• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
kako radi fina regulacija?
pošto sam vidio da se treča poteznica (toplink) kopča direktno


A ima ručicu kraj ove glavne od hidraulika gdje se diže spušta, tamo se odredi na dubinu na kojoj se hoče orati, te kad plug naprimjer ode dublje u zemlju na toj ručici se samo malo podigne, pošto ta ručica je jako fino podešena znači malo se pipne i plug je več na toj dubini koja je postavljena, nije nešto bajno objašnjeno, ali eto :icon_thumright:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa vjerujem da je, ali.... nije problem provjeriti ! Ajd, kad smo vec tu pa da pitam ..... Negdje sam na forumu nasao svojevremeno, opisano gdje se nalazi otisnut broj sasije na 335 !? Plocica je gore, ali na njoj pose sve osim broja sasije ! A ja ga nemrem nikak naci .... Pa uz objasnjenje, mozda netko poslika mjeso broja sasije ....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam kosu i gore su namontirani nosaci ! Ne da mi se sad skudati to, a ionak bum moral kad bum delal ojacanje prednjeg kraja i sredine traktora zbog prvog vitla ....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ima li negdje na forumu opisan nacin naknadne ugradnje grijaca na 335 ??
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja trazio na krivom mjestu . . . Zval sam danas trgovinu i cijeli komplet (vjerojatno grana i grijac ) dodju nesto manje od 200 kn ( tak je trgovac rekel ). Zanima me, kak je izvedeno ukljucivanje i iskljucivanje grijaca i ide li preko releja i osiguraca, ili nekim drugim nacinom spajanja ??!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tu buš moral pričekati Muhu ili nekoga tko se kuži ja sam samo postavil sliku da znaš kak to liči, mada ja mislim da može funkcionirati direkt prek start tipke kakvu imaju veliki ursusi za paljenje, znači masa je traktor i imaš dolaz struje od kontakt brave do tipkala i dok stisneš pustiš struju na grijače i dok pustiš prekineš dovod i izvršiš opaljenje makine!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
To je jasno ko dan !!
Tzv "primitivni spoj" . Ali, kao takav je i nesiguran uak da bum pricekal strucni odgovor !
U svakom slucaju Hvala !!
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Spajanje ide preko originalne ručice za paljenje, ima unutra slobodan kontakt...
Inače ta "brava" ima dva koraka, na prvom griješ, na drugom pališ....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
E kad bi bila original ... Doduse ni ne znam kak je original !?? Imam klasicnu bravu za paljenje. Ne bosh kljuc. Tu je samo kontakt i paljenje svjetala, a poseban kljuc pali. Prvi okret kljuca je "luft", a onda je paljenje kao svugdje, znaci kljuc se vrne u "luft" poziciju nakon paljenja !
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Ovo je original:

200_200.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Koja kvadratura zice je potrebna za spajanje grijaca i da li je dovoljan taster ( tipkalo ) od 10A ??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,256
Ja mislim da je 2,5 kvadrata dosta, a za taster mislim da bi trebal jači
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dva grijača ti vuku od 20 do 25 ampera taster od 10 može ali 10sekundi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh