• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja sam nedavno stavil ram al ne ne trube nego na blatobrane. Imaju oni neka ojačanja ispod origigi.I tu se i original šrafi.
Na trubu bude teže jer je tu akumulator i trebalo bi puno zmišlajt.
Ovak mi se činilo naj jednostavnije.Na 4 stupa i gotovo.
Budem poslikal kad bu prilika trenutno mi nema doma traktora.
 
M

Miško 007

Guest
Ajde ga ti onda dogovori za smeče. A mi se bumo onda dogovorili za neke sitnice!
Ili nek ga frkne u njuškalo u dijelovima a kaj bu ostalo ....vaga :)

Neće stari lud i škrt a traktor nema ni 3000 radnih sati ...
Odradi par sati godišnje i to ga ovaj sjebe...:confused:
 
M

Miško 007

Guest
Ma ti mu objasni skrto i ludo a sto ces nije nego da ga frkne unisti ga cjelog .
Najbolje kad je stavio ulje od getribe u filter...
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
evo danas preuzeo traktor kod majstora radila se hidraulika ukratko kupljena nova gornja osovina, bakrene užljebljene čahure metalne distance, sve gumice, dihtung, novo ulje. Dešava se da sporije sada diže nego prije a kad se dignu poteznice plešu gore dole kao na federima. Majstor nije htio uzet novac za ruke mada je tri puta raskapao, stavljene su i nove kuglice u kocku, pumpa nije mjenjana jer sam grunto dizo je prije dosta brzo ali su isto poteznice plesale kad smo skinuli pumpu osovina onaj zupčanik je imao lufta napred nazad i pumpa se čula da radi sada se nečuje. Mastor će nabaviti manometar da se izmjeri pritisak koji pumpa stvara pa ćemo ju probat. Napominjem da je prije bilo smeća na filteru sa strane ulje bogtepitaj kolko staro. Šta da se radi? 1. i 2. poluga do blatobrana stavljena u gornji krajnji položaj barem sam tako pročitao u uputama.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dal plešu i kad je na pola digut s nekim teretom?

Nestalo bu, nema straha, ja sam čistio i mijenjao filtere u hidraulici, lamelni i onaj mrežasti s desne strane, nalio ulje cukao je nekoliko podizanja sšuštanja tereta i onda gotovo...vjerojatno zrak,...
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Dal plešu i kad je na pola digut s nekim teretom?

Nisam probo smrzo sam se jučer dok sam ga dovezao budem či otopli malo nadam se već sutra, dosta mi je već ove zime.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
imam problem s paljenjem sad dok je hladno nece i nece jedino upali kad se mu skine zracni filter zavergla usprica start sprej i s brenerom zapali drugacije nece a poslije upali odma sta mu je to
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ako imas gdje kompresije par kanta nabaviti pa mu naspi,moj isto nije htio prosle zime ni na pocetku ove nego sa bakljom ali baklju si morao drzati dok on ne "proguta"inace se odmah ugasi.Poslje generalne pali bez problema da je neznam koliki minus,netreba ni dekompresora nit grijaca.Nakon 5-6 sekundi verglanja na -24 pali sa alnaseromod 3kw.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Najvjerojatnije manjak kompresije, Probaj mu rukom zatvoriti usis i tak ga malo zavrteti, pa onda maknuti ruku. Možda ga prevariš jer sprej ga bu sahranil do kraja.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
neznam da to bude ursusa upalilo,nek ne koristi sprej ja sam dok nisam generalku napravio samo novine zapalim donji seraf skinem sa usisa nakrivim filter i zaverglam cim si prinio novine on je upalio,drzis malo vatre dok "ne prozvace"par sekundi i smaknes novine ako se neugase a hoce najbolje ih je malo naftom politi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Ako neznaš onda ne piši nego probaj ;)
Novine :madmana: A kaj ako se nauči ćitati, znaš ono (krava čita novine ...........) :axe:
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Pokusao sam ja svasta a to je palilo sa tim da skines kapu filtera ako drzi brtva na izlazu dobro onda stavis dlan zaverglas i smaknes dlan stim dobije samo da brze ga zavergla i kad smaknes ruku upali,ali ako je motor"vec sazrio"onda nebum ruka na filteru pomogla nego samo ziva vatra na samom usisu.Ja sam se vec bio izvijezbao kljuc 13 snines maticu,filter nakrenes prema kabini svezes ga,novinama po filterima malo ili gdje je vec masno pun gas zapalis novine i zaverglas on upali radi par sekundi pod punim gasom onda smanjim na pola i obrnutim redosljedom natrag.Samo se razapnem kao isus do bravice i do usisa ali je palio na najvecem minusu tako.Poslje bez problema pali ali ako stoji negdje 2 sata na -15 opet ponovise postupak.Sa sprejem ga nisam nikad palio.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
prije sam mi samo malo spreja dao i odmah je upalio a sad ni to ne pomaze nego samo ziva vatra budemo izmejrili kompresiju pa bi se sve vidjelo mozda bude dovoljno samo karike zamjeniti jer tam motor ima 2500h a godiste je 79 inace djed je rekao dok je novi bio nije htio u zimi bez start spreja
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Stubline se poderu karike nisu toliko poderane,ja kad sam svoga razvalio gledajuci karike jos su mogle dosta ici ali stubline su se poderale.Inace nije kapi ulja trosio od mijenjanja do mijenjanja iako upire svaki dan samo je brdo vidio prije nego ja.Uz jedno brdo je vukao drugom cisternu 3500L puno gnoja primao je pun gas a jesenas mu je i prva bila na knap.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ja svog ne koristim svaki dan po zimi kad mi treba topla voda i pali na -25 ili probaj staviti granu sa grijačima
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja svog ne koristim svaki dan po zimi kad mi treba topla voda i pali na -25 ili probaj staviti granu sa grijačima

ma nema grijača do vruče vode:prayer: najjeftiniji :supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh