• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Znam što misliš, izgleda malo jadno na tom dijelu, al necu ovdje ici off, mozemo tamo... Namjeravam i sam promijeniti glavu volana, al čekam mercedesovu servo glavu. Ramena rukavca su oko 360kn i poprecna spona 180kn... Ne znam dal bi se mogla upotrijebit postojeca, desna, malo skratit i ubacit ravne krajnice spone... A to sa kuplungom me pravo zanima, ovo je jedino mom malcu zabavno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Znaš da je i meni. Nocas bio mraz. Stoji vani bez haube, samo najlon gore, a kad sam ga okrenuo sastavi nakon dve sekunde. Ici ce kasnije i grana sa grijačima. Gledao sam da su stavljali baklje sa mf-a, al pokusat cu sa obicnima, električnim...
Nemoj ga pokrivati najlonom jer ispod najlona je stalno mokar kao da je non stop na kiši.
Radije nek kiša pada po njemu jer što kiša namoči vjetar posuši a ovak vjetar ne može pod najlon i sve pohrđa.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ma prekrijem ga nocu, a preko dana sklonim. Imam malu garazu, al smeta onaj zastitni luk iznad, pa ga ne mogu utjerat... Vidio sam da si preporucio blokiranje papucice spere kod skidanja desne trube. Jel dovoljno da je se tisne dolje ili je treb usperat u voznji pa blokirati?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Rijetko imam priliku, jer traktor je malo na cesti, a gazda je malo, da tak rečem...ljubomoran.

Već to duže pokušavam, ali nemam priliku (dok gazde nema).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Ma prekrijem ga nocu, a preko dana sklonim. Imam malu garazu, al smeta onaj zastitni luk iznad, pa ga ne mogu utjerat... Vidio sam da si preporucio blokiranje papucice spere kod skidanja desne trube. Jel dovoljno da je se tisne dolje ili je treb usperat u voznji pa blokirati?
Kad digneš kotač u zrak malo ga zavrtiš da špera uskoči i tak osiguraš stisnuti prije skidanja trube.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Rijetko imam priliku, jer traktor je malo na cesti, a gazda je malo, da tak rečem...ljubomoran.

Već to duže pokušavam, ali nemam priliku (dok gazde nema).
Ako je misliš, a vjerujem da misliš onog kod Gorane onda bi ja mogel probati. Imam tam kredit ;)
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Čudim se kako poljaci već dosad nisu smislili neko rješenje za ergonomičnije kvačilo na tom svom tehnološkom dragulju... Probao sam sa google translate na poljskom naći nešto o toj temi ali ništa. Izgleda da njima dobro i ovako
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Ako je misliš, a vjerujem da misliš onog kod Gorane onda bi ja mogel probati. Imam tam kredit ;)
Ne. Kod njezinog ćaće ;)
Svejedno, koji god od nas uspije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
A ništ, odi ti onda k pepiču, a ja bum probal kod nje. Pa koji prije ubode.
Ali nije baš bog zna kaj dobil s volanom od Tama, jedino kaj to niko nema ali ne mota se puno lakše.
Videl sam kod čovjeka kaj je servo ugradil, i probal motati, doslovno ga prstom motaš. Nije ga baš uklopil in estetski ne izgleda ali definitivno funkciju ima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Nisam ga imal priliku voziti, no taj volan ima osjetno manji povratni udarac, a i ti je već puno.
Sigurno da nije ko servo ili hidrostatički, ali je bolje od originalnog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Nisam ni ja, a da ti bum iskren nije me baš puno to ni zanimalo. Ima tam na dvoru ljepših slika nego je Ursus. Pardon, bilo je...

Po riječima gazde ispočetka je bil zadovoljan ali kasnije u radu baš i nije to bilo ono kaj je on mislil da bude.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Dok čekamo slike poluge kvačila i/ili mlade gazdarice :), jel zna tko šta se spaja na kombiniranom satu na lampicu označenu sa KOR (KFM na starom satu)?
 

Prilozi

  • IMG_1570814016031.jpg
    IMG_1570814016031.jpg
    42.6 KB · Pregleda: 26

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ima iza kontakt. Samo jedna žica. Nije mi bilo jasno dal ima neku funkciju ili je samo radi svjetla. Taman je polozajem iza toga. Iskreno, nisam spajao, prevrcem danas malo sat, pa me bacilo u razmisljanje...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Jel se moze izvuci sa donje strane grlo? Ja bi isto rekao da je to lampica za osvjetljenje sata.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Eto, i to smo rijesili :) Ovih dana sam muko mučio sa slavinom goriva. Curi na bakrenoj brtvi, curi na onoj polugi zasuna, curi ispod. Odem i kupim novu, bakrene podloške... I opet curi, još i više, na polugi. Na kraju sam iz stare slavine izvukao polugu i usarafio veliki vijak, sve zategnuo, i za sada, ne curi nigdje... Fascinantno loše slavine, a nije mi ponudio nikakvu drugu zamjensku. Navoj slavine odgovara 3/8' al se nipla ne može ušarafit u rezervoar. Zakompliciraše ga s time, ajme...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,496
Probaš naći bakrenu podlošku koja se koristi (kod auta, i dr.) za čep ulja na karteru. Ta podloška je drugačijeg oblika i bolje brtvi, ta podloška je presavinuta (ako imaš u vidu kako izgleda podloška na svjećici), ova je takvog oblika. Ima ih za kupiti u svakoj trgovini auto dijelova, samo tražiti određeni promjer.
 

Najnoviji postovi

Na vrh