• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ursus C-335 max. 20 diskova..po brdovitim krajevima... godinama sam koristio 20 diskova Olt-ove,sa manjim Ursusom,dok mi susjedi nisu strgali tanjurače :tractor::icon_fU:
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Hvala svima na odgovorima,a koji bi plug bio prikladan za c-335 brdovito zemljiste??
Vidim plugovi se prodaju od 200e pa na vise,kako znati jesu li dobri i gdje se ti coli mjere?
Pitao sam jednog prodavaca koliko su coli kaze pojma nemam.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala svima na odgovorima,a koji bi plug bio prikladan za c-335 brdovito zemljiste??
Vidim plugovi se prodaju od 200e pa na vise,kako znati jesu li dobri i gdje se ti coli mjere?
Pitao sam jednog prodavaca koliko su coli kaze pojma nemam.

Za njega plug 10cola.coli su kolko siroku brazdu plug uzimj ili ti koliko zemlje grabi.10cola je 25cm.
Trebalo bi vidit da nije popigan plug i da nisu klizna tjela poderana jako i da ima sve na sebi da nekaj ne fali,a lemesi(nozevi) kojima ubiti ore ak su poderani i spice zaobljene nema veze to je potrosni mateqpijal i kupe se nove ili se daju kovat.
Ak je cjeli hrdav mozes spustit cjenu al to mu nis ne smeta jer je masivan i nebu nikad strul,i ak fali koji od dva tanjura spustis bjenu,al ja osobno bez tanjura nebi kupil plug.
1500kn za stari 10cola je puno ak je ofarban i sve na njemu ko novo i da nis ne fali onda da,inace do 1000kn
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Za njega plug 10cola.coli su kolko siroku brazdu plug uzimj ili ti koliko zemlje grabi.10cola je 25cm.
Trebalo bi vidit da nije popigan plug i da nisu klizna tjela poderana jako i da ima sve na sebi da nekaj ne fali,a lemesi(nozevi) kojima ubiti ore ak su poderani i spice zaobljene nema veze to je potrosni mateqpijal i kupe se nove ili se daju kovat.
Ak je cjeli hrdav mozes spustit cjenu al to mu nis ne smeta jer je masivan i nebu nikad strul,i ak fali koji od dva tanjura spustis bjenu,al ja osobno bez tanjura nebi kupil plug.
1500kn za stari 10cola je puno ak je ofarban i sve na njemu ko novo i da nis ne fali onda da,inace do 1000kn

Spomenuo si da nebi kupio bez tanjura,odnosi li se to i na onaj tocak da ima obavezno?
Primjetio sam da ih ima dosta bez tocka za visinu neki cak nema ni tanjure.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Spomenuo si da nebi kupio bez tanjura,odnosi li se to i na onaj tocak da ima obavezno?
Primjetio sam da ih ima dosta bez tocka za visinu neki cak nema ni tanjure.

U principu ti kotac netreba na dvobraznom plugu ak ti hidraulika radi dobro i vecina takvih plugova nema kotac uopce.
A kaj se tice tanjura,po meni nisu bezveze na plugu i svi ih tvornicki imaju,sa tanjurima je lakse traktoru i brazda je ljepsa i cisca,a i manje ce trosit je kad tanjuri rezu manji je otpor.
Za oranje kukuruzine nekim se ljudima stopa pa ih skinu,al za sve ostalo su zakon i ja nebi nikad kupil plug bez oba tanjura.:icon_wink:
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Vrijedi li Ursus c-335 1982god. sa kabinom 2600eur?
Pogonske gume su skoro nove a prednje su lose.
Navodno nije pucao blok,odrađeno koceneje i palenje u vrlo dobrom stanju.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pun
Vrijedi li Ursus c-335 1982god. sa kabinom 2600eur?
Pogonske gume su skoro nove a prednje su lose.
Navodno nije pucao blok,odrađeno koceneje i palenje u vrlo dobrom stanju.

Gle ja nebi htjel govorit jel puno ili malo jer nisam nikad kupoval taj traktor al kod nas su jeftiniji.
Pitaj vicu ili savorisa oni sigurno imaju bolju predodbu o cjenama u bih.
Ja osobno bi rade uzel zetora 4911 na tvom mjestu,puno su kvalitetniji i jaci u radu i puno laksi na kardanu i nemaju toliko problema sa kocnicama ko 335.
Zetor 4911 ili zetori u tom rangu su se super pokazali po kvaliteti i imaju oko 42konja i tri klipa dok jemedo 35 ks i 2 klipa.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
pun

Gle ja nebi htjel govorit jel puno ili malo jer nisam nikad kupoval taj traktor al kod nas su jeftiniji.
Pitaj vicu ili savorisa oni sigurno imaju bolju predodbu o cjenama u bih.
Ja osobno bi rade uzel zetora 4911 na tvom mjestu,puno su kvalitetniji i jaci u radu i puno laksi na kardanu i nemaju toliko problema sa kocnicama ko 335.
Zetor 4911 ili zetori u tom rangu su se super pokazali po kvaliteti i imaju oko 42konja i tri klipa dok jemedo 35 ks i 2 klipa.

....oficir.... nemoj tak ! Ti si se primil Zetora ko pijan plota .... Nije istina sve kaj veliš za Ursusa ! Ursus je kopija Zetora, ali je i dosta jeftiniji i u startu do ga kupuješ, a da ne velim za održavanje !! !! Manje i troši pa to uzmi u obzir, kao i koliko čovjeku treba traktor !! Ja bi najradje kupil JD-a, sa duplim pogonom, kabinom i 50 konja.... al nema se para za tak nešto pa sam kupil Malog Medu s kojim sam izrazito zadovoljan za sada !! Treba sve uzeti u obzir i kupiti traktor prema mogućnosti i potrebi, a ne samo zato kaj ti je neka marka prirasla srcu ! Kaj se pluga tiče, ovdje sam već u postu sa plugovima pisal za svoje muke, jer sam na brdovitom terenu. Da, 10" će ići, vuče, ali se i muči uz brdo !! 14" jednobrazni, puno lakše ore, traktor " pjeva" dok ore, puno ljepše brazde i puno dublje u jesenskom oranju ! Tanjurače... nikako za taj teren ! Freza, 150 maximalno... idejna su rješenja.... po meni ! A svatko zna svoje ! Živio Zetor, ali Medo je Medo.....:8):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Vrijedi li Ursus c-335 1982god. sa kabinom 2600eur?
Pogonske gume su skoro nove a prednje su lose.
Navodno nije pucao blok,odrađeno koceneje i palenje u vrlo dobrom stanju.

Crni100... nisu to veliki novci, ali ako je traktor dobar, održavan, nije polupan itd... Moj je 76 godište i upravo je takav kak sam napisao. Prošao sam cijelu SZ Hrvatsku, bio u krajevima za koje nisam ni znal da postoje ! Nagledal sam se svega i svačega ! Muljaju ljudi i lažu samo da bi prodali ! Traktor treba dobro pregledati i moj ti je savjet da povedeš nekoga sa sobom, tko se razumije u traktore, a pogotovo ako imaš nekoga tko ima takav traktor godinam !! Ja sam tako napravio ! I ne gledaj na 100-200 eura gore, dolj u cijeni ! To je nebitno !! Gladaj sve !!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
....oficir.... nemoj tak ! Ti si se primil Zetora ko pijan plota .... Nije istina sve kaj veliš za Ursusa ! Ursus je kopija Zetora, ali je i dosta jeftiniji i u startu do ga kupuješ, a da ne velim za održavanje !! !! Manje i troši pa to uzmi u obzir, kao i koliko čovjeku treba traktor !! Ja bi najradje kupil JD-a, sa duplim pogonom, kabinom i 50 konja.... al nema se para za tak nešto pa sam kupil Malog Medu s kojim sam izrazito zadovoljan za sada !! Treba sve uzeti u obzir i kupiti traktor prema mogućnosti i potrebi, a ne samo zato kaj ti je neka marka prirasla srcu ! Kaj se pluga tiče, ovdje sam već u postu sa plugovima pisal za svoje muke, jer sam na brdovitom terenu. Da, 10" će ići, vuče, ali se i muči uz brdo !! 14" jednobrazni, puno lakše ore, traktor " pjeva" dok ore, puno ljepše brazde i puno dublje u jesenskom oranju ! Tanjurače... nikako za taj teren ! Freza, 150 maximalno... idejna su rješenja.... po meni ! A svatko zna svoje ! Živio Zetor, ali Medo je Medo.....:8):

Ursus 335 ni je kopija zetora ostali jesu osim koji su kopija mf po meni mali medo je bolji od velikog ima veliku vučnu snagu dobar za šumu čak bolji i od zvučnih marki nedostaci dva klipa malo trom nesmije se forsirat jer loše riješeno hlađenje motora naročito glave loše kočnice i jako zežak volan vrline mala potrošnja jeftini djelovi :icon_anal:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
....oficir.... nemoj tak ! Ti si se primil Zetora ko pijan plota .... Nije istina sve kaj veliš za Ursusa ! Ursus je kopija Zetora, ali je i dosta jeftiniji i u startu do ga kupuješ, a da ne velim za održavanje !! !! Manje i troši pa to uzmi u obzir, kao i koliko čovjeku treba traktor !! Ja bi najradje kupil JD-a, sa duplim pogonom, kabinom i 50 konja.... al nema se para za tak nešto pa sam kupil Malog Medu s kojim sam izrazito zadovoljan za sada !! Treba sve uzeti u obzir i kupiti traktor prema mogućnosti i potrebi, a ne samo zato kaj ti je neka marka prirasla srcu ! Kaj se pluga tiče, ovdje sam već u postu sa plugovima pisal za svoje muke, jer sam na brdovitom terenu. Da, 10" će ići, vuče, ali se i muči uz brdo !! 14" jednobrazni, puno lakše ore, traktor " pjeva" dok ore, puno ljepše brazde i puno dublje u jesenskom oranju ! Tanjurače... nikako za taj teren ! Freza, 150 maximalno... idejna su rješenja.... po meni ! A svatko zna svoje ! Živio Zetor, ali Medo je Medo.....:8):

Ma nisam se ja primil zetora samo velim da bi mu po mom to godiste bil zetor bolji,al to je opet moje misljenje.
A kaj se tice dalje navedenog taj ursus 335 nije kopija zetora nego mf kak veli kolega.
Ovo drugo stoji.
Kod nas je nedavno bilo 3 ursura u dobrom stanju od prvih vlasnika bez kabine za 2000-2500 eura a kak je u bosni neznam.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ursus 335 ni je kopija zetora ostali jesu osim koji su kopija mf po meni mali medo je bolji od velikog ima veliku vučnu snagu dobar za šumu čak bolji i od zvučnih marki nedostaci dva klipa malo trom nesmije se forsirat jer loše riješeno hlađenje motora naročito glave loše kočnice i jako zežak volan vrline mala potrošnja jeftini djelovi :icon_anal:

Ok imenjače ! Slažem se ! Ma čul sam da je kopija, al dobro ... sad me je malo sram kaj sam dal krivi podatak :(blush): !! Da ima treći cilindar...... nema mu ravnog ! A kaj se kočnica tiče, moj se zakapa u mjestu ... Ursus mislim ... Ma, sve u svemu, ja sam zadovoljan za kaj meni treba !! Ah da... zaboravil sam skoro ! Je malo teži na volanu ! Ja sam imal prednje gume od auta na njemu ( vidi se na slici ) i fakat sam bildal i bicepse i tricepse !! Ali... kupio ja nove, prave traktorske nove gume i... sad je to pjesma naspram onih pirjašnjih !!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ma nisam se ja primil zetora samo velim da bi mu po mom to godiste bil zetor bolji,al to je opet moje misljenje.
A kaj se tice dalje navedenog taj ursus 335 nije kopija zetora nego mf kak veli kolega.
Ovo drugo stoji.
Kod nas je nedavno bilo 3 ursura u dobrom stanju od prvih vlasnika bez kabine za 2000-2500 eura a kak je u bosni neznam.

Ma nije 335 kopija mf nego novije linije 335 ali ne pod tim brojem su poljaci davno radili :icon_anal:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Mislim da nisi u pravu da su do 90tih sve kopije mf.

Kopia mf ti i liči na mf ima 3 brzine 3 cilindera polukabinu raditi se počeli kad je prestal 335 360 rade se još uvijek liče na mf imaju od3do6cilindera .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kopia mf ti i liči na mf ima 3 brzine 3 cilindera polukabinu raditi se počeli kad je prestal 335 360 rade se još uvijek liče na mf imaju od3do6cilindera .

Evo jedan zanimljivi tekst s neta

Tvornica Ursus počela je sa radom davne 1893. godine u Varšavi, Poljska, proizvodeći dijelove za motore uglavnom za rusko tržište. Nakon nacionalizacije 30ih pokreću proizvodnju agrokulturnih strojeva. Djelomičnom privatizacijom 70ih rade traktore po uzoru na modele Massey Ferguson, ali zbog problema sa licencama upadaju u probleme sa plasmanom proizvoda. Sa 65000 komada godišnje, 90ih proizvodnja pada na oko 16000. Sada je to dioničko društvo čiji su vlasnici PHZ Bumar i Uzel Holding.
:icon_anal::Kiss::icon_biggrin:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da je off topic al da malo zasladim ovu temu:



Ime je nastalo iz popularnog "ZET" iz loga Zbrojovka Brno (tvornica oružja, gdje je proizveden prvi traktor Z25 1945-e) kojem su dodana dva zadnja slova riječi traktOR. Zetor posluje u 43 države na 5 kontinenata. Od 1946-e prodali su više od 1.1 milijardu traktora. Proizvodnja se odvija sukladno ISO 9001 normama. Svi Zetorovi klijenti dobro poznaju Zetorove vrijednosti: dugu i uspješnu povijest, visoku kvalitetu, jedinstven dizelski motor, niske radne troškove i odličan dizajn.:icon_biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh