• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
nisi me razumio , alnaser vrti kao lud ali radilica kada dodje u tačku prebacivanja kompresije onda čisto kao da dodje do kontra paljenja :scratch
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Jedan od ispušnih ventila bi mogao biti zaštekan ili je problem s podizačima istog ,prvo provjeri ventile.Ili karte ...Manje je vjerojatno da je zaštekal ventil prije da ga ne pokreče podizač-(BILO NEKO LUPANJE), zato kad ručno otvoriš vrti normalno a bez dekompresora nemre prebacit .Pozdrav!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
nisi me razumio , alnaser vrti kao lud ali radilica kada dodje u tačku prebacivanja kompresije onda čisto kao da dodje do kontra paljenja :scratch
Nekužim, vrti kao lud, a ne može da okrene :scratch
Gde onda vrti ko lud, na panku?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nekužim, vrti kao lud, a ne može da okrene :scratch
Gde onda vrti ko lud, na panku?

ako je traktor u brzini na uzbrdici i sa podignutim dekompresorom alnaser pokreće traktor onda je to za mene ispravan alnaser
 

Niđo

Novi član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
9
Ursus C-335

Pozz
Evo imam nekoliko pitanja u vezi štelanja ventila na ursusu 335..
boljereceno zanimam me kolko mora biti zazor i kak tocno ide postupak...


Ovo je bilo dok sam kočnice slagal, desna se kocnica bila zacvikala... :D
37713222723140068376410.jpg
 
Posljednje uređivanje:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kak to da nisi skinul trube da zmeniš semeringe na poluosovinama? Kaj si sve menjal?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
ako je traktor u brzini na uzbrdici i sa podignutim dekompresorom alnaser pokreće traktor onda je to za mene ispravan alnaser
Testiranje alnasera :shock:
Onda ga pošlepajte pa nek se podrobi kaj se ima za zdrobiti i nebude trebalo tražiti kvar. Sam se bude ukazal :lol:

Kak smo rekli dize dole, poklopac ventila dole i kontrola kaj se događa, ako se ništ ne vidi glava dole ..........
Pozz
Evo imam nekoliko pitanja u vezi štelanja ventila na ursusu 335..
boljereceno zanimam me kolko mora biti zazor i kak tocno ide postupak...
0,18-0,22 nebitno dali je vruče ili hladno, u prevodu bi to bilo 0,20
Postupak, jedan na vagu drugi štelaš ili jedan dole a drugog štelaš
 

Niđo

Novi član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
9
0,18-0,22 nebitno dali je vruče ili hladno, u prevodu bi to bilo 0,20
Postupak, jedan na vagu drugi štelaš ili jedan dole a drugog štelaš

OK. Dok sam stelal ovak sam napravil znaci vrtel sam i onda dok je jedan dosel skroz gore a drugi krenul prema dole stelal sam ovoga kaj je skroz gore i tak sve je to ok??..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Kad je jedan stisnut štelaš drugog i to je to
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@ Šanana

Tak sam si i mislil da nema kabine i zato sam ti napomenul zaštitnu gumicu mjenjača. Metni novu jer poslije tvojeg remonta struje, a struja ti ide ono .......... punica bez brige posle tvoje intervencije more minu ostaviti nasred dvorišta (ak je dovoljno veliko). U štagelj nikak ;)

Uff...ne kužim sad kaj očeš reči s ovim "a struja ti ide ono....." ,jel bi to trebal biti kompliment ili nešto sasvim kontra ??:rolleyess:
Budem pogledal tu gumicu jel je raspadajuča ili ne...
Ovo "minu" podrazumjevaš valjda to da mu budem nahital gore još malo dodatne struje da se lakše zapali, jel?? :D :D :D

Inače...danas sam ga dopeljal od majstora, kočnice fino rade, lijepo se šalta, ništ ne cvika, ništ ne curi...izgleda da je sve ok.:mrgreen:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Danas sam izvlačil susedu neke vrbe i hrastiče iz črnca.
Kad najemput kardan stane pod opterečenjem i kad sam još malo probal eto smarda i dima.
Ošla kardanska lamela u P.M.
menjal sam ju prije 2godine i 2mjeseca napravil je oko 350 vur.Oko kuplunga zamjenil sve živo osim semringa spojničke.Ne primječujem nikakvu pretjeranu masnoču na onoj rupici ispod.Nikad ali baš nikad nisam koristil kvačio kardana pod opterečenjem-nemam ni priklučaka takvog.Tjeram znjim samo vitlo i hidro cjepač.
Zakaj se to desilo?
Kaj ga krpan tak siluje?
Uglavnom mašina čepi kad je nekaj preteško?
Nisam primetil klizanje do sad u radu.
Imam sad još neke transporte pa onda ide na kalanje.

Lagano SVI radovi na medi postanu rutina...

:drinkers::drinkers::drinkers::drinkers:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Mali medo je bolestan na kardansku.
Jel proklizila ili je orulil zube?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
dečki jučer prvi put vozil ursusa.
iznenadil me.
u 3sporoj vukel 2x12 bez problema,dosta teška zemlja i to oko 30cm,dublje nije.
kak rade one ručke za kardan dvije su,malo sam ih bljedo gledal.
al nije trebal pa smo odustali.
a zbunile me brzine,nikak spore nač kak se uključuju,tancal sam oko njega ko medo oko meda,dok nis shvatil da mjenjač treba gurnut naprjed.
kolko lakše šaltat brze-spore kod okretanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Nisu dvije, nego je jedna za isključivanje pumpe, a druga za kardan
Ustvari da, dvije su ali ne služe za isto
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
od kuplunga prva je za kardan,
druga znači za pumpu ne kužim to,kaj onda hidraulik ne diže il nekaj drugo?
veli prvi put sjel na njega a i susjed koji ga kupil o traktorima a još manje o radu sa njima pojma nema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Ima mogučnost isključivanja pumpe hidraulika da se ne vrti bezveze i normalno, onda hidraulik ne diže
 

Najnoviji postovi

Na vrh