• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Logićki bi bilo da je iz mjenjača jer u motoru je crno.
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
:) da, nije mi palo na pamet

Dosta su ploče uništene, mijenjati ili ne? 20220518_184946.jpg 20220518_184922.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Kakve znaju biti ovo nije prestrašno.
Ursus kvaliteta odljeva ....

Ako imaš viška penez uzmi nove, ali to vozi i tak kak je sad.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Evo za sve ursus entuzijaste. Ja volim kad idem u drva da sve ima svoje mjesto na traktoru. Dosad sam H365 držao na limenoj kutiji na blatobranu lijevom. Moram na jesen lakirati traktor zbog rege, i već neko vrijeme kemijam gdje držati motorku. Jutros uz dosta inspiracije i varenja i šarafanja, smislio sam mjesto za pilu tamo gdje stoji aku. Klinerens je malo opao ali ni sad nije najniža točka, Kuka jest. Evo rješenja...
 

Prilozi

  • IMG_20220522_124055.jpg
    IMG_20220522_124055.jpg
    74 KB · Pregleda: 41

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Kabal mi kratak a i tamo već imam kutiju za flaše vode i rezervni karnister s antifrizom
 

ipiipi

Novi član
Tu od
27 Svi 2022
Poruka
25
Poz. svima. Nedavno sam nabavio mali Ursus C335, i odmah se pojavio problem. Naime kako je 1985.godište, bio je registriran, pa odjavljen 2007.godine, ali u knjizici vozila piše da je bez kabine. Sada navodno treba kabina ili luk. Koliko sam vidio nema na trzištu lukova baš za njega. jedino sam pronašao neku kabinu koja je od takvog ursus, čak i ima neku pločicu sa brojem, mislim da piše auto hrvatskai neki brojevi... Sada mi nije jasno jel moram na atest ili se to samo upiše, jel to tako prolazi? Bio bih zahvalan ako netko ima savjet ili iskustva oko toga.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ako piše bez kabine treba je atestirati, inače neće proći na tehničkom. A možeš i riskirati sa "gore-dolje" al se ne isplati...
 

Ivan360

Novi član
Tu od
4 Tra 2016
Poruka
1
Pozdrav forumasi , novi sam na forumu i imam big problem
Ursus 360 pukla radilica, sve smo fino zamijenili ali traktor u radu od 1000 do 1600okr radi čudno nemirno kao šestak 🤔 kao da se cuje lupanje
Bos pumpa bila kod majstora veli sve 5 dizne sve ok ,pali ok ko mina, gas prima veselo, ali?!
Ima tko kakav savjet iskustva unaprijed hvala!
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pozdrav svima. Imao sam takoreći sudar pa mi se raširili točkovi i polomljeni graničnici. Graničnike zavario ali mi iskočili rukavci iz ležišta u kućištu volana.

Koliko zuba polumesec da izbrojim pa da postavim rukavce?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Da li je tko vidio koji primjer malog ursusa sa prednjim kardanom? Poljski mi baš ne ide da tamo tražim i vidim pa me ovako zanima ako je tko slučajno negdje naletio na to, jer ako ga uzimam sa radilice gdje mi je najdostupnije bit će prebrzo, jedino ako neku redukciju složim. Nije baš da mi treba previše al volim izazove i malo razmišljanja za zimu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Najjednostavnije ti je izvleči osovinu ispod traktora, skroz sa stražnjeg kardana, a tam napraviti prijenos lancem na uzdužnu osovinu. Na taj način s prednje strane dobiješ dobar (lijevi) smjer, a ako hoćeš, otraga na lačaniku možeš i ubrzati kardan na 1000, tak da se vrti kak i većina prednjih kardana.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
U sredini će mi smetati za prednji pogon koji je u planu, a ne treba mi da je ubrzan. 540 bude dovoljno, al ak idem sa zadnjeg onda moram promjeniti smjer zar ne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh