• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Tak nekaj sam si i mislil. Sad budu išle SVE opruge i to nove.
Budem malo bedru treniral 8)
Jučer sam pral stare lamele i videl sam da pogonska nebu valjda više išla, zakovice na srcu su popustile i ima dosta lufta.Neznam dal se bi isplatilo to iti popravljat.Ili je bolje da nanitam ovu zamjensku koja je trenutno montirana.

Slika0346.jpg


Slika0345.jpg


Slika0344.jpg


Slika0349.jpg


Slika0348.jpg


Slika0347.jpg


Evo i malo slikica.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
jel su se to zakovice zaglodale ili rupe dobile luft?!...u svakom slučaju bi ja tu staru slagal,ako nisu rupe u luftu:?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Ovu koja ima lufta na nitnama zaboravi.
Probaj nabaviti TMS-ovu.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
TMS-ovu veliš?
A kaj misliš o ovoj manjoj od kardana?
Bolje nova pa nek bu i TMS-ova ili da odnesem ovu na nitanje?
Inače imamo tu jednu gospođu koja to kvalitetno odradi.

Koji bi bil dalje postupak za zamjenu semeringa spojničke?
Treba kaj getribu rastepat ili bi to išlo sad ovdje od strane zvona?
Prošli put ga nisam menjal neznam ni sam zakaj, stavil sam samo novi onaj aluminiski prsten na radilici.

Sad sam se čul s čovjekom s dučana i veli da su njegove lamele "KOMFORT"-Poljska.
I opruge dolaze tek drugi tjedan....
 
Posljednje uređivanje:

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
E ljudovi...pitanje...jel meni riknula pumpica od hidraulike?! regulator je zrepariran... teško mi diže teži teret...samo pod velikim gasom....inače dva muža od 100 kg digne bez probljema... ali utovarivač za stajnjak (450kg) digne dokle more,znači malo od zemlje... ili recimo prigrtač sijena, koji je fest dugačak unazad,pa mu je isto teško... a to msam primjetil odkad mi je noga utovarivača zapela,a nisam vidio i dizal sam u zrak isam je napravil neki "pfff!" ili "psss" zvuk i odonda problems! sad,šta je to? dal semering i one gumice,što je negdje muhaničar spominjal?
Da joj mater,ak je pumpa,a pred godinu i pol sam kupio novu....
Inače kad digne,drži po cijelu noć,ne pušta...
Neznam kak još da vam opišem simptome... ugl...prvo sam mislio da je razvodnik,pa sam stavil drugog... i opet isto... bu me izludil taj "idraulik"
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
E ljudovi...pitanje...jel meni riknula pumpica od hidraulike?! regulator je zrepariran... teško mi diže teži teret...samo pod velikim gasom....inače dva muža od 100 kg digne bez probljema... ali utovarivač za stajnjak (450kg) digne dokle more,znači malo od zemlje... ili recimo prigrtač sijena, koji je fest dugačak unazad,pa mu je isto teško... a to msam primjetil odkad mi je noga utovarivača zapela,a nisam vidio i dizal sam u zrak isam je napravil neki "pfff!" ili "psss" zvuk i odonda problems! sad,šta je to? dal semering i one gumice,što je negdje muhaničar spominjal?
Da joj mater,ak je pumpa,a pred godinu i pol sam kupio novu....
Inače kad digne,drži po cijelu noć,ne pušta...
Neznam kak još da vam opišem simptome... ugl...prvo sam mislio da je razvodnik,pa sam stavil drugog... i opet isto... bu me izludil taj "idraulik"

Ako drzi kad digne onda mozes eliminisati klip i cilindar.Oni su ok.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
pozdrav da se malo prikljucim temi posto imam i ja malog medu.
jesi li gledal filtere da se nisu mozda oni zacepili
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
pozdrav da se malo prikljucim temi posto imam i ja malog medu.
jesi li gledal filtere da se nisu mozda oni zacepili

jep...filteri također novi...ništa začepljeno,kućište diferencijala i mijenjač komplet oprano,ispuhano,osušeno...zatim novo ulje i filteri..... ma bedak...kad mi je već bio poklopac dolje,što nisam razmontiral pumpu..... sad opet moram skidat..........:evil:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ocito da nema druge a te pumpe su dosta lose kak se meni cini jer je na mojem vec 3.

A vrag ju jebi....ona prva (originalna) je bila na njem do pred godinu i pol dana.... a ova...šrot... a 74.godina je...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
a to msam primjetil odkad mi je noga utovarivača zapela,a nisam vidio i dizal sam u zrak isam je napravil neki "pfff!" ili "psss" zvuk i odonda problems! sad,šta je to? dal semering i one gumice,što je negdje muhaničar spominjal?
Najvjerojatnije je izbilo O-ringe ili semering, ali znači da je došlo do preopterečenja koje bi trebal sigurnjak regulirati, samo mu to ovaj put nije pošlo za rukom...................


adult upload image
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Najvjerojatnije je izbilo O-ringe ili semering, ali znači da je došlo do preopterečenja koje bi trebal sigurnjak regulirati, samo mu to ovaj put nije pošlo za rukom...................
onaj sigurnjak na cilindru? ak je taj,ko to zna dal to radi...... vidio sam da si negdje spominjal da je to bolna točka tih pumpi....još ću probat i to pogledat....
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Danas bi trebali stiči dijelovi za kuplung, pa bi večeras počel i sa rastepanjem pošto je najava za loše vrijeme ovaj tjedan.

TMS-ovu lamelu tu v zagorju nemrem nigdje nabaviti.Samo "KOMFORT".

Tak da najveroatnije ide nitanje zamjenske pogonske i originalne kardanske.
Usput bum i zamjenil dihtung kartera koji mi več visi na zidu jen cajt.
Kaj bi s semeringom na spojnički? Koji je postupak? Mi je to sad usput?Ili treba menjač raskapat???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
hmm...imam drugi,sa nekakvog drugog poklopca hidraulike.... a kak da ga ispitam?!
Ako nikak drugačije na aparatu za ispitivanje diza
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo medo je napola.
Unutra na prvi pogled sve izgleda više manje normalno.

Krivac ranog klizanja bi trebalo biti ovo.
100_1190.jpg

Ljevo je novi desno stari ;)

Eee sad pitanje?
Kaj bi s lamelama?
100_1195.jpg

100_1196.jpg

Mijestimično je pogonska ko nova.


100_1197.jpg

100_1198.jpg

Ova kardanska je dimila a od pogonske se samo osjetilo klizanje.
Bi opče diral lamele?Ovak mi izgledaju dosta dobro?

Bude dovoljno samo opruge mejati?
Opruge sam kupil več sve 12. ugrađeno ih je sad bilo 9.
Da stavim sve 12 sad ili bude kuplung kak kamen?

Evo još slikica pa da čujem mišljenja.
100_1191.jpg


100_1210.jpg


100_1199-1.jpg


100_1207.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh