• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Danas je glava "skočila" dolje sa Ursusa! kram teški....evo par slika...

DSC00311.jpg


DSC00312.jpg


i ČAK NISU STUBLINE NI PODERANE,KAK SAM SE NADAL!

DSC00313.jpg


DSC00314.jpg


Bil je riknul i dihtung,malo...:mrgreen:

DSC00315.jpg


DSC00316.jpg


DSC00317.jpg


I jedna zahrđala od vode, dizna!

DSC00318.jpg
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ovi ventili mi djeluju kao da su propali :scratch
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Glava stigla (konačno) sa remonta...nije me koštalo ništ,stari poznanik mi radio..tak da se isplatilo čekat... Dizne nove,reko mi je drugi poznanik što mi je radio,da mi bog mater,kaj sam se ja na vodu peljal :mrgreen::mrgreen:
Sve pocurelo van iz njih kad ih je rastavio.... Pita me kad sam menjal,reko pred 25 godina kad su bile kod tebe na štelanju :axe::axe::supris:
Slike stavim poslije.......

DODATAK: Drek stavim poslije...zaboravil sam na slike........ Stavim se gore nazad,poštelam ventile krenem palit makinu,a ona neće........... šlepa po cijelom selu,neće.....kad na kraju upali i radi na jednom klipu...diza zaštekala.......... Hebem ti majstora i materijal!
 
Posljednje uređivanje:

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
jel tko skidao kardansku osovinu na traktoru,,jel ide van,,kao kod zetora,,da se cupa otraga,,il se treba kalati, trube i sic van,,posto vidim da na osovini ima rupa,,
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo samo da objavim da mi neki dan vrisnula hidraulika i danas sam ga dovezo od majstora- nova pumpa, gumice i sve što treba+posao majstora 900kn, samo pumpa 500 i par kuna
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
evo samo da objavim da mi neki dan vrisnula hidraulika i danas sam ga dovezo od majstora- nova pumpa, gumice i sve što treba+posao majstora 900kn, samo pumpa 500 i par kuna
900 kn?!:supris:
Ko ti je to radio? vidim da si isto iz okolice Bj...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
kolega radio, inače radi kod leteca, za ulje sam se snašao- 10kn/l:mrgreen: i mislim da sam super prošao:mrgreen::mrgreen:
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
kolega radio, inače radi kod leteca, za ulje sam se snašao- 10kn/l:mrgreen: i mislim da sam super prošao:mrgreen::mrgreen:
Točno tako, mene je samo ulje došlo 600 kn, gumice, čahure i osovina 600 ruke majstora 400 ma mislim da je sve došlo barem 1800 sa izgledom da ću morati ponovo raskapati da prepakiram pumpu ili kupim novu.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
kolega radio, inače radi kod leteca, za ulje sam se snašao- 10kn/l:mrgreen: i mislim da sam super prošao:mrgreen::mrgreen:

super dobro si prošao! u svakom slučaju! Ja kad si sam radim ne prođem jeftinije :finga:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
eto da se malo zaspama tema i digne malo na noge... danas sam konačno "krkno" Ursija u pogon.... Psoval sam majstora i materijal za dize a na kraju,moja greška..... Nalil sam puno preveć ulja u zračni filter... I zato ni htel upalit......... :finga::finga:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo da se i ja opet malo javim.
Situacija je takva da je počelo nedavno opet klizit kardansko kvačilo.Menjal sam obje lamele prije 2 godine.
Po savjetu muhaničara sam pritegnul capice čim bliže potisnom ležaju tak da ima jači predpritisak.
Situacija je takva da od onda nisam imal nekih potreba za radom s kardanom.Tak da neznam dal je kaj bolje ili ne. Al sam neki dan u tanjuranju primjetil da klizi sad i pogonska lamela kad je veče opterečenje ili se niti nemre krenuti.
Sad bi ja to raskopal i zamjenil opet lamele ali bi htel da nebu poet za 2 godine rakapnja.
Kaj bi trebalo još kaj menjati? Možda one opruge ne valjaju kaj stiskaju lamele skupa?
Nije mi baš neka volja opet iti raskapt medu popola :mad:
I htel bi da bu čim duže dobro.
 
G

GrofDracula

Guest
dali ima netko el shemu za 335 ili tocnije, shemu spajanja iz akumulatora na alternator, jer sad je to netko pospajao tako da alternator ne puni akumulator.

na alternatoru stopica lamp i bat su prazne, pretpostavljam da bi tu trebalo dovesti neke spojeve kako bi alternator punio aku, no ne želim se igrati pa reko da pitam možda mi netko može pomoći.

hvala unaprijed
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
dali ima netko el shemu za 335 ili tocnije, shemu spajanja iz akumulatora na alternator, jer sad je to netko pospajao tako da alternator ne puni akumulator.

na alternatoru stopica lamp i bat su prazne, pretpostavljam da bi tu trebalo dovesti neke spojeve kako bi alternator punio aku, no ne želim se igrati pa reko da pitam možda mi netko može pomoći.

hvala unaprijed

ak su lamp i bat prazne...onda ti to se govori.... Izmeri napon na stopici "bat" trebal bi bti cirka,14.5 volti... ak imaš čim naravno... a stopica od "lamp" ti je za kontrolku...
ak sam ja dobro razumel to o stopicama....
 
G

GrofDracula

Guest
aha, budem posudio voltmetar. ma pretpostavljam da je to tako al sigurnije mi je pitati jer nisam se puno time bavio.

znači žicu spojim na BAT i odvučem ju na + akumulatora ?! a lamp na sijalicu recimo 5w ?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
aha, budem posudio voltmetar. ma pretpostavljam da je to tako al sigurnije mi je pitati jer nisam se puno time bavio.

znači žicu spojim na BAT i odvučem ju na + akumulatora ?! a lamp na sijalicu recimo 5w ?

da...al zmeri prvo napona svuda...da nebuš lovil lampice po dvorišću :finga:

Znači ta "Bat" stopica bi morala davat,na nekakvom laganom gasu cca 900-1000 okretaja (da budeš siguran) 14.5 volti,otprilike... ak ne daje,onda je drapil regler....
 
G

GrofDracula

Guest
hvala puno zemljače, to me zanimalo. u glavi mi je to funkcioniralo ali u praksi to zna biti drugačije hehe.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
hvala puno zemljače, to me zanimalo. u glavi mi je to funkcioniralo ali u praksi to zna biti drugačije hehe.
Ak buš imo problema....javi ,pa makar ja dojdem do tebe,pa to spojimo...blizu sam...
 
G

GrofDracula

Guest
može nema frke. budem vidio kad izmjerim sve i pregledam a to ce biti u subotu ak ne uspijem, ja se javim :D
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
može nema frke. budem vidio kad izmjerim sve i pregledam a to ce biti u subotu ak ne uspijem, ja se javim :D

more...ti izmjeri,pa vidi te napone...a ak buš trebo kakvu pomoć,dojdem ja do tebe:supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh