• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
+60 na -20 odjednom razlika temperature 80 stepeni mozda to nije tako strasno za nekoga kome nije jaca strana matematika.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pazi, nije to toliko nagla promjena, ti uljevaš i uljevaš, puniš kiler i to traje...dovraga da je od repe napravljen, izdržao bi;)
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
sipaš vodu u hladnjak otvoriš slavinu na bloku i prvi barem pet litara curi hladna voda pa postepeno sve toplija i kad procuri vruća zatvoriš slavinu nadospeš do kraja i pali ko mina, treba na -20 barem 20 litara, sigurno zdravije od baklje a da nepričam od spreja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Taj sistem bi bil zdraviji kad bi nakon paljenja (čitaj dok se makina dobro ugrije) nastavil sa antifrizom
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ursus 335 hidraulika!!!

Pozz forumaši !!! Evo ja sam novi na forumu!!! Imam dva ursusa 335 i imam sa jednim problem sa hidraulikom... Diže do određene težine plugove i utovarivač za gnoj ,bez problema ,ali neke teže stvari neće treba mu malo pomoć gurnuti teret prema gore i onda digne,čim se isključi pumpa ruke od hidraulike popuste i padaju ,dok na drugom ursusu možeš ostavit koliko hoćeš hidraulika neće popustit... Molim sve koji mi mogu pomoć da riješim ovaj problem..Pošto vidim da je muhaničar tu popularan i da se kuži nadam se da bude i on pomogao...Unaprijed zahvaljujem...
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
pa kod mene je tako bilo.razdjelnik ulja je bio stradao.dugo sam se mucio sa time i na kraju sam utvrdio da je to..i sad nema problema dize do neba..:D

http://poljoprivredni-forum.com/album.php?albumid=306&pictureid=1577
evo neke slike generalke mog ursuza
I mene prca, prije koji tjedan sve rastepano nove gumice oprani i očišćeni filteri novo ulje prije se čula pumpa dok je radila sad ne stavljeno novo ulje diže polako i samo sa punim gasom nediže visoko kobača max 15 cm od zemlje, nakon par minuta kad ugasim traktor padne na zemlju. Tzv majstor koji mi je radio servis hidraulike predpostavlja da je pumpa gotova ali ćemo još sa nekim uređajem provjeriti pritisak koji stvara pa onda kupit novu u pm do sad me već došlo 1600 kn. i to jadno kad digne možeš micati rukama gore dolje a sa opterečenjem malo popusti pa digne pa opet tako. Šta da radim Lastane? :)p: kak sam se samo ovog setil :lol:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Pozz forumaši !!! Evo ja sam novi na forumu!!! Imam dva ursusa 335 i imam sa jednim problem sa hidraulikom... Diže do određene težine plugove i utovarivač za gnoj ,bez problema ,ali neke teže stvari neće treba mu malo pomoć gurnuti teret prema gore i onda digne,čim se isključi pumpa ruke od hidraulike popuste i padaju ,dok na drugom ursusu možeš ostavit koliko hoćeš hidraulika neće popustit... Molim sve koji mi mogu pomoć da riješim ovaj problem..Pošto vidim da je muhaničar tu popularan i da se kuži nadam se da bude i on pomogao...Unaprijed zahvaljujem...
Pošto mu treba pripomoči, valjda pumpa za taj dio, a ovo kaj spušta bi trebal biti razvodnik ili brtve cilindra.
Bu pomogal za kobase...:supz::supz::supz::supz::supz:
Fala lepo, od onih zadnjih još imam probavne smetnje :lol:
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
I mene prca, prije koji tjedan sve rastepano nove gumice oprani i očišćeni filteri novo ulje prije se čula pumpa dok je radila sad ne stavljeno novo ulje diže polako i samo sa punim gasom nediže visoko kobača max 15 cm od zemlje, nakon par minuta kad ugasim traktor padne na zemlju. Tzv majstor koji mi je radio servis hidraulike predpostavlja da je pumpa gotova ali ćemo još sa nekim uređajem provjeriti pritisak koji stvara pa onda kupit novu u pm do sad me već došlo 1600 kn. i to jadno kad digne možeš micati rukama gore dolje a sa opterečenjem malo popusti pa digne pa opet tako. Šta da radim Lastane? :)p: kak sam se samo ovog setil :lol:)

pa za ursuza su malo skuplji dijelovi..barem u Bosni..razvodnik kosta 220 eura
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Jel netko zna koliko košta nova pumpa od hidraulike i jel je teško zamjenit ??? (Mrga nisu uopće u pitanju kobase ,pomagaj i dobit ćeš duplu porciju:finga:)...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Tisuču i nekaj kn.
Težak je poklopac za skinuti, pumpa nije problem
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Jel netko zna koliko košta nova pumpa od hidraulike i jel je teško zamjenit ??? (Mrga nisu uopće u pitanju kobase ,pomagaj i dobit ćeš duplu porciju:finga:)...

Antoš D.Selo moguća dostava poštom cca 560 kn tel 01/2753476
Auto poljostroj isto 500 i nešto broj neznam
druge trgovine nema ispod 700 kn, Agrimar,Sekra,Hubzin
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
U šuraka sam rasklapao pumpu i prilično je u jadnom stanju , zamijenio sam joj semeringe i ona radi sasvim normalno.
Nemora uvijek da znači da je pumpa za zamjenu ;)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
U šuraka sam rasklapao pumpu i prilično je u jadnom stanju , zamijenio sam joj semeringe i ona radi sasvim normalno.
Nemora uvijek da znači da je pumpa za zamjenu ;)

Potpuno se slažem s tobom, ako pumpa nema riseva onda je ok... ja sam isto za cjepač presložil pumpu s novim užim semerinzima unutarnja strana jer je osovina bila zajedena i dere pumpa sad ko velika to nisam mogao vjerovati a prije nije niti s mjesta krenuo cilindar bez cukanja
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
U šuraka sam rasklapao pumpu i prilično je u jadnom stanju , zamijenio sam joj semeringe i ona radi sasvim normalno.
Nemora uvijek da znači da je pumpa za zamjenu ;)

Jel mi možete označiti na slici točno šta bi trebalo zamjeniti po broju da mogu tražiti u trgovini mada čisto sumnjam da ima org. već ću morati kemijati ali ok i to je bolje nego dati lovu za lošu novu pumpu, napomena majstor je pumpu rastavi i ponovo sastavio i primjetili smo da ona osovina koja ima na sebi zupčanik je zapinjala i pumpa se prije jako čula dok radi sad manje i osovina može ima mali hod par mm napred nazad hvala Jajo
LastScan66.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
par milimetara je ogroman hod , možda je nije dobro sastavio

ma kada rasklopiš pumpu vidjet ćeš šta ti treba , jedan semering koji možeš uzeti u svakoj trgovini koja se bavi semerincima i dva ''O'' ringa
zaboravio sam dimenzije semeringa :?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Jel možda netko ima slike kada se skine poklopac da se vidi pumpa ,da vidim,kako to izgleda unutra,nisam to još nikada rastavljao bio bi zahvalan....
 

Najnoviji postovi

Na vrh