• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
20230211_143849.jpg
Mijenjam pakne na Ursusu pa mi je čudan ovaj aksialni luft od nekih 6 mm. A prsten je nabijen do kraja. Jel to ok?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
View attachment 57532
Mijenjam pakne na Ursusu pa mi je čudan ovaj aksialni luft od nekih 6 mm. A prsten je nabijen do kraja. Jel to ok?
ako mijenjaš pakne zašto si izvadil cijelu poluosovinu iz reduktora?
ja sam par puta radio popravak kočnica na ursusu a nikada nisam vadil poluosovinu.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Dobro,pretpostavljam da je aksialni pomak doboša prihvatljiv. Sad koliko sam skužio duža pakna ide naprijed a krača otraga?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ovo je c355.
ovo je tema za c335.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Abra

Novi član
Tu od
21 Tra 2022
Poruka
23
Poluosovina lako ide van kad se skine reduktor, čak ide i sa reduktorom skupa van ako se ne skine matica ispod poklopca na reduktoru (ključ 10) a doboš je okrenut tako da poklopi pakne od vanjske strane i dok ga se ne skine do pakni se ne može. Mene brine što sam to 2 puta u 4 godine radio jer je počeo slabo lovit. Mislio sam da su opet semerinzi procurili ali nisu nego su se obloge zdrobile. zbog loše kvalitete popucale kod zakovica i te otkinute komade sam sa lakoćom prstima lomio. Opet isti drek ugradio jer sam u jedinom dućanu u blizini uzeo daj šta daš pošto je traktorče na klocnama. Stare pakne očistio i čekaju bolje dane da ih odnesem kod majstora koji radi obloge. Nadam se da će te dulje izdržat. Nije neka nauka ni lova za to zamijenit samo što je danguba osobito za nas amatere. Ima jedna rupa na trubi i jedna rupa na kućištu ispod doboša za cijeđenje ulja koje bi eventualno prošlo kraj semeringa a koje su kod mene bile nevidljive zbog nabijene zemlje pa pripazite na to da bude čisto. Eto nadam se da sam nekome pomogao
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako pokida ferodu to ima prizvuk blokiranja..svega nepovoljnog se gore dešava a malo informacija
 

Abra

Novi član
Tu od
21 Tra 2022
Poruka
23
Kao prvo hvala vam svima na volji za pomoći.ja sam vašom zaslugom dosta toga riješio sam na tom čudu od traktora. Nisam mehaničarske struke ali imam volje i nekog smisla za to uz poznavanje nekih osnova sad da ne izlazim iz teme... Kupio malca prije 4 godine na pozajmicu. Znao sam da bremze ne love i pitam jednog majstora koliko bi to koštalo da ga sredi. Veli 100 eurića po kotaču + dijelovi a ja bez prebijene pare. Na kraju pročitao ovaj forum i sa 2 okasta ključa i 250kn sve riješio. Ferode te prve bile čitave ali jako nauljene. Te druge su se zdrobile i to u oba kotača.ne vjerujem da ne bi osjetio ili bi bar dimilo da oba kotača blokiraju.uvjeren sam u lošu kvalitetu ovih drugih iz razloga što je jedan sad već pokojni rođak kad je zatvorio obrt sa obnavljanje pakni i lamela od ostatka feroda napravio zasun na vratima od šupe i kokošinjca a ovo kad bi stavio kokoši bi ju iskljucale kad bi ju propuh strgao. Na djedovom zetoru 4712 su isto bile lijepljene pakne original i to neka crvena feroda i isto su samo bile nauljene ali čitave a znale su i zadimit.zato bi pokušao odnijet ove stare pakne kod majstora ali da ih lijepi pa ćemo vidit jer u trgovini kod mene imaju samo te jedne
 

matija case 5120

Novi član
Tu od
1 Ožu 2022
Poruka
14
Pozdrav , jer mi netko može reći jer ova košuljica lagera ili kaj već je ide skupa s lagerom ili ide posebno kad se nalazi na trubi evo slika IMG_20230327_173927487.jpg IMG_20230327_173354802.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh