• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Probal bum naštelat, ak nebu bolje idu dolje dizne ,ak ni one nisu,onda pe i pumpa iako su i v diznama i v pumpi novi elementi (bar bi trebali biti) a od uređenja nije bog zna kak puno delal...mada z današnjom kvalitetom djelova sve je moguče.Pozdrav.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Probal bum naštelat, ak nebu bolje idu dolje dizne ,ak ni one nisu,onda pe i pumpa iako su i v diznama i v pumpi novi elementi (bar bi trebali biti) a od uređenja nije bog zna kak puno delal...mada z današnjom kvalitetom djelova sve je moguče.Pozdrav.

do kad se proizvodio ursus c 335 ili se još uvijek proizvodi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Šta dihtuje radilicu sa prednje strane ? znači ispod zamajca šta se nalazi da drži ulje :confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Zamajac je na stražnjoj strani, a tamo bi trebalo da se nalazi odbacivač ulja :scratch
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Šta dihtuje radilicu sa prednje strane ? znači ispod zamajca šta se nalazi da drži ulje :confused:

Semering.dimenzije bi trebo bit 60 x 85 x 10.. Ja to mijenjo jedanput ili dva puta,nije važno..
To je odnapred na razvodu.. A odozada neki imaju taj odbacivač ulja,a neki semering,kolko sam ja bar vidio... kod susjeda smo mijenjali,bio je semering,nekakav veliki
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Semering odozada se obično naknadno ugrađuje, kad se izbaci odbacivač ulja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Moja greška , znači radi se o zadnjoj strani a ne prednjoj kako sam napisao

mene zanima kako može taj odbacivač da radi kada tu ima dosta lufta , mora propuštati kada traktor stane na uzbrdici
i koliko lufta smije da bude izmežu odbacivača i radilice ?
i kako se ugrađuje semering , jeli u postojeći taj odbacivač ili se pravi novo deklo ?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja sam menjal taj odbacivač kad sam menjal prvi put kuplung.
Prosto ko pasulj.Alu dekla sa kontra navojom.
Meni se čini da to serijski pomalo slini.
Uzel sam starog u dučan i usporedil mjere.Potošnja je bila minimalna neznam više koliko točno al mala razlika novo staro.
Uzel sam novog jer je cijena bila neka bagatela.I nemogu vidjet neko pretjerano curenje.
Od ideje da bude medo suh ko barut sam takionak odustal!
Da sam znal da se ubacuje semering valjda bi to i napravil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Il se probuši postoječi poklopac pa ugradi semering ili se kupi novi poklopac.
Inače odbacivač radi na principu kontra kanala u odnosu na smjer vrtnje radilice i funkcionira u radu motora. a kad se motor ne vrti onda nema funkcije. Ako je previše puno kompresije u karteru onda isto nije sposoban izvršiti svoju zadaču.
Savo, znam da si na svašta sposoban, ali baš da buš ga uz tak veliko brdo nateral :scratch, ko zna, čudna je ta majka bosna ;);)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma znam ja da taj odbacivač ne radi radnju kada radilica stoji , znači zanima me koliki je dozvoljeni luft između odbacivača i radilice , koliki zazor može da bude a da odbacivač radi i dalje onoliko koliko je sposoban

Bdw. koja mjera semeringa se ubacuje kada se razbušuje već postojeći odbacivač
Nov odbacivač košta 10e kod mene , nije to skupo ako će da posluži
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ma znam ja da taj odbacivač ne radi radnju kada radilica stoji , znači zanima me koliki je dozvoljeni luft između odbacivača i radilice , koliki zazor može da bude a da odbacivač radi i dalje onoliko koliko je sposoban

Bdw. koja mjera semeringa se ubacuje kada se razbušuje već postojeći odbacivač
Nov odbacivač košta 10e kod mene , nije to skupo ako će da posluži


Al sam ga našo,baš sam ga našo!
Dimenzija 100 x 125 x 14


ursus_semering.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jel' se on može ugurati u onaj postojeći odbacivač , ima li tamo dovoljno prostora za obradu na 125mm ?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Koliko se sječam ima mjesta.
Išel bi potražit starog, normalno čuvam takve stvari.Al ovo je alumini :cool:
I zbog toga kaj ne radi dok stoji railica medo ima uvjek koju kap.Seriski 8)
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
kuplung ursus 355

vidim da ima dosta o tome ali nisam našao baš to kaj me zanima,
naime jučer smo mijenjali lamele i usput smo zamijenili federe bilo je onih famoznih 8 mi stavili 9,
e i tu je sad stvar ti novi su krači od starih a prodavač kaže da su to ti pa mene zanima kak će se ti kraći federi odnosno kuplung ponašat!
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kod mene je bilo obrnuto!
Novi su bili dosta duži od starih, stari su se stisli s vremenom i oslabeli tak da je brzo proklizavalo.Ima o tome par stranica ranije.
Isto sam stavil sve federe prije ih je bilo 3 manje.

Evo i slikice novih i starih.
100_1205.jpg


100_1204.jpg


I kuplung je sad ko grom nema više klizanja kod vitlanja niti kad se kreče u uzbrdici u večoj brzini, prije koda je kasnik kuplung kod kretanja.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
vidim da ima dosta o tome ali nisam našao baš to kaj me zanima,
naime jučer smo mijenjali lamele i usput smo zamijenili federe bilo je onih famoznih 8 mi stavili 9,
e i tu je sad stvar ti novi su krači od starih a prodavač kaže da su to ti pa mene zanima kak će se ti kraći federi odnosno kuplung ponašat!

Taj prodavač nije videl traktora,osim na slici...kak to more bit dobro,ak su novi federi kraći od starih...to bude odmah proklizavalo,čim prikačiš tačke za traktor... A ko zna...morti bude jedno vrijeme vozilo,dok ne oslabe....
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Kod mene je bilo obrnuto!
Novi su bili dosta duži od starih, stari su se stisli s vremenom i oslabeli tak da je brzo proklizavalo.Ima o tome par stranica ranije.
Isto sam stavil sve federe prije ih je bilo 3 manje.

Evo i slikice novih i starih.
100_1205.jpg


100_1204.jpg


I kuplung je sad ko grom nema više klizanja kod vitlanja niti kad se kreče u uzbrdici u večoj brzini, prije koda je kasnik kuplung kod kretanja.

Ma sve je to meni jasno kaj ti govoriš, vidio sam te tvoje slike.
Daj mi reci koliko su ti debeli oni drveni "špijuni" ?
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Taj prodavač nije videl traktora,osim na slici...kak to more bit dobro,ak su novi federi kraći od starih...to bude odmah proklizavalo,čim prikačiš tačke za traktor... A ko zna...morti bude jedno vrijeme vozilo,dok ne oslabe....

Gledaj stvar je ovakva, nisam uspio naštelat lamelu od kardana jednostavno nemrem dobit da odvaja....

Danas nisam stigao to dirat moral sam pod obavezno ići vitlati i sve radi super osim tog odvajanja.....
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
E to ti sad na pamet neznam.Ak se dobro sječam da su rađene po mjeri kak je u knjigi napisan razmak.Vidim da si iz samobora pa ak si kaj u mojem kraju javi se pa ti posudim špijune da nebuš išal razbarat :)
Pišeš da vitlaš s medom?Kakvo vitlo imaš?
 

Najnoviji postovi

Na vrh