• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Kako ti znaš da li je to najbolji odgovor ako sam ne znaš provjeriti ispravnost špere?
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
Epilog priče sa smrznutom vodom u sistemu :

Led je izbio 4 čepa na mestima gde su obeleženi:
20220103_131205obeleženo.jpg
Hladnjak po malo kaplje na mestu gde je donje crevo spojeno, na bloku kod broja motora po malo kaplje.
Kako bi se to moglo popraviti?
Valja li onaj prah za zaptivanje hladnjaka ili mora blok na varenje ?
Zamenio ulje, ostavio traktor da radi neko vreme radi provere da li meša vodu i ulje.
Kupio antifriz.....:hahah:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Hladnjak zalotaj, a blok namaži tekučim metalom pa dok se drži dobro, a kad otpadne ponoviti postupak.
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
Hvala Vam na savetima drugari !
Probaću prvo sa onim prahom za zaptivanje hladnjaka, za tečni metal je i meni palo na pamet.Bitno je samo da curenje nije na unutra ka motoru, pa da meša ulje i rashladnu tečnost.
Ipak šteta nije velika koliko je mogla da bude🤬.
Mašina radi nepromenjeno, testiraću ga sutra sa dve ture drva da bih video kako se ponaša pod teretom, jer dok mašina ne radi, ništa ni ne kaplje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Nemoj točiti ništ u hladnjak, praške, kave, paprike..... te stvari čepe i tam gde ne treba.
Radije zakrpaj izvana.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
kava u hladnjak je ok. ja stalno stavljam vruču vodu u traktor zimi i ispuštam. barem jedno tjedno traktor radi ako ne i češče. stavljam kafu svake 3-4 godine. ja imam imt 533 bez termostata i njemu to ne smeta.realno imr motore ako je sve ispravno je teško pregrijati.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
kava u hladnjak je ok. ja stalno stavljam vruču vodu u traktor zimi i ispuštam. barem jedno tjedno traktor radi ako ne i češče. stavljam kafu svake 3-4 godine. ja imam imt 533 bez termostata i njemu to ne smeta.realno imr motore ako je sve ispravno je teško pregrijati.
Smeta to motoru samo ti to ne znaš. Jesi li se kad zapitao čemu služi termostat i zašto svaki motor ima specifičnu količinu rashladne tekućine u sebi...
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
kava u hladnjak je ok. ja stalno stavljam vruču vodu u traktor zimi i ispuštam. barem jedno tjedno traktor radi ako ne i češče. stavljam kafu svake 3-4 godine. ja imam imt 533 bez termostata i njemu to ne smeta.realno imr motore ako je sve ispravno je teško pregrijati
I ja sam tako radio od 2015. godine od kada sam kupio traktor - stalno sam sipao vodu, i kada sam je ispuštao, bila je prljava, pa sam odustao od sipanja antifriza.
I ja traktor koristim zimi, dok god nema puno snega, sipam toplu vodu pre prvog jutarnjeg paljenja.
Posle izvesnog vremena, sistem se iščistio, ali sam ja nastavio sa vodom- i eto-momenat nepažnje i napravio sam sam sebi problem.Sada curi i pušta, do tada nije nigde.
Nadam se da Vam moj primer može poslužiti kako NE treba raditi, i kako ipak ne može čovek od jednom nekoliko stvari raditi i osvemu istovremeno razmišljati...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Sistem i je prljav zbog vode unutra. Stalnim ispuštanjem vode dopuštaš koroziji i kamencu da odradi svoje. Ako je sistem prljav, ispereš ga i onda ulij antifriz, vidjet ćeš da će ostat čist dugo vremena.
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
U pravu si u potpunosti - sistem se iščistio posle godinu dana, pretpostavljam da je prethodni vlasnik sipao vodu koja i nije bila baš najčistija-antifriz je sada u njemu, ali sam skupo "platio školu"...😞
 

Sandokan65

Član
Tu od
1 Pro 2019
Poruka
32
Hvala Vam na savetima drugari !
Probaću prvo sa onim prahom za zaptivanje hladnjaka, za tečni metal je i meni palo na pamet.Bitno je samo da curenje nije na unutra ka motoru, pa da meša ulje i rashladnu tečnost.
Ipak šteta nije velika koliko je mogla da bude🤬.
Mašina radi nepromenjeno, testiraću ga sutra sa dve ture drva da bih video kako se ponaša pod teretom, jer dok mašina ne radi, ništa ni ne kaplje.
Možete i zavarit to dobar varioc odradi. Al antifriz je zakon .
 

Rodja!

Novi član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
3
Da li postoji pločica proizvođača na fabričkoj ursus kabini? Ako postoji, da li neko zna gde se nalazi i kako izgleda?
 

Najnoviji postovi

Na vrh