• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
U mene došao red na generalku. Radit ću polugeneralku ako bude prošlo. Majstor je neki dan mjerio kompresiju 17 na jednom 20 na drugom. Idu nove stubline, klipovi i karike, leteći ležajevi. Glava se nosi na obradu, pumpa i dizne isto. Možda neko iz iskustva zna gdje i koji su najbolji sklopovi motora? I ako ima koja caka bitna kod ovakvog posla...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Možda @MUHA zna, on dela Imt-a al možda je i kad Ursusa delal.
@Kupljenec ja sam i decu delal (mušku, a možda se i curica omakne, nikad se nezna) pa ako treba moreš me i za to preporučiti ;)

Ovak je došel



U društvo turbaka je otišel na strojnu obradu
Na slici se vide sklopovi koji su korišteni samo kaj mislim da takvi danas nisu dobavljivi.
Ove je naš kolega forumaš čuval pet let prije nego je sljedečih pet let uspel mene nagovoriti da mu generalku napravim napokon ovu zimu.



Ovak je to sve skupa izgledalo nakon kaj sam opral



A ovak je otišel na montažu od mene.

 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Sinoć je u pola dvanaest po srednje novljanskom vremenu uspješno izvršeno zapalenje prvo klipa broj jedan a zatim i drugog klipa. Time je pozitivno okončana operacija polugeneralne obnove malog ursusa. Potrošeno je sveukupno oko 6 tkn. Što na majstore, što na dijelove. Obnovljena je pumpa sa diznama. Reparirana glava, nove klipnjače sa letećim ležajevima, klipovi, stubline i karike. Eno ga sad čekića u mjestu od ranog jutra.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Neka te dobro i dugo sluzi!
Moj se naradio ovih dana u šumi... Gdje su veći klizali on je lagano prošao!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Ljepo za vidjeti Savo (y)
Kak ste ga digli tak visoko na koze a još bolje pitanje je kak ste ga spustili s njih?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
U igri je bio veeeliki viljuškar.

Izbacili smo i donju osovinu od poluga i napravili pravu pošto su oni ricnovi totalno razlokani i nisu se mogli sanirati a svejedno ni nema fine hidraulike jer smo već prije izbacili kocku i stavili klasični razvodnik.

IMG-5013336ebaa22ee7d2e4f11fb4971a76-V.jpg Screenshot_2021-04-19-21-58-30.png
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Nakon moje polugeneralke, traktor malčira ali se opet grije. 1. Spora ide, a u 2. Opet se počne grijat... Sve isto kao i prije remonta. Sutra ću riskirati pa uzet novi kiler, a ako i do njega ne bude, moram probat zamijenit termostat. Sad me baš krenulo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Ništ od pranja iznutra.
Uzmi novi hladnjak.

Nego, imaš još uvijek samo dva pera na ventilatoru ili?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Nove su Pikse, i bilo je cijele šake kamenca u bloku. Pera su poduplana i dobro okrenuta. Na srednjem opterećenju traktor drži stalno na početku zelenog. U vožnji drži između bijelog i zelenog. Ali u malčiranju diže prema crvenom čim idem brže od 1. Spore
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Antifriza mu ne fali, stalno sam ga kontrolirao. Nije traktoru teško, malčiram na 3/4 gasa, i uvijek ima rezerve gasa. Jedino kad otvorim čep dok radi u mjestu, stalno nešto bućka pri čepu, ali nema onog zvuka kad se čep odvrne da kao otpusti pritisak iz kilera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh