• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Čalopek Čakovec. Na IMT-u radi sasvim normalno. Imam osječaj da i freza bolje radi na imt-u nego na usrsusu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ne trebaš nikakvu multiplikaciju, već mu daj gas.
Kardan na U335 postiže 540@2160 o/min motora i daje 32ks.

Lakši priključci sigurno "bolje" rade na IMT-u, jer mu kardan postiže 540 pri oko 1500 o/min motora, no IMT umire pod većom frezom ili malčerom.
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
@savoris
Malčiram travu na pjeskovitom tlu, ne puštam ju preko 30 cm. Ne bi smjelo biti problema sa snagom.

@ZJ
Upravo to hoću izbjeći, maltretiram traktor na visokim okretajima da bih pokosio travu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Maltretiraš ga s preniskom brzinom vrtnje. Niš mu nebu.
Ako mu je dovoljno 1600 o/min znači ili da je taktor prejak ili mu je premali priključak.
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Maltretiraš ga s preniskom brzinom vrtnje. Niš mu nebu.
Ako mu je dovoljno 1600 o/min znači ili da je taktor prejak ili mu je premali priključak.

Da ne odgovaram svakom posebno.

160 cm malčer Čalopek, nije baš mali malčer. Trava je nikakva, pjeskovito tlo, malčer vrti "u prazno". S premalim okretajima samo mulja travu. Održavam 2 ha.
Žao mi je traktor koji ima 100 radnih sati nepotrebno gaziti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Predviđen je za to i ne boj se.
Imal sam multiplikator na beraču (iz drugog razloga) i na kraju dana, kad sam išel doma po cesti, iz auspuha se letjele krpe čađe.
Daj mu gas oko 2000...2100, pa bu kosil kak treba. Znam da su Podravci šparni, ali, osim kaj buš pokosil kak treba, buš i prije gotov, a motor se nebu mučil.
U konačnici i ušteda vremena, a goriva jednako potrošenoga.
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Noževi su kao novi, nema tragova korištenja uopće
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Dali ste ikad čuli da je posle generalke motor protukao pred birtijom dok se popilo pivo a on jadan nije imao podmazivanje.
Malo treba ubrojiti i oduzet neke parametre,nije samo nafta trošak.
Ja npr. kada vidim da roto kosa zuji utaman prebacim u višu ali motor po ceo dan radi na 2000 kao da kombajn teram.
I opet i u toj priči ima nedostataka,strada vučna lamela, tako da sam moras odvagat sta je za tebe bolje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Željko, malčer ima frajlauf, pa pri okretanju možeš spustiti gas i pri ponovnom kretanju košnju započeti malo prije da motor stigne dići okretaje na radnu brzinu.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Taj dio nije sporan toliko naravno da se može ali raditi bez gasa je smrt za svaki motor.
Nista nemora da radi ostavite ga da čvrka na leru pa da vidimo koji ce duze,dal na leru ili pod opterećenjem.
 

F.Sirocic

Novi član
Tu od
29 Velj 2020
Poruka
4
Prije godinu dana kupil sam Ursus C-335.
Zanima me kako se kipa prikolica te zašto mi povremeno iskače iz prve brze brzine?
Stavio sam izvod za kipanje na vijak bliže mjenjaču premosnice u obliku slova U, dok sam na drugi kraj stavio čep.
Svaka je pomoć dobro došla.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
333
Prije godinu dana kupil sam Ursus C-335.
Zanima me kako se kipa prikolica te zašto mi povremeno iskače iz prve brze brzine?
Stavio sam izvod za kipanje na vijak bliže mjenjaču premosnice u obliku slova U, dok sam na drugi kraj stavio čep.
Svaka je pomoć dobro došla.
Znači ruckica za kipanje je krajnja desna (do blatobrana). Ako sjedimo u sjedalu i povučemo prema sebi to je kipanje (ja sam označio sa K), na sredini je neutralno N, i kad gurnemo dole ili od sebe je spuštanje ili dole D. IMG_20200304_132851.jpg
 

F.Sirocic

Novi član
Tu od
29 Velj 2020
Poruka
4
Puno hvala.
Za vikend cu isprobati pa javim kako je proslo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Prenosnica je veza izmedju filtera i kocke hidraulika koliko je meni poznato a izlazi su nesto drugo za kipu.
Imas to fino opisano di se spaja pa prouci.
Kod mene su kontra polozaji rucice, dolje dize a gore pusta.
 
Na vrh