• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Re: Ursus C-335

Malo, zanemarivo, možda litru, stavi nekaj ispod
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Ursus C-335

Ok hvala ti !!! Ujutro najprije vidim filter,ako nije do filtera onda se za dalje javim..
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Ursus C-335

Evo danas sam očistio sito od hidraulike ,malo bolje diže,ali nije to-to ,kao što treba biti... Kontaktirao sam lokalnog majstora pa ćemo jedan dan raskopat i vidjet dali je do pumpe.. Zvao sam danas za drugu hidrauličnu pumpu,nova dođe 635 kn,ako možda netko zna da ima jeftinije neka mi slobodno pošalje u inbox poruku ,da sada tu ne reklamiramo trgovce...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Re: Ursus C-335

Ne beži pred rudo, prvo raskopaj, možda joj još uvjek ima spasa.
Bar za neko vreme
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Ursus C-335

Misliš da bi reparatura došla jeftinije od nove pumpe?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Re: Ursus C-335

Ne, ali možda bu dovoljno zamjeniti samo semering i O-ring ako nisu igličasti stradali.
To bu majstor odlučil kad ga raskopa.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Ursus C-335

Da naravno ne planiram jos nista kupovat dok se ne rastavi i ne vidi tocno sto je?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Društvo jučer mi je majstor raskopao traktor ipak je riknula pumpa... Danas sam išao po novu pumpu od hidraulike i platio 635 kn + 65 kn gumice... U ponedjeljak majstor kreće sa sastavljanjem nadam se da medek bude spreman u utorak za šumu ...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Evo društvo jučer je traktor sastavljen nažalost nisam uspio poslikat slike dok je bio rastavljen,u međuvremenu mi se i auto pokvario pa sam bio na više strana tako da nisam stigao.. Uglavnom majstor mi je promjenio novu pumpu ,gumice na cilindru razvodniku i išlo je novo ulje 28 litara hipenola,ta invensticija me stajala 2100 kn sa majstorovim radom... Večeras sam ostavio vitlo koje ima cca 200 kg podignuto,nije niti malo popustio cilindar...
 
R

rgolub

Guest
Ispričavam se unaprijed ako je već bilo ovo pitanje.
Naime, susjed mi ima C-335 i prije tjedan dana je sam skinuo korpu i lamele s njega, sad je kupio obje lamele i naravno, ne sjeća se kako to sklopiti, na koju stranu okrenuti lamele. Zamolio me da probam na internetu naći negdje shemu od toga, ali mi baš ne polazi za rukom.. vidio sam jedino da postoji sa 3 capice i sa 6 capica, ova njegova je sa 6 capica.. Dali možda netko od vas ima tu shemu ili bi mogao otprilike objasniti postupak sklapanja korpe.
Zahvaljujem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Mačanac kad si ti u pitanju (imam gore neke poznanike) bum ti pojasnil.

Dulja strana ide k zamajcu i idu jedna za drugom.
Trebaš slikovni prikaz?
 
R

rgolub

Guest
Hvala na javljanju :)
zamajac=zamašnjak?
hm.. kad pokušam direkt lamelu staviti na zamašnjak, onda mi baš taj dulji dio smeta, odnosno dolazi u ono srce gdje je lager, tak da sam bio siguran da zbog toga ide taj dulji dio od pogonske lamele prema sredini korpe.. :S
Ako imate shemu ili nešto slično, molio bih vas da mi pošaljete
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Ček malo, to je mali?
nema veze svejedno bi dulja strana trebala u zamajac (zamašnjak) :icon_scratch:
Bum pogledal u čitulju pa javim da ne napišem opet kakvu glupost
 
R

rgolub

Guest
Ček malo, to je mali?
nema veze svejedno bi dulja strana trebala u zamajac (zamašnjak) :icon_scratch:
Bum pogledal u čitulju pa javim da ne napišem opet kakvu glupost

Evo slikice, neznam jel mali, meni baš i nije :)


16581v.jpg

sc3u5t.jpg

167ruk8.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Ovak veli knjiga




Ali to je za kvačilo s tri capice.

Za 6 capica bi trebalo biti ko i na velikom, a tam bi trebalo iti onak kak sam napisal.
Pokušavam se prisjetiti :icon_scratch::icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Ma sve sam nekak sigurniji da mora biti tak kak sam ti rekel jer bi to trebali biti isti zamajci.
Evo slika od velikog.




Ako ti veliš da prva (ona koja ide u zamajac) ide samo kontra od onoga kak sam ti rekel onda bumo drugačije.
Ali odi ti ipak prvo provjeri za svaki slučaj pa se javi.
 
R

rgolub

Guest
Evo, sad sam provjerio, znači prislonim pogonsku lamelu na zamašnjak i ne sjedne lamela na zamašnjak do kraja, jer prije toga srce lamele zapne na kućište gdje je lager na zamašnjaku.. znači trebalo bi lamelu okrenuti da bude dulji dio prema getribi.. e sad, vjerojatno bi tako trebala biti i lamela od kardana, znači isto dulji dio prema getribi?

2ynmerd.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Onda okreni dulje prema mjenjaču (jebaj ga kad drugačije nejde onda je valjda tak, stvarno se ne sečam više) i na kardanskoj dulje prema mjenjaču, a kad staviš kvačilo gore i stegneš na zamajac izmjeri pomičnim mjerilom od ležaja koji je u zamajcu do kraja kardanske lamele i usporedi sa mjerom koju buš dobil kad izmjeriš spojničke.
Ako je predugačko da ti nebi srce kardanske udaralo na nosač potisnog ležaja pa kod sastavljanja savineš lamelu.

Ako mjera ne štima onda treba okrenuti kardansku.

Još mi to baš nije bistro pa kad sastaviš javi da i ja znam 8možda zapamtim) kak treba biti.
Ako je još kaj nejasno pitaj, bum se probal prisetiti
 
R

rgolub

Guest
Evo riješeno, sve radi :)
Znači ipak je bilo onako kako ste rekli, kad sam stavio kvačilo gore i izmjerio od ležaja u zamašnjaku do kraja kardanske lamele, bilo je predugačko, pa sam opet skidao sve skupa dole i okrenuo kardansku lamelu.
Dakle, dulje strane na lamelama moraju biti okrenute jedna prema drugoj kad se sastavi.
Hvala Vam na savjetima :)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Tacno tako.Vucna lamela:duzi dio kronera prema nazad(prema mjenjacu).Kardanska lamela:duzi dio kronera prema napred(prema motoru).
 

Najnoviji postovi

Na vrh