• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
juče smo rasturili šurakovog ursuza , ležajevi na radilici su otišli , odatle onaj čudni zvuk koji nisam mogao da definišem , radilica je imala aksijalno lufta

treba obraditi radilicu , staviti nove ležajeve , i jedna klipnjača je fasovala pošto se ležaj okrenuo u njoj
uzrok svega (pretpostavka) je turaža pošto je drugi čovjek vozio traktor (nerazrađen) i sigurno ga je zakucao u turažu a išao je na relaciju dugu sat vremena
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
juče smo rasturili šurakovog ursuza , ležajevi na radilici su otišli , odatle onaj čudni zvuk koji nisam mogao da definišem , radilica je imala aksijalno lufta

treba obraditi radilicu , staviti nove ležajeve , i jedna klipnjača je fasovala pošto se ležaj okrenuo u njoj
uzrok svega (pretpostavka) je turaža pošto je drugi čovjek vozio traktor (nerazrađen) i sigurno ga je zakucao u turažu a išao je na relaciju dugu sat vremena

560 kn kod mene obrada radilice na prvu specijalu+ uprešavanje piksni na bolcne....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Malo mi je glupo da ga ručno vrtite, a alnaser jedva okrene sa stisnutim dekompresorom :scratch
Skinite poklopac ventila pa snimite da nije kaj zaštekalo oko dekompresora, povadite dize i probajte onda ručno da vidite dali kaj zapinje.

Ono lupkanje u radu bi moglo biti od utega ako niste kad ste satavljali pazili. Sad se usljed rada javilo malo aksijalnog lufta i tuckanje je tu.
Kad upalite probajte dali lupka kad je kvačilo stisnuto
.

juče smo rasturili šurakovog ursuza , ležajevi na radilici su otišli , odatle onaj čudni zvuk koji nisam mogao da definišem , radilica je imala aksijalno lufta

treba obraditi radilicu , staviti nove ležajeve , i jedna klipnjača je fasovala pošto se ležaj okrenuo u njoj
uzrok svega (pretpostavka) je turaža pošto je drugi čovjek vozio traktor (nerazrađen) i sigurno ga je zakucao u turažu a išao je na relaciju dugu sat vremena
Znači ipak sam bil na tragu .............

Vi ste na tom motoru brusili radilicu? Ono zadnji put kad ste ga radili?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
radilica nije brušena , samo su zamijenjeni leteći , radilica je bila dobra ali uzrok je dupli
znači čovek koji je vozio traktor je ''ocijepio'' gas do kraja jer je bio u transportu a nije gldao u obrtomijer , neko je pumpu odšrafio i radilica se vrtila i do 3000rpm , to jednostavno nije moglo da izdrži
a ja nisam znao da je pumpa čačkana pošto prije nego što smo radili motor radio je na jednom klipu i nismo mogli znati koliki je MAX rpm , a kada smo uradili motor niko nije ni pomišljao da zavrne gas do kraja

uglavnom ništa mnogo ne gubimo , radilica se radi sada zato što nije prije , a i da je urađena prije niko ne garantuje da se nebi isto desilo
ovako samo rasklapanje još jedno + obrada+ležajevi+dihtunzi i jedna klipnjača

bio si na tragu nema šta ali meni ovo lupkanje nikako nije bilo definisano , nisam ga mogao ničim opisati niti uporediti ni ti sa bilo čime
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
radilica nije vađena , sada je izvađena i skinuti su tegovi jer vjerovatno sutra ide na brušenje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Pobilježili ih jeste?
Obratite pozornost kod postavljanja utega gore i stezanja istih u kojem položaju vam budu ostali šarafi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Normalno da sam ih pobilježio , primijetio sam i da položaj šarafa igra ulogu ali me zanima na koliko se stežu ti šrafovi
ako gledamo položaje onda čisto sumnjam da se mogu stegnuti na istu kilažu :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Normalno da sam ih pobilježio , primijetio sam i da položaj šarafa igra ulogu ali me zanima na koliko se stežu ti šrafovi
ako gledamo položaje onda čisto sumnjam da se mogu stegnuti na istu kilažu :scratch
12,5 - 13,5 kpm.
Kila sim, kila tam, bitno da je osigurač gore i da je zavinut ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
izgleda ništa od radilice , previše je oštećena :(

koja je zadnja mjera ?
čujem da imaju ''sirovi'' ležajevi za njega , koje su njegove dimenzije ?

ako nekome trebaju tačne dimenzije specijala u 1/100mm imam ih
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pregurala je ove mjere , sada je leteći na 73.9 neobrađen , oštećenje je prilično plitko tako da obrada nebi uzela mnogo ali ipak prevše za ove mjere

a sirovi ležajevi ? ima li šta za spašavanje

' mater i specijalu na 0.25 :madmana: , kod rusova je 0.5 :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Kolko ja znam ne, ali bum probal ispitati, samo poslije uskrsa.

Iako mislim da je sve ono kaj je ispod toga samo za kratko jer tu više nema cementa na radilici :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo kontaktirao sam jednu firmu koja se bavi izradom kliznih ležajeva , kažu da mogu napraviti ležaj po mjeri , cijena ležaja po komadu je 20e , oni će da ga obrade
ja treba da obradim radilicu i klipnjaču na prvu čistu mjeru i dostavim im to , vidjećemo koliko će ta akcija da uspije

naime cijena dijelova koje sam za sada našao u mom okruženju je radilica 230e , klipnjača 40e , ležajevi 45e , sve novo = 315e , mnogo

traktor radi toliko malo godišnje da je ovo preveliko ulaganje u njega i idemo na jeftinjaka
obrada radilice i klipnjače 40e , ležaj po mjeri 20e , garnitura ležajeva 25-30e da dobijem iz SR uz obrađenu radilicu , budževina = 70e , prihvatljivo

iskreno koliko sumnjam u kvalitet ovoga ležaja po mjeri isto toliko sumnjam i u kvalitet nove radilice tako da vjerovatno prihvatamo rizik budževine

koliko je cementacija duboka , vidjet ćemo :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Kad ga Puki vidi on pe po njega pa makar ga na plečima domovka nesel :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Kad malo bolje pogledamo onaj link vidimo da su nekome dajadili međedi pa zapalio oba :rolfer::rolfer:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ma išo ja to gledat...blizu mene je,jaaako su izgorili... povijalo je tu puno materijala...neznam šta bi s tim...bar ja...
Koji lik,prvo je tražio 8,500 za oba,pa vidio da ništ s toga, pa je zatim stavio pojedinačne cijene... 6.000 (355) i 3.800 (335) a sad je već na kile prešo...
@ savo,možda ga iznapadam da ga da zabadava :D
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
puki bi ga kupil ak ga da po kunu8)
Ovi tu kod mene dajeju kunu i pol čak i malo više tak da bi igralo samo kupi-prodaj.
A ko zna možda bio se dalo i kaj znucat.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh