• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Evo da se i ja opet malo javim.
Situacija je takva da je počelo nedavno opet klizit kardansko kvačilo.Menjal sam obje lamele prije 2 godine.
Po savjetu muhaničara sam pritegnul capice čim bliže potisnom ležaju tak da ima jači predpritisak.
Situacija je takva da od onda nisam imal nekih potreba za radom s kardanom.Tak da neznam dal je kaj bolje ili ne. Al sam neki dan u tanjuranju primjetil da klizi sad i pogonska lamela kad je veče opterečenje ili se niti nemre krenuti.
Sad bi ja to raskopal i zamjenil opet lamele ali bi htel da nebu poet za 2 godine rakapnja.
Kaj bi trebalo još kaj menjati? Možda one opruge ne valjaju kaj stiskaju lamele skupa?
Nije mi baš neka volja opet iti raskapt medu popola :mad:
I htel bi da bu čim duže dobro.
A ništ.
Moral bum opet skupiti ekipu pa na teren. Samo kaj sam ostal samo ja od servisne ekipe :(

Skini poklopac i baci oko da nije masno.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Masno nije pretjerano.
Po mom mišljenju sve u normali.
Izgleda da budem to sljedeči tjedan rastepel pa da vidim kaj se događa.
Neznam dal da kupim opet takve lamele za 120kn ili da odnesem ove na nitanje.
Imam još i stare pa bi njih mogel dati nanitat. Možda bi kaj bolje izdržale ove nanitane.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jesu li ti ravne nagazne površine ? korpa,zamajac ?

Stric je imao sličan problem na svome 2048 , izmijenjalo se nekoliko majstora ali niko me nije ozbiljno shvatio kada sam rekao da su opruge izgubile elastičnost , kasnije kad su stavljene druge opruge nije bilo problema
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ha pa čuj. Prošlo je več malo više od dvije godine kad sam to raskapal.
Ovako od oka je bilo sve Ok jer bi u protivnom zamjenil kaj treba.
A kakve je imal simptome stricov stroj?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Simptomi su proklizavanje pri opterećenju

Mada , za dvije godine mogao si i da je regularno potrošiš ako imaš ''tešku nogu'' koju zadržavaš na kvačilu jer jedno ''pečenje'' lamele joj mnogo promijeni strukturu , jednostavno kada jednom pregori posle toga lakše proklizava

I da dodam , ako sa novom lamelom i ravnim površinama kliza onda nema dovoljno potiska , ili je druk lešaj pretegnut ili opruge nemaju snage
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Teška noga veliš8)
Do sad nisam primjetil na ni jednom svom vozilu pretjerano trošenje zbog šofera:?
Nogu ne držim na kvačilu.Inače sam primjetil da nekad prilikom kretanja u brijegu naprimjer, koda počne kasnije lovit kvačilo.
Znači kad pustim papučicu on krene al nekak koda sa zakašnjenjem ulovi 100%

Sad sam se čul s čovjekom za opruge 6 kn je komad.To bum sad stavil svakako lamelu budem ove dane odnesel na nitanje onu koju sam zamjenil prije 2 godine. Tak da budu dijelovi na kupu svi i možem se bacit na posel.

Inače je Set kvačila s potisnom pločom,lamelama i svim 1650kn :mad:
To mi je ipak malo prviše za sad:?:?:?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Baš tak, kvaliteta upitna.
Zbog toga i nebudem kupil opet nove lamele, nego one stare idu na reperaturu.
Nadam se da barem opruge budu kak spada.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Baš tak, kvaliteta upitna.
Zbog toga i nebudem kupil opet nove lamele, nego one stare idu na reperaturu.
Nadam se da barem opruge budu kak spada.
Ja se isto otpremam rasklapat i mijenjat lamelu,ali najvjerojatnije isto budem dao stare reparirat,jer gledam malo sad ove nove....:cry:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
bolja je tvoja stara ako nije pucala da se poravnja i sreda zazori , zamijene opruge nego nova , sigurno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Puki, kod tebe nije ovakvo kvačilo, nego ono sa 6 capica?


image hosting

Ak je tak onda postoji mogučnost ugradnje dodatnih opruga (ako več nisu ugrađene)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ne zmislim se baš najbolje ali čini mi se da fale jedna ili dvije?Tak je bilo kad sam rastepel prvi put,i tak sam i složil.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ne zmislim se baš najbolje ali čini mi se da fale jedna ili dvije?Tak je bilo kad sam rastepel prvi put,i tak sam i složil.

Kod mene također fale dvije opruge na 355,pa isto nekad "vata" sa zakašnjenjem...ono što si ti rekel da se tebi dešava:madmana:
Baš sam jutros išo vrtit zamašnjak i svijetlit nutra
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
I? Kaj si našel nutra :rolleyess:
Neznam čemu to da fale opruge?Možda koji majstor zna odgovor.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ne zmislim se baš najbolje ali čini mi se da fale jedna ili dvije?Tak je bilo kad sam rastepel prvi put,i tak sam i složil.

.... i čudiš se zašto kliza :madmana:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Da čudim se. Tak je bilo kad sam ga kupil?
I nije bilo nekih dijelova tih dva federa u kučištu.
Tak da mislim da je to tak od uvjek bilo?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nisi posumnjao da je neko otvarao prije tebe i našao slomljene opruge pa onda povadio ''višak dijelova'' da negdje ne upadne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Te opruge koje fale nije niko izvadil nego je to tak orginal. Možeš ugraditi sve samo ti bu onda malo tvrđe kvačilo (zato ni nisu na malog ugrađene jer ionak (dok je sve kak treba) nebi trebal imati snage da kvačilo proklizi).
Pojedini veliki imaju isto tak manjak opruga u orginalu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh