• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Procurila mi je vodena pumpa na semeringu. Pumpa nema 2 godine. Kako je najlakše to zamijenit, El mora pumpa dolje ili može nekak brzinski? treba mi ljuta mašina sad najviše...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Procurila mi je vodena pumpa na semeringu. Pumpa nema 2 godine. Kako je najlakše to zamijenit, El mora pumpa dolje ili može nekak brzinski? treba mi ljuta mašina sad najviše...
Pumpa dole.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Evo je nova, najbrže rješenje. morao sam i kućište termostata skinut da uglavim onu gumu između njega i pumpe.
 

Prilozi

  • IMG_20211021_171427.jpg
    IMG_20211021_171427.jpg
    30.8 KB · Pregleda: 13

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Pozdrav svima,nisam dugo bio,nisam na sreću imao nikakvih problema od strane malog mede ali sad mi se pojavila jedna zanimljiva situacija,bacio mi ulje na čep,gore na poklopcu motora,ne baca ga stalno već mi ga bacilo u vožnji jedno 2 dcl i poslije ništa,znači motor je u odličnom stanju,pali na prvi okret,ne dimi,ne troši ulje,ne grije se,pa bih vas poštovani forumaši koji ste možda imali slično iskustvo ili znate nešto o tome zamolio da mi pomognete oko toga,unaprijed hvala i pozdrav svima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ako je motor kak veliš u top formi onda mu samo tak na moment došlo.
Možda se samo malo jače ugrijal pa se ulje razrijedilo.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pozdrav svima,nisam dugo bio,nisam na sreću imao nikakvih problema od strane malog mede ali sad mi se pojavila jedna zanimljiva situacija,bacio mi ulje na čep,gore na poklopcu motora,ne baca ga stalno već mi ga bacilo u vožnji jedno 2 dcl i poslije ništa,znači motor je u odličnom stanju,pali na prvi okret,ne dimi,ne troši ulje,ne grije se,pa bih vas poštovani forumaši koji ste možda imali slično iskustvo ili znate nešto o tome zamolio da mi pomognete oko toga,unaprijed hvala i pozdrav svima.
Jesi teral traktor kaj vrag grešnu dušu?
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Pozdrav! Da li itko zna ili da li se taj c335 može sužavati? Mislim na širinu traga kotača. Treba mi nešto iza širine 140 cm a od "većih" traktora su svi preširoki a voćari su mi preskupi :-(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Nemreš ga značajnije suziti jer mu vireši šarafi koji drže zadnje felge.
Kaj ti znači ako su gume na 150cm, a sredine zadnjih felgi na 165cm.

Jedino bi se Štore (bez prednjeg pogona) dal više suziti, ali bi trebalo pomicati blatobrane.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Govorim napamet jer ga nemam ali ispitujem jer vidim da je jedan od rijetkih koji se može suziti. Ako je moguće suzio bih ga na 140 ( govorim o širini od jednog vanjskog ruba gume do drugog) pa mi onda ti šarafi što vire nebi predstavljali problem. Nisam stručnjak ali pitam. Gledam u priručniku to poštelavanje, meni kao laiku to ništa ne znači ali možda nekome znači pa mi može objasniti :) prije nego idem kupovati. Screenshot_2021-11-20-08-42-17-972_com.android.chrome.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Ovdje na slici su navedeni tragovi kotača, tj. razmaci uzdužnih osi felgi (odnosno razmaci sredine do sredine gume). Na tu mjeru dodaješ još širinu gume.
Primjer:
Uz najuži trag 1250mm, i gume 12,4-28" dodaješ cca 320mm, pa ti je ukupna vanjska širina traktora 1250+320= 1570mm.
Uz najuži trag 1250mm, i manje gume 11,2-28" dodaješ cca 280mm, pa ti je ukupna vanjska širina traktora 1250+280= 1530mm.
Napominjem još jednom, širina traktora je veća, oko 1650mm, jer vire šarafi u sredini felgi, pa to znači da se opet ne možeš prejti između dva uska stabla, tak da računaj s tim.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
To je skroz druga priča onda, pa to je onda ista širina ko na imt 539? Nikako na zelenu granu doći sa širinom traktora. Jednostavno ću se morati pomiriti s tim da će mi bilo koji "normalni" traktor kačiti po rubovima grmova, jer su ovi uski voćari skupi ko da su od zlata :-(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Ostaje ti Štore 402/502, s laganim kemijanjem oko uženja.
On bi se dal suziti na 150 ili možda i manje, ali treba pomicati blatobrane.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Išao sam svog premjeriti. Raširio sam ga prije godinu dvije i sad je od gume do gume 163cm, sa 12.4 gumama. Znači da je bio uži za 10 cm. E sad morao bi vidjeti da li može još uži bit. Meni je on bolji izbor od 539 zbog rada sa kardanom. Mislim da je jači na kardanu.
 
Na vrh