• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imam još jedno pitanje, sa njim sam dobil i kompresor, ali mi fali crjevo koje ide od rezervara do kočionog ventila i od boce do urice, jel to mogu dati napravit gumeno ili mora baš biti metalno?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Ne mora biti metalna cijev. Tvornica ih montira jer su jeftinije od gumene.
 
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
23
7be02ca3ab118eec131845800b11bfc6.jpg
fa6d0bda3ff99ec191c893216eba4602.jpg

Ta dva komada sam dobil sa njim, a po Tinijovim slikama vidim da bi to moralo funkcionirati u duetu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Točno to radi u duetu. Na nosaču poteznice imaš dva bolcna, koso odrezana odozdo koji zabravljuju donju kuku, koja se osigura sa polumjesecom na nosaču pot.. Postoji još mehanizam sa polugom da se prikolica otkopča sa sjedala traktora (toga ne vidim na slici). Inače mali medo je prava zvijer sa tako prikopčanom prikolicom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nabaviš krajeve (holendere) i sa šelnama stegneš gumena crijeva 5 bara drže bez brige ali prije provjeri kihavac na 5 bara bi moral kihnati .
 
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
23
Kad se montira donja poteznica treba ju sa bolcnom osigurati na nosač. Nosač ima polumjesec sa rupama tako da se mož kopčati priključak malo u stranu. U tom slučaju najbolje je skinuti poluge (F) kojima se diže prikolica.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zagorec, imam i tu ručku, sam kaj je otkinuta, treba ju zavarit nazad gore
Željko, budem onda to tak napravil, uzel budem neko malo jače armirano crijevo, a holendere ako treba dam napraviti, čelićne šelne i gas, samo moram to sve ukomponirati jer su mi na mjesto od kompresora ubacili alternator.
Zj, ubacim mu ja na prvi kraj 2-3 utega plus ja 100+kg žive vage, nema da se propinje, ali najvjerojatnije bude išla kombinacija nešto između tvoje i Žecove donje poteznice.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ak ju bus postavljal kak je moja, onda ti bum dal mjere klinova, jer ima tu jedna caka oko toga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Kawač, nisam mislil zbog težine prednjeg kraja, već radi snage :)

Još jednom ti velim, postavi postolje kose, remenicu i remene gore (makar ti nikad i ne trebala), pa onda delaj kuku. Vjeruj mi, nebu ti žal.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zgzac, samo piši da ne slažem dva puta.
Zj, samo nosaće imam na kaj se montira. Kosu i prenos nisam dobil s njim.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Budem poiskal ako tko oko mene ima bočnu kosu na ursusu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kawich... Prvom prilikom poslikam i sve ti potanko opišem ! Hoćeš ovdje ili na PP pa da to bude naša mala tajna :(blush):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kak želiš! Dobri patenti se skupo plačaju! [emoji1] [emoji1] Daj mi reci jel samo na ta dva bolcna obješena ili ima i od zadnje strane kakvu upuru za vučnu silu?
c793babdd17506f32ab93c9153e8b174.jpg

Ovo je slika kak je bila složena na velikom medvedu. Tlačnu silu su nosila ova 6 m16 šarafa, a iza kuke sam još zavaril dva uha kroz koja je išla gurtna na ona dva originalna uha od donje poteznice što su ispod diferencijala i stegnuto. Tak sam si nekak u glavi zamislil da tlačnu silu nose šarafi, a da opet sva vučna ne pada na njih nego da i gurtna pripomogne.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ma naravno da bu sve ovdje stajalo. Da sam trebal biti bogat, već bi bil i bez toga. Samo ta dva klina prijatelju. I ne boj se nikaj. Ja sam danas punu prikolicu, 3ccm starog zdrobljenog crijepa dopeljal u ovaj svoj breg i na poljski put bez straha da bi se bilo kaj tu dolje dogodilo. Sve ti bu na slikama, bez brige.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Zakaj se meni ovo dogodilo i ima li lijeka ? Znam znam .... nova je najsigurniji lijek. Kazaljka temperature je otišla u visine i tam ostala.
 

Prilozi

  • DSC_0039.jpg
    DSC_0039.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 65

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A da se ti nije možda precvikala cjev sa živom pa je tak ostalo? Probaj malo sa nekim gumenim komadom šrafcigera potuckati okolo!

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sad sam skinul vuru dolje. I vidim da se bužir od žice kaj ide na glavu, zaljepil za drugu žicu usred taljenja . Proal sam kuckat, al zabadava. Ćak sam danas primjetil i malo dima i miric po paljenju žice. Vode ( antifriza ) ima, remen nije pukel.... Ne znam zakaj je to tak !??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Imaš kurcšlus negde.
Rješavaj to dok se nije pripalil do kraja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh