• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ma bitnn je da dojde !!
Na mobu sam pa ne vidim dobro sliku - lezaj je ispod tog poklopca ??
Jel moram ulje prije ispustit ( nekak mi logika govori da bi trebal, al bolje biti bedast pa pitat nego prepametan pa zasr . . )
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,256
Ako skidaš bočne poklopce onda ne, ali ako skidaš donji poklopac onda da.
Najbolje da ispustiš, možda bu još kaj izašlo uz ulje pa si onda več polako u prednosti.
Otprilike moreš pogađati kaj se zdrobilo
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Boga molim da je koja kuglica u lageru, a ne nekaj vise !!??
Ok . . . javim se sa dodatnim pitanjima ako ih bude, a rezultat operativnog zahvata cu objaviti ovdje !!
Cekam samo radionicki
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,256
Trebal bi biti u PDF-u.
Probaj ga skinuti još jednom, a ako nebu išlo bumo ga drugačije poslali ili ponovo postavili.
Nije problem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
A gdje klikneš? Jesu li ti skripte dozvoljene?
Klikni gore na ime (iza piše 16Mb).
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sad jesam.... klokan.... kad covek nije za computer, bolje nek se motike drzi.....
Naravno, ovo mene ide !! Nisam oznacil kaj trebam downloadati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,256
Bitno da je on tvoj.
Loše je skeniran ali može poslužiti.
Uživaj.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Problem "tonkanja"rjesen !!
Otpusteni serafi na zvjezdi felge . . .
Zategnul i ide Medo dalje !!
Hvala svima na pomoci i savjetima
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
ekipa imam jedno pitanje, zanima me hoće li malom ursusu biti previše ako spojim još jedan radni far na stražnju stranu? mogu li u isto vrijeme raditi prednja svijetla i ta dva radna svijetla iza? :(think):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,256
Bez problema.
Te stare rage imaju kvadraturu žice dovoljnu za mini elektanu tak da nebude problema.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako dva radna fara pališ na isti prekidać trebal bi stavit relej oko 20 Ampera .:icon_idea:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nekak Dinamu u zadnje vrijeme nejde :icon_anal: Alternator bu uzvukel starijeg brata .
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
imaš možda neku shemu za spajanje preko releja?

može ovako?
 

Prilozi

  • 1zwlzmf.jpg
    1zwlzmf.jpg
    20.6 KB · Pregleda: 3,043

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,086
Dobro je i ovako samo što biha ja indikator lampicu spojio paralelno sa svjetlima
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
ta lampica mi možda ni ne treba jer bi se svjetla palila samo noću ako su baš potrebna, a ako rade noću onda mi ne treba lampica da me bode u oči :8):
i još jedno pitanje: zašto žica sa prekidača mora ići na tablu sa osiguračima? jel to onda isti ovaj osigurač koji dođe između akumulatora i releja ili moraju biti 2 osigurača?
 
Posljednje uređivanje:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Koristiš onaj od svijetla za upravljanje relejom. A za radnu struju staviš posebni osigurač. 15A-20A ako su 2 H3 sijalice.
Vodove od releja prema lampi 1,5qmm ovaj od akumulatora do releja slobodno 2,5qmm. I nema frke.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh