor za točenje gore lijevo i za mjerač.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Na onom kraju regulatora do usisne grane imaš gore vijak za dolijevanje, a na dnu za ispuštanje ulja. A kroz mjerač sipaš u pumpu. Bar sam ja tako radio...

received_487660586277846.jpeg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Kako onda znati koliko ga ima u regulatoru? Na slici oni prikazuju neki mjerač al nisam siguran da sam ga na svojoj vidio. To moram sutra provjeriti. Nekako mi veliki otvor za točenje u regulator a tamo ga ide malo a u pumpu gdje ga ide puno više da se toči kroz mjerač.
 

Prilozi

  • IMG_20220227_200043.jpg
    IMG_20220227_200043.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20220227_195634.jpg
    IMG_20220227_195634.jpg
    41 KB · Pregleda: 13

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ja sam sipao po servisnom priručniku količine.

Ovo su količine po priručniku...
 

Prilozi

  • IMG_20220228_091120.jpg
    IMG_20220228_091120.jpg
    13.9 KB · Pregleda: 22

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Po meni je tih 25cm3 ulja za pumpu malo. To je nekih 0,25dl = 25ml. Koliko ostali sipate u pumpu kad mijenjate?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,071
0,25 dcl je premalo, tu nekaj ne štima. Bilo bi ok da je 2,5 dcl. Na IMT 539 natačem tako dugo dok iz pumpe ne izlazi čisto ulje. Količina ovisi kada idem nadolijevat ulje. Ako duže čekam onda sigurno treba više natočiti jer ima manje ulja ili više nafte u ulju. Količina koju natočim se kreće otprilike 1,5 - 2 dcl. Natačem iz pakiranja od 1l pa mi je teško točno procjeniti o kojoj se količini radi.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
A vidiš gore po priručniku što piše... Nisam pametan. Ulje se ulijeva kroz mjerač, a sada se ne sjećam gdje su oznake. Sutra mi bošista vraća pumpu, išla je na reglažu... Baš ću pogledat...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ja sam točio samo kroz onaj čep lijevo gore i pokušao sam umjesto njega staviti mjerač i ispada da ima ulja isto koliko i tamo gdje je mjesto predviđeno za mjerač, po tome ispada da je to ulje zajedničko. Ne kužim kako na mjeraču ima samo min a ne i max.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Veli bošista na onaj vijak na regulatoru se ulije bar dva dcl, a sa onim mjeračem naprijed se samo mjeri. Nominalna količina bi bila 2-2,5dcl motornog ulja.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
sused ima problem. kada mu je zadnji dio traktora u rupi onda hidraulika ne diže. kada je prednji dio u rupi onda diže. kada je na "ravnom" onda kako kada nekad hoče nekad neće. šta bi to moglo biti?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Jel ono u njega usisna cijev se uklapa sa spuštanjem poklopca i tu ima gumica?
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Tako je. Ima mali prihvatnik kao konusni ekscentar koji malo pleše, ušarafit sa dva vijka u kućište mjenjača, kud dolazi ulje. Između tog prihvatnika i bloka ide brtvica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh