• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,333
Jel jod tebe centrifugalni filter ulja?

Ulje zamjeni, a onaj dim crni, jel kod opterečenja ili?
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
Jel jod tebe centrifugalni filter ulja?

Ulje zamjeni, a onaj dim crni, jel kod opterečenja ili?

crni dim izlazi dok je motor hladan (mislim da je to normalno), a nekad mi dimi tako i kad idem bez priključaka uz brdo?!
evo ovo je moj traktor i to je taj filter:
 

Prilozi

  • ursus-c335-slika-14048459.jpg
    ursus-c335-slika-14048459.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 959
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,333
Ako nije strašno to dimljenje ostavi tak,a ako je onda treba malo poraditi na dizama i pumpi visokog pritiska.

Filter je centrifugalni. To rastavi, operi i teraj dalje.
Ne zaboravi oprati i fiter zraka i u Boš pumpu natočiti ulja.
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
danas sam baš nadosipavao ulje u bosch pumpu. vidim da mi pušta ulje negdje na tom centrifugalnom filteru.
za sada sam zadovoljan s traktorom iako godišnje s njim obradim tek 2-3 jutra zemlje :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,333
Ispod bi trebal biti O-ring, pa prije rastavljanja nebi bilo loše da pribaviš novi.
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
ok, hvala. pripremio sam ulje za zamjenu, vidio sam tu na forumu da piše 6,2l pa ću to za 10-ak dana mjenjati. i kočnice bih trebao raditi jer su užas :( pa ako imate neki savjet na što da pripazim bio bih zahvalan :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,333
Kad buš radil kočnice moraš pripaziti da kad skidaš desnu stranu prije rastavljanja, tj vađenja stisneš šperu i zavežeš ju na neki način da ostane u tom položalu da ti nebi kanđa opala. I ako unutra nađeš stanje kao na slici, obavezno treba mjenjati semering u trubi

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
... i kada budeš sastavljao kočnice (trube) prvo sastavi napolju bočni reduktor sa trubom pa sve onda digni na traktor , jeste teže li tako nema šanse da zezneš semering pri sklapanju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,333
eee puno hvala :)
jel dvobrazni plug olt slavonac od 10" težak malom ursusu?
E to stvarno neznam.

Kaj se tiče rastavljanja reduktora, nije potrebno skidati trube, jedino akotreba mjenjati semeringe ;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
eee puno hvala :)
jel dvobrazni plug olt slavonac od 10" težak malom ursusu?

Nebude mu tezak kolega mi ima isto 10" dvobrazni bosanska dubica visoki plug i mali ide s njim ko lud!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
E to stvarno neznam.

Kaj se tiče rastavljanja reduktora, nije potrebno skidati trube, jedino akotreba mjenjati semeringe ;)

Ali ako ih ne skineš jako je teško ubaciti reduktor a da ne oštetiš semering , meni je lakše da sve to napolju sklopim i onda zajedno prikačim na traktor , ruska škola :weedman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,333
Ali ako ih ne skineš jako je teško ubaciti reduktor a da ne oštetiš semering , meni je lakše da sve to napolju sklopim i onda zajedno prikačim na traktor , ruska škola :weedman:

Istina, ali sa godinama iskustva u ubacivanju stječe se praksa pa ide to bez brige ;);)
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
kod mene novi problem, baca ulje na mjeraču :(
ima li netko iskustva s tim? što sve moram promijeniti? hitno mi je
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa koliko baca ?
Kada izvadiš mjerač ili ....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Najvjerovatnije , ili je spužva u iber laufu :weedman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,333
Onda brtva ispod mjerača i feder za karter.
Negde bu izbilo :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh