• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ma nije naopak to sam siguran....
Mala se vidi kroz otvor tak da ....

A vjerojatno bi se i papučica drugačije ponašala:confused:
A da ga je*eš,neznam šta,zašto onda neće da odvaja...eventualno nešto sa capicama,sa potiskivanjem...neznam,nagađam...moraš da koliš,najbolje..opet :mad:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kad okreneš krivo lamelu koja je bliže druklageru ona se slomi prilikom spajanj.
druklager se upre u nju več nekim 2cm prije nek se spoje polovice!
Nemojte me pitati kak znam 8)

Poslje idem v radionu pa izmjerim špiune!
Da nije nekaj s onim štiftima kaj idu kroz ploču?
Koju opče imaš tipu? Staru? Novu?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Kad okreneš krivo lamelu koja je bliže druklageru ona se slomi prilikom spajanj.
druklager se upre u nju več nekim 2cm prije nek se spoje polovice!
Nemojte me pitati kak znam 8)

Poslje idem v radionu pa izmjerim špiune!
Da nije nekaj s onim štiftima kaj idu kroz ploču?
Koju opče imaš tipu? Staru? Novu?
si ju zrondal,strgal?! Kak sam ja onda uspio par puta okrenut naopak,a da nije pukla :scratch :?:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ugurao sam nekako semering u onaj postojeći odbacivač , stavio sam 100X115X9
Da bi se stavio neki veći moralo bi da se pravi drugo deklo za šta ja nisam imao snage :(
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ugurao sam nekako semering u onaj postojeći odbacivač , stavio sam 100X115X9
Da bi se stavio neki veći moralo bi da se pravi drugo deklo za šta ja nisam imao snage :(

A jel to sad radi? mislim,jel drži? meni je pred nekakvih 10-ak godina na tokarskom stroju nešto rađeno na tom deklu,pa je ubacivan veći semering,valjda onaj 100 x 125,mislim bar,kolko me sjećanje služi.. a baš i ne :mrgreen: :madmana:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Vidjećemo dal' drži , dok se sklopi
Ma može se staviti veliki izbor semeringa , ja sam odabrao najmanji po vanjskom prečniku jer mi se tako bolje uklapa u već postojeće deklo , ako bi se pravilo novo deklo onda je izbor daleko veći
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Vidjećemo dal' drži , dok se sklopi
Ma može se staviti veliki izbor semeringa , ja sam odabrao najmanji po vanjskom prečniku jer mi se tako bolje uklapa u već postojeće deklo , ako bi se pravilo novo deklo onda je izbor daleko veći

mislim da je meni nekad netko reko da od Zetora,onih manjih,3511 ili koji već bi se dalo deklo stavit..al sad,nemoj me uzet za riječ
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Opruge se inače daju i podložit (malo)
Ono, lamela naopačke ........... u tom slučaju obično ne odvaja ili se sudaraju međusobno ili vučna zapne u spojničku kardanske ............. ma kombinacija je mnogo, ipak su to dvije lamele :rolleyess:

Nego daj ti meni reci, kad uključuješ kardan šrota, a ako pokušaš uključiti sa ugašenim motorom i onda upališ makinu (bez da skidaš nogu sa kvačila) dali kardanska stoji?
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Opruge se inače daju i podložit (malo)
Ono, lamela naopačke ........... u tom slučaju obično ne odvaja ili se sudaraju međusobno ili vučna zapne u spojničku kardanske ............. ma kombinacija je mnogo, ipak su to dvije lamele :rolleyess:

Nego daj ti meni reci, kad uključuješ kardan šrota, a ako pokušaš uključiti sa ugašenim motorom i onda upališ makinu (bez da skidaš nogu sa kvačila) dali kardanska stoji?


Gledaj to me i muči uključuje se i isključuje bez problema:confused:
Ovo drugo mogu sutra probati...

Daj mi reci kolko trebaju bit prve capice udaljene od druk ležaja:?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
To ti je teško za reči ali 35-42 bi trebalo biti ok. Poslije lako doštelaš.
35 prvi
42 drugi
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Kad okreneš krivo lamelu koja je bliže druklageru ona se slomi prilikom spajanj.
druklager se upre u nju več nekim 2cm prije nek se spoje polovice!
Nemojte me pitati kak znam 8)

Poslje idem v radionu pa izmjerim špiune!
Da nije nekaj s onim štiftima kaj idu kroz ploču?
Koju opče imaš tipu? Staru? Novu?


Misliš na ona tri mala štifta?
Namjestil sam ih dobro a sad dal je nekaj kod same mondaže još pošlo krivo ko će ga znat :scratch

Nova je tipa...
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
To ti je teško za reči ali 35-42 bi trebalo biti ok. Poslije lako doštelaš.
35 prvi
42 drugi


Gledaj kaj me muči, onaj otvor smo još davno malo proširili tak se lako može prići i lijepo se vidi a vidim slijedeće, znači pratim druk ležaj;

1.papučica kreće, ima onaj prazni hod (gledano u kabini otprilike da se sama papučica poravna s poklopcem getribe)

2.ajmo reć da je sad druk ležaj dotaknul prve capice te s njima odradi onih manje-više 7 mm

3.i zadnje dotakne drugu grupu capica ALI njih stisne svega 2-3 mm :confused::confused::confused:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Reko si da si proširio rupu,da možeš fino do svega doć... a jel moreš to poslikat onda,možda bi se šta vidjelo unutra?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Gledaj kaj me muči, onaj otvor smo još davno malo proširili tak se lako može prići i lijepo se vidi a vidim slijedeće, znači pratim druk ležaj;

1.papučica kreće, ima onaj prazni hod (gledano u kabini otprilike da se sama papučica poravna s poklopcem getribe)

2.ajmo reć da je sad druk ležaj dotaknul prve capice te s njima odradi onih manje-više 7 mm

3.i zadnje dotakne drugu grupu capica ALI njih stisne svega 2-3 mm :confused::confused::confused:
I u čemu je onda problem?
Ti moreš naštelati da istovremeno stišče i prvu i drugu grupu pa vidiš jel onda odvaja.
Gle ti digni capice bliže gospodinu lageru (drugova više nema) i jedne i druge pa vidi onda.

Jel si probal onak kak sam jučer pisal?
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
I u čemu je onda problem?
Ti moreš naštelati da istovremeno stišče i prvu i drugu grupu pa vidiš jel onda odvaja.
Gle ti digni capice bliže gospodinu lageru (drugova više nema) i jedne i druge pa vidi onda.

Jel si probal onak kak sam jučer pisal?

Dobro ti je ovo za lager...:lol::lol::lol:

Ako misliš na ono stisni kuplung pa upali isto ne odvoji,
ali sam primjetil da nakon izvitlanih cca 25 m drva te pola od toga iskalano kardan kod stisnutog kuplunga dosta uspori al još ne stane...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Samo ti digni te capice za još milimetar ili dva.
Nigde ne piše da tu mora biti 7 mm ;)
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Reko si da si proširio rupu,da možeš fino do svega doć... a jel moreš to poslikat onda,možda bi se šta vidjelo unutra?

Evo slika kolega:

dsc0155.jpg

dsc0156.jpg

dsc0157.jpg

dsc0158.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh