• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Ja kad radim na njivi,uvjek imam palac s vanjske strane volana...tako me stari ucio
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ova poređenja čiji je tata bolji vozač i čiji je traktor bolji orač su stvarno primitivna , svaki traktor je dobar (ili bolji od nekog) u svojem području djelovanja
Ja bi radije da čujem zašto je nešto bolje od nečeg ali da se to obrazloži sa malo tehničkog jezika a ne samo ko je luđi vozač
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Je volan teži na medi nek na 533.I 533 ljepše šalta ka 335.
ALI!
Po mom je medo puno robusniji stroj.Kad ih staviš jedno pored drugog IMTac izgleda kaj igračka pored 335.
Nema dijela koji je slabiji napravljen na ursusu nego kaj je na imtu.
Govorim sad o mostu,rukavcima pa čak i spone... sve!
Rekel bi muhaničar da je to i prednost na samom kraju kad ga na vagu voziš 8)
Je 533 onak kak bi rekel finiji,komforniji za lake poslove sigurno spretniji od 335.
Za moje potrebe je 335 bolji izbor baš zbog mase i robusnosti.
O motorima sad nebi jer ih ima i tui tam ovakih i onakih.
Motor na mom ursusu je kaj grom i neznam dal ima koji medo al i imt u okolici koji bu bolje zapalil.
Al isto tak znam za ursuse di bez novina v usisu nema paljbe.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
bravo puki jedino ti imaš + u zadnjih 20 postova- ne mogu vijerovati da ste uspijeli i ovu temu zaspamati:madmana:
evo samo da objavim a buduči da sam nedavno popljuvao novu malu lamelu koja je stavljena u kičmo mog mede ipak ona nije stradala nego je pukla osovina koja pokreče hidroulik i kardan-nije ni čudo u akvim uvijetima radi več godinama:supz::supz::supz: nova osovina 40kn a majstor 900:madmana:
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
ulje

prije dvije godine radim servis diferencijala i jos neke sitnice pa usput zamjenim ulje u getribi i pitam majstora koje ulje on kaže transhidraol i mi to ulijemo nedavno mi rikne pumpa hidraulike je kod drugog majstora pa usput pitam kakvo ulje ide on keže hipenol 90 kog da slušam kaj se more desiti ak ja unutra transhidraol koja su vaša iskustva
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
prije dvije godine radim servis diferencijala i jos neke sitnice pa usput zamjenim ulje u getribi i pitam majstora koje ulje on kaže transhidraol i mi to ulijemo nedavno mi rikne pumpa hidraulike je kod drugog majstora pa usput pitam kakvo ulje ide on keže hipenol 90 kog da slušam kaj se more desiti ak ja unutra transhidraol koja su vaša iskustva
ništ se nemre desit... taman da si nalio naftu unutra...Trans je malčice rijeđi od hipića.. Inače ide hipenol,a pumpa bi riknula tak i tak... ovo je bila puka slučajnost pa se poklopilo...
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
ništ se nemre desit... taman da si nalio naftu unutra...Trans je malčice rijeđi od hipića.. Inače ide hipenol,a pumpa bi riknula tak i tak... ovo je bila puka slučajnost pa se poklopilo...

nisam ni mislio da je pumpa stala od ulja vrti se već 30 godina bitno je da se ništa nemože desiti nova je več namontirana na poklopac razvod je predihtan igumice na klipu su nove popodne moram podignuti poklopac i pošerafit sve to
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
nisam ni mislio da je pumpa stala od ulja vrti se već 30 godina bitno je da se ništa nemože desiti nova je več namontirana na poklopac razvod je predihtan igumice na klipu su nove popodne moram podignuti poklopac i pošerafit sve to

E...ta je ko i moja...o30 i koju godinu izdurala... kak je i traktor star... a ova nova...to ti bu 2 godine maximalno duralo.... s obzirom kakva je kvaliteta :madmana:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Dečki zakaj mi baca ulje na bočnom reduktoru? Baca gore na čepu kroz rupicu oduška?
Desno više nego ljevo????
Ulja je taman do kontrolnog otvora kad ga natočim. Desno je faljelo 0,5l ljevo 0,2l?
I to je izbacal za nekih 20 sati rada, vožnje naravno.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Dečki zakaj mi baca ulje na bočnom reduktoru? Baca gore na čepu kroz rupicu oduška?
Desno više nego ljevo????
Ulja je taman do kontrolnog otvora kad ga natočim. Desno je faljelo 0,5l ljevo 0,2l?
I to je izbacal za nekih 20 sati rada, vožnje naravno.
Ja to nemam,valjda,rupicu...moram pogledat.. :cry::?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Dečki zakaj mi baca ulje na bočnom reduktoru? Baca gore na čepu kroz rupicu oduška?
Desno više nego ljevo????
Ulja je taman do kontrolnog otvora kad ga natočim. Desno je faljelo 0,5l ljevo 0,2l?
I to je izbacal za nekih 20 sati rada, vožnje naravno.
Probaj zamijeniti ulje novim.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Na motoru su prije godinu i pol stavljeni novi sklopovi ,i novi ulošci dizni, naštelana pumpa i sad dobro pali al dosta dimi .Jako mi je čudno da zdimi nenormalno, kad ga tjeram ful gas i kad mu oduzmem gas do kraja onda tek prav zadimi dakle v brzini i bez gasa . Jeli moguče da su otišle dize pa zbog podtlaka sam kroz diznu povuče naftu? ili kaj?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Na motoru su prije godinu i pol stavljeni novi sklopovi ,i novi ulošci dizni, naštelana pumpa i sad dobro pali al dosta dimi .Jako mi je čudno da zdimi nenormalno, kad ga tjeram ful gas i kad mu oduzmem gas do kraja onda tek prav zadimi dakle v brzini i bez gasa . Jeli moguče da su otišle dize pa zbog podtlaka sam kroz diznu povuče naftu? ili kaj?

Kad su zadnji put štelani ventili?
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Od kad su metnuti novi sklopovi nije bilo štelanja.Al me čudi kad mu oduzmem gas a on zdimi nenormalno bez gasa nebi smelo biti ni nafte ,pa ni dima(bar ne tak puno)
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Od kad su metnuti novi sklopovi nije bilo štelanja.Al me čudi kad mu oduzmem gas a on zdimi nenormalno bez gasa nebi smelo biti ni nafte ,pa ni dima(bar ne tak puno)

meni je moj,kroz godine,svaki put kad su se rasklampali ventili počeo dimit pojačanije,nekad i jako i slabiji osjetno je bio... još pogotovo kasnije,kad je motor oslabio... Zato sam te pital za ventile...e sad,probaj preštelat,pa buš vidio..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Dizne i Pvp ponovo na reglazu.Ako mjenjas elemente dizni moras i na pvp.
 

Najnoviji postovi

Na vrh