• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Kao što rekoh, u pravu si navoj je M8X0,75
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pisali smo istovremeno poruke pa je došlo do konfuzije

Uglavnom , zaradio si pivo (veeeeeeeliko) za ovu ideju matice sa dekompresora :prayer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Ja bi ipak radije čevape, i to one prave bosanske. Največu porciju ;)
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Odlična ideja :prayer: za dekompresor je lako

Ključ od ovih matica je 13 , nema šanse da bi ovako izgledala , bili bi joj tanji zidovi
Opet , možda je na tvojim slikama u pitanju neka druga glava ili klackalice , kod mene je sigurno ovaj pomenuti korak

Kaj nije ključ 14?! Kod mene znam da je :| da nije neko nasilu našarafil neke divlje matice....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kupljen vijak i matica origigi za klackalicu , cijena nešto manje od 1,5e :prayer:

Inače , medek je sklopljen , razrađen i isproban , za sad sve radi kako bi i trebalo
Neki dan sam uzeo balerinu i sa njime sakupljao u redove kukuruzište , posle toga sam dovezao dvije prikolice bala i jednu karetu od 2 metra drva , uz dosta vozikanja bez opterećenja
Moram da primijetim da hidraulika nema dovoljno snage da podigne balerinu , kada je podigne onda je i drži
Još jedna stvar mi se ne sviđa a to je da hidraulika dosta brzo spušta priključak , neznam može li to da se uradi malo ''mekše''
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Kupljen vijak i matica origigi za klackalicu , cijena nešto manje od 1,5e :prayer:

Inače , medek je sklopljen , razrađen i isproban , za sad sve radi kako bi i trebalo
Neki dan sam uzeo balerinu i sa njime sakupljao u redove kukuruzište , posle toga sam dovezao dvije prikolice bala i jednu karetu od 2 metra drva , uz dosta vozikanja bez opterećenja
Moram da primijetim da hidraulika nema dovoljno snage da podigne balerinu , kada je podigne onda je i drži
Još jedna stvar mi se ne sviđa a to je da hidraulika dosta brzo spušta priključak , neznam može li to da se uradi malo ''mekše''

a u kojem ti je položaju srednja ručica? Inače je to sve razlog razvodnik...ja sam svog osposobio sa nekoliko gumica i tri kuglice,ali sve prema katalogu...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Srednja je sasvim gore
Hidraulika radi sasvim uredno samo što prebrzo spušta , znači dižem i spuštam na prvu ručicu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Bilo bi njemu prerađivanje da je moj , ako je to normalno ja binjemu uglavio jednu prigušnicu prije hidrauličnog cilindra pa da vidim dal' bi onda bacao priključke :finga:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ma to ti je normalno;)

ne,ne...nije to normalno...nesmije tak radit...znam dok sam se ja prošle godine igro sa regulatorom i kuglicama, doguro sam do te mjere da nije htio spuštat kak spada...cigaretu si spušil dok se je spustil... i onda napokon,dok sam nabavio katalog dijelova i vidio koje točne dimenzije čega su unutra i stavio sve po PS-u,kak se kaže,odonda radi kao nov dok je bio...
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
ne,ne...nije to normalno...nesmije tak radit...znam dok sam se ja prošle godine igro sa regulatorom i kuglicama, doguro sam do te mjere da nije htio spuštat kak spada...cigaretu si spušil dok se je spustil... i onda napokon,dok sam nabavio katalog dijelova i vidio koje točne dimenzije čega su unutra i stavio sve po PS-u,kak se kaže,odonda radi kao nov dok je bio...

Kaj sad nekak umjerenije spušta?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ova tema o ursus- 335 se malo ohladila ili ljudi nemaju još vremena .... Ja inače ima dva medeka ,prezadovoljan sam sa njima jednostavni za održavanje i mali potrošači... U subotu idem sa njima u šumu ,ako nebude kiše,pa nabacim koju slikicu...
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Ova tema o ursus- 335 se malo ohladila ili ljudi nemaju još vremena .... Ja inače ima dva medeka ,prezadovoljan sam sa njima jednostavni za održavanje i mali potrošači... U subotu idem sa njima u šumu ,ako nebude kiše,pa nabacim koju slikicu...

Možda iz razloga što se nekvare baš često??? Usput meni procurio hladnjak po naški Kiler ali na gornjoj strani odvojila se ona poluga što ga drži, ništa strašno neznam dali se to može variti i od kojeg je materijala taj gornji dio kilera
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Mislim da bi se to dalo zavariti odnesi nekom boljem majstoru,vjerujem da ti bude to mogao napraviti....

Evo moji medeki spavaju
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Možda iz razloga što se nekvare baš često??? Usput meni procurio hladnjak po naški Kiler ali na gornjoj strani odvojila se ona poluga što ga drži, ništa strašno neznam dali se to može variti i od kojeg je materijala taj gornji dio kilera
Ako je oriđiđi onda je mesing i to ide bez problema jačom lemilicom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Potok je suh, a membrana prnjava, valjda :lol::lol:
Ajd bum danas čim pročitam novosti ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh