• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Jednostavno,na reduktorima,imas viska rupa okolo pa gledas sta ti pase.
Nije tezak zato sto je sad zadnji kraj vislji od prednjeg,i samim tim rasterecen je prednji kraj.
Po meni ima vise prednosti,nije mi jasno zasto to nitko nije uradio.
Pusten plus vuča ili kosa on je sjeo dok je jednom okrenuo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Možeš li podići i prednje kotače?
Samo pazi, sad mu je kraći međuosovinski razmak, pa bi mu se mogel lakše podizati prednji kraj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Na malom medi prednji kraj nejde samo tak u zrak. Nije to Zetor ili neki drugi ljubitelji dizanja prednjih kotača.
Ako se ne varam dalo bi se na osovinama malo podiči prednju stranu. Samo ne kontam kaj bi s tim dobil?
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja bi svoj snizio da se moze, ovako će se samo lakše prevalit na stranu. Mozda se tim sistemom moze i sniziti ali prednji kraj nema opciju promjene visine. Barem ne moj, noviji tip sa četvrtastom prednjom osovinom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Starijem, s grbavom prednjom osovinom, koliko se sjećam, moguće je podići i prednji kraj.
Muha, podizanjem zadnjeg kraja, pomiče se uzdužno težište prema natrag. I svi priključci su udaljeniji od zadnje osovine. Zato mu i je "lakši na volanu".
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Kontam, ali ne kontam zašto bi trebalo podići i prvi kraj? To si pital dali se može.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Treba i mogu i prednji podici ima dva polozaja,za kultivirat kukuruz naj taman.
Mali ima utege plus nizi je prednji kraj,nista od dizanja.
A sto se tice razmaka nije to bas nesto puno.
Meni odgovara ova opcija za dosta poslova,javit cu rezultate,kopčanje prikolica takodje je kao na velikom sad.
Mudrost je jedino malo navoje sredit koji se nikada koristili nisu na reduktorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Kontam, ali ne kontam zašto bi trebalo podići i prvi kraj? To si pital dali se može.
Zato da ne visi prema naprijed kak sad i da bude prohodniji.
 

Štrbo123

Novi član
Tu od
8 Ruj 2019
Poruka
3
Dobar dan.. Kupio sam URSUS C335 73g. Manje više sve sam sam sredio po priručniku sam svoj učitelj i čak je ispalo ok, jer se nikada nisam bavio mehanikom.. Pa imam jedno pitanje u radnim brzinama kida, a u voznim koda polako odpušta ili kvačilo neodvaj!! Dali je lamela ili??
 

Štrbo123

Novi član
Tu od
8 Ruj 2019
Poruka
3
Kako se ona štela koji je način, mislim može li objasniti mi neko?? Hvala...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Vjerojatno će trebati mjenjati kvačilo, ali prije štelati a to je dobro prikazano na uputstvu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Na malog medu su ugrađivane dvije vrste kvačila. Novi i stari tip.
Da bi ti znal pojasniti kak da štelaš moral bi znati koji tip je gore.
Štelanjem ne vjerujem da buš kaj dobil i bojim se da bu makina morala iči na pola.
 

Štrbo123

Novi član
Tu od
8 Ruj 2019
Poruka
3
Sve je original na njemu 73godište je.. samo ulje filteri i gume nisu... Kako mogu znati koji je tip??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Skini onaj bočni poklopac kroz koji se i štela pa pogledaj unutra.

Stari tip ima 3 capice



A noviji tip ima 6 capica

 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Pozdrav maheri, evo par dana čitam ovu temu, pa da se i ja javim. Što mislite, dal je zreo za izmjenu semeringa? Pozzz IMG_20191007_112157.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20191007_112151.jpg
    IMG_20191007_112151.jpg
    183.2 KB · Pregleda: 30
  • IMG_20191007_112202.jpg
    IMG_20191007_112202.jpg
    111.3 KB · Pregleda: 29

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
A čuj, ne mogu reći da sam zadovoljan. Moram dobro uprt u sic. Tek sam ga kupio, pa bi sad napravio to kako bog zapovijeda, prije rege...
 

Najnoviji postovi

Na vrh