• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Takve ležajeve obavezno mjenjati komplet.
Ako su od različitog proizvođača može biti problema, a i ako je oštečenje na jednoj košuljici obično bude i na drugoj ili na valjčiču.
Samo kaj ga nisi primjetil
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Traži ih ležaj diferencijala.
Imaš na ležaju broj.
Ako nema možeš ga izmjeriti.
Ako neznaš mogu ti ja pogledati koja je oznaka u katalogu.
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Stao ursus danas, ne baca naftu na lajtunge. U pumpu ulazi nafta ali nema visokog pritiska.
Skinuo sam prednji poklopac pumpe, zupcanici vrte osovinu tako da nije kajla. Bočno ispod poklopca pumpe, oba federa su u redu i klipići idu gore dolje kad vrtim motor.
U pumpi se čuje neki klok kad se okreće.
Ideje? Šta dalje prije skidanja pumpe?
 

Abra

Novi član
Tu od
21 Tra 2022
Poruka
23
Tak sam I mislil da bude
Jel proradio medo? Baš me zanima u čemu je bio problem. Jeste probali odzračit pumpu na onom vijku ispod lajtunga, čini mi se ključ 12
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Jel proradio medo? Baš me zanima u čemu je bio problem. Jeste probali odzračit pumpu na onom vijku ispod lajtunga, čini mi se ključ 12
Pumpa je kod majstora, zapekli oni elementi gdje su federi. Smeće i hrđa.
 

Abra

Novi član
Tu od
21 Tra 2022
Poruka
23
Pumpa je kod majstora, zapekli oni elementi gdje su federi. Smeće i hrđa.
Hvala na odgovoru. Dobro da nije neki veći kvar ali sigurno i ovo košta pa kad se već rastavlja vjerovatno ide i izmjena nekih dijelova.ja sam imao isto problem sa gorivom ali zbog smeća u rezervaru.kad sam skinuo sa ac pumpe crijevo prvo je u karnister ispala slama i smeće pa onda nafta. Kupio sam ga sa neprozirnom taložnom čašicom a kad sam ju skinuo unutra uopće nije bilo sito.dobro je i prošlo pa nije dalje bilo kvara.sva sreća pa su za njega dijelovi jeftini i dosta je jednostavan za šarafanje. Neke stvari ne bi dirao nikako al dosta toga se može tko ima volje i malo smisla i uz pomoć ljudi ovdje prisutnih.
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Stigla pumpa sa reparacije. Sastavio sam ali dosta dimi crno i ima drugačiji zvuk nego prije ( kao da lupa u auspuhu kod porasta okretaja, kad okretaji prestanu rasti, radi normalno i dim prestane). Snage ima i vrti se na 2400 rpm. Sve sam obilježio prije skidanja osim položaja pumpe (može se komplet zakrenuti malo lijevo - desno)
Poklopio sam O na oba zupčanika i na zupčaniku pumpe u rupi mi se poklapa crtica.
Da li da čačkam još što? Ima li cijela pumpa oznaku u kojem položaju mora biti?
Ili je možda zvuk drugačiji jer sad pumpa druka kako treba?
 

Abra

Novi član
Tu od
21 Tra 2022
Poruka
23
Ma vidi, ja sam amater ali sam uz pomoć ovog foruma i svoje volje dosta toga odradio, neke stvari i više puta i uz to imao sam 2 godine praktične nastave u radioni za ogromne dizel i električne strojeve pa nije da baš nemam pojma ali nisam ni stručnjak te mogu samo nagađat u ovom slučaju.preporučio bih ti da se obratiš ovdje stručnijim ljudima uz čije postove sam i ja to sve odrađivao. Svejedno hvala na obraćanju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh