• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
E to ti sad na pamet neznam.Ak se dobro sječam da su rađene po mjeri kak je u knjigi napisan razmak.Vidim da si iz samobora pa ak si kaj u mojem kraju javi se pa ti posudim špijune da nebuš išal razbarat :)
Pišeš da vitlaš s medom?Kakvo vitlo imaš?

Ma nije to problem ja sam ih mislio napravit na poslu od nekom metala ili možda aluminija.
Vitlo je Tajfun 4t, a tvoje?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Gledaj stvar je ovakva, nisam uspio naštelat lamelu od kardana jednostavno nemrem dobit da odvaja....

Danas nisam stigao to dirat moral sam pod obavezno ići vitlati i sve radi super osim tog odvajanja.....

Si menjal capice i to?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Mijenjal sam samo lamele i federe

dobro,pa valjda nisu bile poderane,kad ih nisi mijenjal,ne? sad mi ni jasno kak se neda poštelat drugi stepen... a još su kraći i federi k tome...:scratch:?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Kod mene je bilo obrnuto!
Novi su bili dosta duži od starih, stari su se stisli s vremenom i oslabeli tak da je brzo proklizavalo.Ima o tome par stranica ranije.
Isto sam stavil sve federe prije ih je bilo 3 manje.

Evo i slikice novih i starih.
100_1205.jpg
Ovi tvoji novi su za jedan namot duži, tj imaju jednoga više ;)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ovi tvoji novi su za jedan namot duži, tj imaju jednoga više ;)

Zato sad i pošteno grabi.A i treba mu jer od kad je trn zakopčan ima kardanska posla...možda čak i više nego sa vitlom!
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Zato sad i pošteno grabi.A i treba mu jer od kad je trn zakopčan ima kardanska posla...možda čak i više nego sa vitlom!

Sorry što ispadam bedast,ali što je trn?!:!:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Gledaj stvar je ovakva, nisam uspio naštelat lamelu od kardana jednostavno nemrem dobit da odvaja....

Danas nisam stigao to dirat moral sam pod obavezno ići vitlati i sve radi super osim tog odvajanja.....
A da ju niste možda savinuli kod sastavljanja?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Možda i nemora da znači da će proklizavati ako je elastičnost ista
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Možda i nemora da znači da će proklizavati ako je elastičnost ista

al da ga kruniš,kraći su...da su koliko elasstični,ako se nemogu dovoljno "rategnut"
Ipočetka to bude šljakalo,ali neznam baš da pod većim opterećenjem nebude palilo lamelu
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
OK federe smo manje više razjasnili,
još mi ni je jasno zakaj mi ne odvaja kardansku lamelu,,,,,
Puki veli da nezna dimenzije onih njegovih špijuna od gacije,,,
Jel možda netko drugi zna:?:

Inače vani naštelam 43-36 i kasnije eventualno malo popravim, a ovaj put neće pa neće:confused:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
OK federe smo manje više razjasnili,
još mi ni je jasno zakaj mi ne odvaja kardansku lamelu,,,,,
Puki veli da nezna dimenzije onih njegovih špijuna od gacije,,,
Jel možda netko drugi zna:?:

Inače vani naštelam 43-36 i kasnije eventualno malo popravim, a ovaj put neće pa neće:confused:

A da stvarno nije naopak lamema? Mislim,dešava se,ne... ja sam ju bar 10-ak puta tokom godina okreno naopak
:madmana:

Aha...znači "Trn" je kalač na trn......... A šta seljak zna..... :]
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
A da stvarno nije naopak lamema? Mislim,dešava se,ne... ja sam ju bar 10-ak puta tokom godina okreno naopak
:madmana:

Aha...znači "Trn" je kalač na trn......... A šta seljak zna..... :]

Ma nije naopak to sam siguran....
Mala se vidi kroz otvor tak da ....

A vjerojatno bi se i papučica drugačije ponašala:confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh