• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Dodatak dnevnika, jučer sam malo orao!!! to je priča za sebe. Nego primjetio sam da mi doljnje crijevo hladnjaka nije vruće što bi bilo za očekivat nakon sat dva rada dok gornje je. Napomena nisam imao prije termostat ali sam ga stavio ljetos jer sam čuo da je bolje da ga ima nego nema i indikator topline motora(novi sat i indikator) kazaljka nije ni u radnoj temperaturi (zeleno) već stalno ispod jel to uobičajeno za medonje? da nije razlog ona rupica na gornjoj strani kilera koja sada služi kao iberlauf.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa termostat ti neće otvoriti (ili će djelimično otvoriti) sve dok motor ne zagriješ do te mjere da mu treba prinudno hlađenje
Tebi ako se motor ne pregrijava to je u redu , ako ne vjeruješ svom termometru dupliraj ga sa kontrolnim i provjeri
Ail da nije u redu sigurno bi ti prokuvao i izbacio vodu
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Dodatak dnevnika, jučer sam malo orao!!! to je priča za sebe. Nego primjetio sam da mi doljnje crijevo hladnjaka nije vruće što bi bilo za očekivat nakon sat dva rada dok gornje je. Napomena nisam imao prije termostat ali sam ga stavio ljetos jer sam čuo da je bolje da ga ima nego nema i indikator topline motora(novi sat i indikator) kazaljka nije ni u radnoj temperaturi (zeleno) već stalno ispod jel to uobičajeno za medonje? da nije razlog ona rupica na gornjoj strani kilera koja sada služi kao iberlauf.

Vjerojatno ti termostat dobro ne zatvara, pa ima stalno malo protoka kroz hladnjak, tako da se stalno hladi i ne postiže rednu temperaturu. ispusti malo vode iz hladnjaka, upali hladan motor i vidjet češ dal cirkulira, Donje crijevo mora uvjek biti hladnije od gornjeg a rupica mora biti da višak vode izbaci, ona nema veze s hlađenjem
 
Posljednje uređivanje:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Dodatak dnevnika, jučer sam malo orao!!! to je priča za sebe. Nego primjetio sam da mi doljnje crijevo hladnjaka nije vruće što bi bilo za očekivat nakon sat dva rada dok gornje je. Napomena nisam imao prije termostat ali sam ga stavio ljetos jer sam čuo da je bolje da ga ima nego nema i indikator topline motora(novi sat i indikator) kazaljka nije ni u radnoj temperaturi (zeleno) već stalno ispod jel to uobičajeno za medonje? da nije razlog ona rupica na gornjoj strani kilera koja sada služi kao iberlauf.

Vjerojatno ti termostat dobro ne zatvara, pa ima stalno malo protoka kroz hladnjak, tako da se stalno hladi i ne postiže rednu temperaturu. ispusti malo vode iz hladnjaka, upali hladan motor i vidjet češ dal cirkulira,. rupica mora biti da višak vode izbaci, ona nema veze s hlađenjem
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ja sam na svojim medonjama skinuo termostate ,e sada neznam dali je dobro to ili nije,ako nije jel mi može netko objasniti zbog čega nije dobro???
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja sam na svojim medonjama skinuo termostate ,e sada neznam dali je dobro to ili nije,ako nije jel mi može netko objasniti zbog čega nije dobro???

nama se nije pokazalo dobro, traktor je samo mješal vodu, i pregrijaval se, jer taj termostat kad otvori glavni tok zatvori sporedni, i time preusmjeri kompletnu cirkulaciju vode..ok ako nemaš problema, al mi smo uvjek stavljali nove termostate i kučišta. naravno da je bolje da traktor uvjek ima jednaku radnu temperatruru.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Vjerojatno ti termostat dobro ne zatvara, pa ima stalno malo protoka kroz hladnjak, tako da se stalno hladi i ne postiže rednu temperaturu. ispusti malo vode iz hladnjaka, upali hladan motor i vidjet češ dal cirkulira,. rupica mora biti da višak vode izbaci, ona nema veze s hlađenjem

Ma rupica je od štange koja mi se odvarila skroz je na gornjoj strani kilera tako da je saće pod antifrizom samo kad dolijem taj višak icuri, sutra dogovaram hardlotanje moram vidjeti dali trebam skidat kiler ili može dok je gore. A ovo za trmostate sam čuo od ljudi koji su ih skinuli pa opet metnuli, ma kad je fabrika predvidjela neka bude tako sa njim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,332
Termostat obavezno, a ako baš mora bez njega onda preinaka u kučištu termostata jer inače banana
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Ne bih voilio ulaziti u rasprave...samo mogu reći da su mom ocu 1982. g. na prvom servisu i to u ovlaštenom servisu izvadili termostat...:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,332
Ne bih voilio ulaziti u rasprave...samo mogu reći da su mom ocu 1982. g. na prvom servisu i to u ovlaštenom servisu izvadili termostat...:scratch
Jednom prilikom ti bum uživo objasnil zbog čega to nevalja, jedino ako negde ima koja slika kučišta bez termostata. Caka je u tome kaj klasično kučište ima dvije rupe, a između je termostat dok kod malog mede to kučište ima tri rupe.

Možda su ugradili ono kaj treba ;)
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Jednom prilikom ti bum uživo objasnil zbog čega to nevalja, jedino ako negde ima koja slika kučišta bez termostata. Caka je u tome kaj klasično kučište ima dvije rupe, a između je termostat dok kod malog mede to kučište ima tri rupe.

Možda su ugradili ono kaj treba ;)

Viš nisam imal pojma o toj trećoj rupi...obično su dvije:)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
U šuraka sam izvadio (ustvari nije ni bio) termostat ali sam ugradio jednu aluminijsku cjevčicu sa dvije gumice na krajevima tako da sam proveo vodu kroz kućište termostata da bi mogla voda da kruži
Vađenje termostata je jako veliki problem jer se voda sam ''mulja'' , nema kruženja
bolje je imati stari ili neispravan termostat nego ga nemati nikako
 
D

dado95ilok

Guest
bok dečki ! jel zna netko koji je razlog sto mi na malom ursusu 335 kad izbacim iz rikverca mjenjać zaglavi u 4 brzini ...poluga iskoči iz viljuški koji je razlog ???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pričali smo o termostatu i njegovom izbacivanju
Evo kako sam ja to riješio sa jednom cjevčicom i dvije gumice , malo tokarenja i to je to što treba
Za kvalitet slika oprostite ali nadam se da možete prepoznati poentu priče

slika123h.jpg


slika124.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ovo sam morao da uradim jer je kućište termostata oštećeno i novi termostat nebi riješio problem , fazon je samo da se ova cjevčica lijepo uklopi , zato sam na desnoj strani ostavio malo dužu cjevčicu i ona se ucentrira u kućište tako da sve bude na okupu dok se pričvrsti uz motor
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
pozdrav svima! novi sam na ovom forumu pa se nadam da ćete imati razumjevanja dok se ne snađem :p
imam traktor ursus c335 godinu dana i to mi je prvi traktor! imam jedno pitanje za početak: zanima me hoće li traktor manje izbacivati crni dim ako promijenim ulje jer se prijašnji vlasnik ne sjeća kada je zadnji puta promijenio ulje u motoru?
 

Prilozi

  • ursus-c-335-slika-16901435.jpg
    ursus-c-335-slika-16901435.jpg
    23.9 KB · Pregleda: 495
Posljednje uređivanje:

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Nisam neki stručnjak ali ulje u motoru nema veze sa sagorjevanjem goriva ono je isključivo vezano za boš pumpu dizne i klipove, u svakom slučaju valjalo bi promjeniti ulje i filter to bi motor znao cijeniti.
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
Nisam neki stručnjak ali ulje u motoru nema veze sa sagorjevanjem goriva ono je isključivo vezano za boš pumpu dizne i klipove, u svakom slučaju valjalo bi promjeniti ulje i filter to bi motor znao cijeniti.

hvala na odgovoru:)
kad smo već kod ulja i filtera zanima me kakav filter ide u ono kućište od uljnog filtera? vidio sam kod prijatelja da on uopće nema to kućište nego samo filter kao što je ovaj na slici
imgres
 

Najnoviji postovi

Na vrh