• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
:mrgreen::mrgreen: :rolfer::rolfer: ;););)

A kaj se smiješ?
Pa nisam tu računal onu naftu koju si danas prolijal :rolfer::finga::lol:
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Jajo, to je OK.
Mi smo sa Štoreom potrošili 19 litri nafte kad smo vozili praznu/punu prikolicu crijepa nekih 110km (u oba smjera), po Zagorju (brg-dol).
Same je potrošil 20 litri na 160 km ravnice (prazan, stalno puni gas).

Htio sam samo pitati dali je takova potrošnja normalna jer sam friški vlasnik mede, od ljeta. Stari ima c 360 i zaboravi kad natoči. Ovdje na forumu je medo hvaljen kao mali potrošač što bi s obzirom na dva klipa tako i trebalo biti (valjda?). Ma ne zabrinjava me toliko potrošnja jer koliko ću ja sa njim raditi mogu točiti i graševinu u njega ali htio bi savjet vezan uz boš pumpu dali bi ju trebalo ispitat s obzirom na to da vjerovatno nije dirana od 1976. Traktor sređujem za sebe iz gušta više nego iz potrebe i želio bih da sve funkcionira tip-top, pozdrav iz Siska.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ako traktor pali, dobro ide onda se ostavi pumpe...ako malo zadimi pri davanju gasa to je normalno-nije benzinac....da pumpa nije dirana:scratch
meni je majstor rekao da moj ide jedino zbog pumpe a sve je drugo krš:gitarist:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
za muhaničara-čuo sam da postoje glave sa grijačima ili tako nešto pa bih te zamolio za kakvu informaciju jer mi je dojadilo palit ga po zimi s vručom vodom, pa pričekam 1 cigaretu 100s da ze zagrije pa onda tek paljenje

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Vlvjuro3svI&feature=related[/YT]

Za 360:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QFXGwNWF7SA&feature=related[/YT]
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pozdrav ekipo!
Evo novicije oko zvukova iz getribe.imal sam mogučnost ovaj vikend to malo testirat i zaključak je sljedeči.
Nakon stezanja onog šrafa na vilici nema više zvukova u 1-3-4-6
Znači čuje se samo još u 5 i 2 brzini znači one koje su naprijed desno!
Ima još kakva vilica ili kaj da bi bil još takav šraf?
Kad se uprem u ručicu i držim ju napetu onda nema zvukova.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
tako se i moj čuje kad je u 5-oj ali samo kad idem niz brijeg na ler gasu-kad ga motor koči
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Točno tak kad idem niz brijeg i imam neki veči teret.Kad je prazan ili nekaj lakšeg onda niš.
Čulo se prije i u ostalim brzinama sad samo još u 2 i 5toj.
Ma jako se to čuje strah me da se nebu nekaj rasipalo.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma ja teram, kad mi se to desi samo mijenjač gurnem prema naprijed i dalje sve normalno, jedino što ga u datoj situaciji držim u ruci jer se bojim da mi ne iskoči iz brzine.......ja tak teram več godinama

Never change a running system!!!
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
JEJE never !
A kad mi bu zacvikal negde onda bum čenđal na cesti.
Ručicu kad stisnem gore ond prestaje al samo dok ju držim jako.
I prestaje isto kad stisnem kočnicu.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
JEJE never !
A kad mi bu zacvikal negde onda bum čenđal na cesti.
Ručicu kad stisnem gore ond prestaje al samo dok ju držim jako.
I prestaje isto kad stisnem kočnicu.

Isčupaj sve i hiti v grabu... moj to ne dela tih je ko vurica.... i čami u šupi...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa normalno da tvoj ne zuji i ne krči avto je zato što ne radi:lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Točno tak kad idem niz brijeg i imam neki veči teret.Kad je prazan ili nekaj lakšeg onda niš.
Čulo se prije i u ostalim brzinama sad samo još u 2 i 5toj.
Ma jako se to čuje strah me da se nebu nekaj rasipalo.
@ Puki
Kak sam ti več rekel, poklopac dole, dio ulja van (tek toliko da vidiš zupčanike na kojima su vilice), ušaltaš u tu brzinu koja je kritična i proba.
Ostale brzine nečim adekvatnim učvrsti da se ne ušaltaju same.
 
P

piki 3333

Guest
pozdrav društvo!!! samo da podjelim neke informacije sa vama do kojih je problem doči!! radio sam generalku na medi335 i imao puno problema jer sam htio kvalitetno napravit generalku!!! največi problem su djelovi koji su mogu reč šrot!!! što se tiče sklopova MAHLE nisu loši!!! ali najbolji su sklopovi od zetora 102 mm samo ih treba malo pripasat!! što se tiče gumica na cilindru najkvalitenije su se pokazale silikonke 3mm od zetora stim da treba potokarit šliceve na cilindru i mažem običnom LIPLEKS masti!!! što seb tiče visine cilindra iznad bloka maximalna visina je 0,10 a pošto bakreni prsteni koje dobiš u sklopu ¸ispadnu oko 0,30 najbolje je uzet tiskarski AL lim i izrezat prstenove na željenu debljinu!!! jer ako visina cilindra nije dobra odlazi dihtung glave !!! visina klipova iznad bloka po standardu smije biti do 0,55mm stim da ide milimetarski dihtung glave!!! a ako je iznad 0,55 tada se treba dat napravit dihtung 1,50 !!!

mislim da če se muhaničar složit samnom!!!! moje mišljenje dobar traktor ali mehanika čista kovačija!!!ako vas interesira gdje povoljno nabavit djelove slobodno me kontaktirajte!!! ne reklamiram nikog!!! samo želim pomoči!!! primjerice garnitura brtvila za motor 100 kuna org ursus lamele 105 kn grijači sa usisnom granom 180 kuna !!!! dih glave 20 kn!! pišem cijene jer sam ja to kupovao!!!! a po nekim cijenama koje ste vi pisali čini mi se da previše plačate djelove!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
[QUOTE moje mišljenje dobar traktor ali mehanika čista kovačija!!![/QUOTE]

pa zato i je dobar:!:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
mislim da če se muhaničar složit samnom!!!! moje mišljenje dobar traktor ali mehanika čista kovačija!!!ako vas interesira gdje povoljno nabavit djelove slobodno me kontaktirajte!!! ne reklamiram nikog!!! samo želim pomoči!!! primjerice garnitura brtvila za motor 100 kuna org ursus lamele 105 kn grijači sa usisnom granom 180 kuna !!!! dih glave 20 kn!! pišem cijene jer sam ja to kupovao!!!! a po nekim cijenama koje ste vi pisali čini mi se da previše plačate djelove!!!
Pošto nečeš reklamirati pošalji pp sa kontaktom trgovine.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Imam ga ja i vise sam nego zadovoljan s njime,radi sve ali sve i nezalim ga ni malo ali ga nit ne unistavam.Odradio je svoje pa sam mu sve kupio za generalku osim letecih,ustvari kolega mi kupio negdje oko Cazme sklop,garnituru dihtunga i lamelu vucnu 1000kn je platio sve,ali ja nikako da se nakanem da radim generalno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh