• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Evo slika kolega:


dsc0158.jpg
Uhuhu...dobro ti je reko muhaničar..digni capice,gle kolko tu ima lufta,za više od cm... I kad ih dotegnneš,bude sigurno odvajalo... Usput,sviđa mise reupa,to si bum moro napravit i sam :supz:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Uhuhu...dobro ti je reko muhaničar..digni capice,gle kolko tu ima lufta,za više od cm... I kad ih dotegnneš,bude sigurno odvajalo... Usput,sviđa mise reupa,to si bum moro napravit i sam :supz:

Ma ovo mi je stari u međuvremenu prčkal po tome:mad:

Istina otvor je dosta praktičan...:p
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ma ovo mi je stari u međuvremenu prčkal po tome:mad:

Istina otvor je dosta praktičan...:p

Ma otvor je legendaran,nema šta,svaka čast na tome..A ovo sa capicama,nemoj se ti držat knjige i centimetara,milimetara,nego onako,od oka... kod mene nikad nije igralo dok se vani naštelala korpa,uvijek sam se moro jebat kroz rupu...
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Danas sam ulovil malo vremena pa rekoh idem probat...

Dignem capice od male lamele za par mm ne odvaja, ista stvar...
Ono kaj sam pital Pukija neki dan našao sam u knjizi. 6-12 mm...

Mislim probat ću tak stavit jer sad su capice već blizu jedne drugima, stavim tako prve na 6 i krenem na druge, kad ono prva bez problema druga isto a treća ne ide ispod 15 došla na tvrdo i ne mrda :oops::oops::oops:

Uglavnom kardan se skoro zaustavi, rukom ga skroz zaustavim ali nije to to:madmana::madmana::madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Nekaj ste sjebali i najvjerojatnije bu trebal opet na pol.
A gledaj nije mi se učinilo niš posebno teško..
Ono ko i inače..
S obzirom na ovaj post, nije vam prvi put tak da nebu teško. Šarafi su več razrađeni i samo puhneš i oni su več napol odšarafljeni :lol:
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
nekaj ste sjebali i najvjerojatnije bu trebal opet na pol.

S obzirom na ovaj post, nije vam prvi put tak da nebu teško. šarafi su več razrađeni i samo puhneš i oni su več napol odšarafljeni :lol:


:p :p :p :p
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ugurao sam nekako semering u onaj postojeći odbacivač , stavio sam 100X115X9
Da bi se stavio neki veći moralo bi da se pravi drugo deklo za šta ja nisam imao snage :(

savo,jel drži vodu semering?! :?:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
e,moj frend ima problema s naštelavanjem lamele...
skinul je neki poklopac i tamo su 3 šarafa ...zna ko ka se praf naštela?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Tri šarafa su na poklopcu ili na kvačilu :scratch

Sinek, tam ima malo više šarafa, a s obzirom da ti neznaš uopče o kojem je poklopcu riječ, a kamoli o kojim šarafima, skokni ti do frenda pa utvrdi jel gore ovakvo kvačilo, a onda se vrati po uputstva za naštelavanje jer badava meni pisati kad neznam kakav je kuplung gore.
Moja predpostavka je da je ovakav čim ti spominješ tri šarafa.


online photo storage
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
savo,jel drži vodu semering?! :?:

Drži ulje :lol:
Neznam , vidjećemo dok odradi probni rad pošto je tek večeras ursuz upaljen ''na suvo'' , radio je nekih pola minuta bez vode , sutra se nadam da ću naći vremena da ga sklopim do kraja
Stvarno sam sada prebukiran sa berbom i baliranjem kukuruzovine tako da jedva sastavljam kraj s'krajom

Inače večeras sam imao jedan mali problem , neki kreten je stezao kontra maticu na klackalicama gdje se podešava zazor ventila do te mjere da je uništen navoj :madmana: moram sada da nađem maticu 8X0,75 :mad: strašna mjera mamicu joj njenu , zvao dvojicu kolega tokara i nemaju taj ureznik , moram dalje u potragu za prokletom maticom :madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Takva matica 8X0,75 nebi smela da bude na klackalicama Ursusa :scratch
Inače takav navoj ti je na povratima diza IMR-ovog motora S44 i S46 pa možda da nabaviš negde poklopac dize i doradiš ga u maticu ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam izmjerio da je 8x0,75 , teško da sam mogao promašiti :scratch

Hvala za info gdje mogu da ih nabavim :supz:


I još jedno pitanje , čime okrećete radilicu kada podešavate ventile ? ubio sam se kao siroče jer nisam mogao da uhvatim onu maticu u radilici , nemam ključ 36 okasti , možda bi on mogao
Gedora predebela , viljuškasti neam šanse , ravno okasti takodje , pajser okrene do određene granice i onda nemože da preuzme za 180 stepeni smeta kolijevka , krvav sam ostao :mad:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Da me je*eš tam je M10X1, ali ko zna :scratch

Znači okretanje ili

17522439.jpg


Ili skineš onaj poklopac sa desne strane kud se štela kvačilo, pa vrtiš okrečući kvačilo.
Ili največa brza i za kotače.
Ili nekom polugom gore gde ulazi poluga dekompresora malo potisneš ventile pa onda vrtiš za klinasti remen. (pazi da ne stisneš previše pa da ih klipovi ne ulove, mada za to je mala vjerojatnost)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kod mene nije sigurno 10X1 jer da jeste taj navoj lako mogu da riješim

E vidiš , kurble nemam , traktor je nepokretan jer je nabijen u garažu (umjetnički) o poklopcu korpe nisam ni razmišljao a na kraju sam se skontao da nisam stavio alnaser i onda sam pajserom kroz njegov otvor lovio

Nije mi jasno oko štelovanja ventila , u knjizi piše GMT pa šteluješ onda okreneš radilicu za 180 pa opet šteluješ
E mene zanima kako okrenuti radilicu za 180 a nema negdje oznake (bar je ja nisam vidio) , u zamajcu nema rupe za 180 ima samo GMT i ugao predpaljenja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Pa ono, kutomjer u ruke, zabilježiš na remenici i vrti ili jedan ventil stisnut drugog štelaš. Nemožeš pogriješiti ;)

Ali i dalje mi vuče na M10 ...........
Nego, gledajuči ovu sliku čini mi se da su kontra matice za štelanje na osovini dekompresora iste, pa možda da se poslužiš njima, a tam nekaj skemijaš


picture hosting
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma znam da nemožem pogriješiti ali mi malo čudno da su u uputstvu napisali ''okreneš za 180'' a nemaš mogućnosti da znaš koliko je to bez nekih oznaka ili pomagala ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Savo, u pravu si. Sad gledam katalog dijelova i stvarno su M8X0,75 :prayer:
Edit
A iste takve su one o kojima sam maloprije pisal.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Odlična ideja :prayer: za dekompresor je lako

Ključ od ovih matica je 13 , nema šanse da bi ovako izgledala , bili bi joj tanji zidovi
Opet , možda je na tvojim slikama u pitanju neka druga glava ili klackalice , kod mene je sigurno ovaj pomenuti korak
 

Najnoviji postovi

Na vrh