• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
jel zna ko gde bi mogel nabaviti uputstvo za upotrebu za c-335,da se da z interneta skinuti
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
HITNO! HITNO! HITNO! Trebam informacije!!

Naime, punica je dala maloga ursusa C-335 na popravak k majstoru i izgleda da je ovaj sad oće malo preveslati da joj čim više novaca izvuče...no nezna on da ima ona mene ;), a ja pak nisam siguran u vezi ulja.

Kak ide raspored ulja za getribu i hidrauliku, te bočne reduktore??
Dal je posebno ulje u getribi i hidrauliku, a posebno u bočnim reduktorima ili svo troje ima odvojena ulja ili pak je sve zajedničko????
Nisam ga nikad rastavljal, neznam ama baš ništ.
I koja ulja idu kuda i u kojim količinama??

Muhaničar...ekipo, pomagajte, pišite što prije!!!
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
HITNO! HITNO! HITNO! Trebam informacije!!

Naime, punica je dala maloga ursusa C-335 na popravak k majstoru i izgleda da je ovaj sad oće malo preveslati da joj čim više novaca izvuče...no nezna on da ima ona mene ;), a ja pak nisam siguran u vezi ulja.

Kak ide raspored ulja za getribu i hidrauliku, te bočne reduktore??
Dal je posebno ulje u getribi i hidrauliku, a posebno u bočnim reduktorima ili svo troje ima odvojena ulja ili pak je sve zajedničko????
Nisam ga nikad rastavljal, neznam ama baš ništ.
I koja ulja idu kuda i u kojim količinama??

Muhaničar...ekipo, pomagajte, pišite što prije!!!

isto ulje ide,,u getribu i hidrauliku,,ima prelivnu komoru,,ma i u reduktore,,nemas brige,,,nisam nikad mjerio,,al oko,,30litara,ja iz svojeg ispustio,,u bocnim reduktorima je posebno,,imas veliki saraf,za tocit,,sa unutarnje strane,mislim da je i crveni,,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
isto ulje ide,,u getribu i hidrauliku,,ima prelivnu komoru,,ma i u reduktore,,nemas brige,,,nisam nikad mjerio,,al oko,,30litara,ja iz svojeg ispustio,,

Znači i reduktori se napajaju iz getribe s uljem???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
HITNO! HITNO! HITNO! Trebam informacije!!

Naime, punica je dala maloga ursusa C-335 na popravak k majstoru i izgleda da je ovaj sad oće malo preveslati da joj čim više novaca izvuče...no nezna on da ima ona mene ;), a ja pak nisam siguran u vezi ulja.

Kak ide raspored ulja za getribu i hidrauliku, te bočne reduktore??
Dal je posebno ulje u getribi i hidrauliku, a posebno u bočnim reduktorima ili svo troje ima odvojena ulja ili pak je sve zajedničko????
Nisam ga nikad rastavljal, neznam ama baš ništ.
I koja ulja idu kuda i u kojim količinama??

Muhaničar...ekipo, pomagajte, pišite što prije!!!
Punica, misliš buduča punica :scratch

Getriba i hidraulik isto ulje - hipenol - 23 litre
Reduktori (svaki posebno) - hipenol - 1 litra (svaki)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Punica, misliš buduča punica :scratch

Getriba i hidraulik isto ulje - hipenol - 23 litre
Reduktori (svaki posebno) - hipenol - 1 litra (svaki)

DA, buduća punica....:mrgreen::rolleyess:

E to sem štel čuti...znači reduktori su posebno 1 litra u svaki.

I ako se reduktori raskapaju i slažu netreba ispuštati ulje iz getribe??
I ako se kočnice slažu dal treba ispuštati ulje iz getribe??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Jel te bu štela za zeta kad ti imaš sve velike traktore, a ona jadnog malog bokca :lol: ;)

Ako se reduktori skidaju (radi kočnica) treba ispustiti dio ulja, a ako se reduktori slažu treba samo iz njih ispustiti ulje.

Taj jadnik mešter nebu kraj tebe ni za sendvič zaslužil :?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel te bu štela za zeta kad ti imaš sve velike traktore, a ona jadnog malog bokca :lol: ;)

Ako se reduktori skidaju (radi kočnica) treba ispustiti dio ulja, a ako se reduktori slažu treba samo iz njih ispustiti ulje.

Taj jadnik mešter nebu kraj tebe ni za sendvič zaslužil :?

Ma bude me štela za zeta, ima me rada, a kčer joj je ko bombonček mali slatki...:lol::lol:

Nego....radilo se o tome da je blokiral desni kotač, nisi mogel krenuti s mjesta dok ga nesi dobro rascimal kaj je malo otpustil, a kaj se tiče kočnica, kočnice NEMA, pa je ona rekla da treba složiti kočnice i rešiti to kaj blokira kotač.
Trebal sam ja to preuzeti, al nerazmem se v ursusa pa nesem štel dirati, da je recimo 533, nema frke :D
Eto ti sad sigurno več znaš iz ovoga napisanoga koji je postupak rastavljanja i dal je morao ispustit komplet ulje iz getribe i da joj novo stavlja i kao priča joj da je morao ispustit jer je bilo vode unutra i dosta je falelo....ja nesem videl traktora kod majstora tak da neznam o čem se točno radi...tak mi ona veli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Ti kao pravi potencijalni zet si trebal taj posel preuzeti pa makar se učil na njemu (to ti je isto kak si se učil i na kčerki ili na nekoj prije, nema tu neke velike razlike) i uz pomoč nas iskusnijih rešiti taj slučaj :axe:

Ako je (a sigurno je) ulje bilo za zamjenu (jer ga niko nikad nije mjenjal, najvjerojatnije) trebalo ga je zamjeniti. E sad, kud je voda došla, to tek treba otkriti jer inače bu došla opet (najvjerojatnije kroz zaštitnu gumicu na mjenjaču). Kočnice i ovo ostalo nije vredno da se o tome piše (ako bude potrebe pitaj), ali da si mogel punici ulje zmeriti i promeniti, jesi ............

Uf, neki dan sam išel kraj tvoje kuče i da sam znal ja bi to obavil umjesto tebe, gratis, samo da te stara majka zavoli ko kčerka :rolleyess:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
čudan problem sa šurakovim ursuzom , toliko čudan da je teško i objasniti mada pokušat ću :rolleyess:

naime radi se o tome da nemožed a upali , pri alnasovanju bez dekompresora nemože nikako da zavergla , ako se potegne dekompresor i zavrti radilica pa spusti dekompresor onda daje naznake paljenja ali nemože da upali (alnaser nije)

a bez dekompresora jednostavno nemože sa prebaci kompresiju , ili dizna opali ranije pa dođe do sudara eksplozija

ja bih rekao da je prerano paljenje ali mi nije jasno šta bi moglo da se desi pa da se paljenje samo pomjeri
možda su dizne ostale otvorene pa samim time se dobije i ranije paljenje , ko bi ga znao

u poslednje vrijeme (dok je radio) sam primijetio neki čudan zvuk koji bi se mogao opisati kao lupkanje,klapanje ali nikako nisam mogao da utvrdim odakle dolazi i šta ga uzrokuje

ima li neko ikakvu ideju odakle da krenem u akciju :(
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ti kao pravi potencijalni zet si trebal taj posel preuzeti pa makar se učil na njemu (to ti je isto kak si se učil i na kčerki ili na nekoj prije, nema tu neke velike razlike) i uz pomoč nas iskusnijih rešiti taj slučaj :axe:

Ako je (a sigurno je) ulje bilo za zamjenu (jer ga niko nikad nije mjenjal, najvjerojatnije) trebalo ga je zamjeniti. E sad, kud je voda došla, to tek treba otkriti jer inače bu došla opet (najvjerojatnije kroz zaštitnu gumicu na mjenjaču). Kočnice i ovo ostalo nije vredno da se o tome piše (ako bude potrebe pitaj), ali da si mogel punici ulje zmeriti i promeniti, jesi ............

Uf, neki dan sam išel kraj tvoje kuče i da sam znal ja bi to obavil umjesto tebe, gratis, samo da te stara majka zavoli ko kčerka :rolleyess:

Hehehe....joj mene joj :D
E sad kaj je tu je, bude dobil novo ulje i kočnice i sve 5...
Ja ga tek onda preuzimam da sredim struju i instalacije, to je moje stručno područje:mrgreen: te izmjena ulja u motoru i svih filtera, ujedino i sređivanje zračnog filtera.
Voda je vjerojatno došla jer je traktor stajal vani dosta vremena, a nema kabinu.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
SAVORISE ak ti neznaš ,,,, onda stvarno ,mislim ono..probaj skinut poklopac ventila pa vidi dali podizači i klackalice-klavijatura radi .Moguče da ne funkcionira neki ventil...Ak sam pogodil onda niko sretniji od mene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
čudan problem sa šurakovim ursuzom , toliko čudan da je teško i objasniti mada pokušat ću :rolleyess:

naime radi se o tome da nemožed a upali , pri alnasovanju bez dekompresora nemože nikako da zavergla , ako se potegne dekompresor i zavrti radilica pa spusti dekompresor onda daje naznake paljenja ali nemože da upali (alnaser nije)

a bez dekompresora jednostavno nemože sa prebaci kompresiju , ili dizna opali ranije pa dođe do sudara eksplozija

ja bih rekao da je prerano paljenje ali mi nije jasno šta bi moglo da se desi pa da se paljenje samo pomjeri
možda su dizne ostale otvorene pa samim time se dobije i ranije paljenje , ko bi ga znao

u poslednje vrijeme (dok je radio) sam primijetio neki čudan zvuk koji bi se mogao opisati kao lupkanje,klapanje ali nikako nisam mogao da utvrdim odakle dolazi i šta ga uzrokuje

ima li neko ikakvu ideju odakle da krenem u akciju :(
Jeste probali ručno okrenuti motor?
Kak si siguran da je elektropokretač OK?

Kaj bi tu sad ona Mrgina kurbla imala posla :lol:


@ Šanana

Tak sam si i mislil da nema kabine i zato sam ti napomenul zaštitnu gumicu mjenjača. Metni novu jer poslije tvojeg remonta struje, a struja ti ide ono .......... punica bez brige posle tvoje intervencije more minu ostaviti nasred dvorišta (ak je dovoljno veliko). U štagelj nikak ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
radilica se okreće normalno , i rukama

siguran sam da je alnaser dobar , iskustvo mi kaže da jeste :weedman:


ajoj @mursanic , pa nisam ni ja gatara da gledam u karte i pasulj i znam šta mu je :rolfer::lol:
jednostano nesvakidašnji slučaj :blackeye
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
nismo vadili , zato i pitam , odakle da krenem sa rasklapanjem :confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Malo mi je glupo da ga ručno vrtite, a alnaser jedva okrene sa stisnutim dekompresorom :scratch
Skinite poklopac ventila pa snimite da nije kaj zaštekalo oko dekompresora, povadite dize i probajte onda ručno da vidite dali kaj zapinje.

Ono lupkanje u radu bi moglo biti od utega ako niste kad ste satavljali pazili. Sad se usljed rada javilo malo aksijalnog lufta i tuckanje je tu.
Kad upalite probajte dali lupka kad je kvačilo stisnuto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh