• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Onda smo kvacilo rijesili sad jos samo da kocnice omekšam na neki nacin.
I dali je netko radio izvode za kiper prikolicu na c355. Malo sam proučavao oko traktora ali hidraulika mi nije jaca strana
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Pa kočnice moraju imati malo praznog lufta tj, pedale i kada stoji traktor neko vrijeme i kada lagano pritisneš kočnice mora blokirati točkove a poslije kad se ugriju pakne i doboš onda malo lošije koči ali tako bi trebalo biti kada je sve ispravno. Za kip cijev imaš dva izvoda ispod sica na poklopcu hidraulike, ne mogu se sad tačno sjetiti ali mislim da kip cijev ide na izvod naprijed do mjenjača.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Odmah ispod sica dva šarafa kljuć 24 ili 22 jedan je malo vislji a drugi niži na njih idu šuplji vijci sa cijevima za kiper cijevi.Imaju još dva vijka m16 ključ 24 njih ne dirati jer oni drže cilindar hidraulike
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Ok za kiper sam skuzio jer sam vidio te sarafe i to cu kupit pa slozit. A sto se tice kocnica kod mene su tvrde ko i kvacilo i dosta slabo koce. Ozracene su i ima ulja u sistemu. Cilindri nisu zacvikali tak da stvarno ne znam kaj poduzet po tom pitanju
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Problem je nađen. Jedan lajtung se previno i nije bio protok zato su i bile jako tvrde a drugi dio je da je sa jedne pakne skroz otpala obloga i sad samo zeljezo struze po dobošu. Kolko sam primjetio da bi ju promjenio moram cjelu trubu skidat
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Pogledo sam o tome samo jedna stvar mi nije jasna. Ja imam sa vanjske strane doboša pakne, onda pretpostavljam da su to mozda odvojene za ručnu ili ?
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Onda ipak budem morao raskopat trubu. Jedna strana koci dobro a druga slabo. Bude bilo posla po zimi 😁
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Ako se malo ranije ujutro digneš to ti je posla za do gableca. Više vremena ode na pranje nego na šarafljenje ;)

Moj ti je savjet da odmah vidiš u kakvom stanju su semerinzi na poluosovinama u trubi i da ih po potrebi zamjeniš i da semeringe doboša staviš nove. Na doboš obavezno one kvalitetnije kaj idu na Zeksa sa disk kočnicama.
Cilindri, pakne i pojasevi ručne od Zetora obavezno.
Pojaseve treba malo prilagoditi ali nebu ti žal muke.
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Sigurno netko i zna otprilike koliko bi ta igra kostala da sve promjenim na obje strane
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Cilindar, pakne, opruge, gumice, pojas i uka ulje su ti za obje strane cca 1000 kuna.
Ako trebaš još i semeringe doboša i brtve, ako strgaš lajtunge, ako trebaš koji cilindar pod pedalom.... pripremi još 500 kuniča.

Pripremi ti za svaki slučaj 2 soma kuna, pa ako kaj ostane fešta :ppozdrav:
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Moje isprike sto sm dosadan ali opet su problemi. Sada je problem sa ukljucivanjem hidraulike bez kardana. Dakle ljevu polugicu nikako ne mogu dic u skroz gornji polozaj. Nesto joj neda , a ince u donji polozaj ide bez problema. Skinuo sam onaj šaraf i vidio da klizac ide ljepo ali svejedno stvara se otpor i ne mogu nikako do kraja dic polugu. Primjetio sam zvuk dok dizem polugu kao da u diferencijalu nesto tucka dok ju cukam gore
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kod mene je ljetos bila situacija da nije htio kardan da se uključi, znači nije htjela ručica ići dolje, kvar je bio na izlaznom vratilu. Bio puko vrh osovine onaj što bude unutra tamo, sad ne znam ima li to neke veze sa hidraulikom preko brzina.
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Kod mene taj dio radi. Ljepo se kardan pali i gasi i nemam sa tim problem. Jedino nece u gornji polozaj nikako. Pokusavo sam i pri vozni i dok stojim i sa kvacilom i bez i svakako, ne znam vise kombinaciju koju nisam pokusao
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Reduktor spore brze u ler, ušaltat u 4 ili 5 i onda se malo poigrati sa ručicom kardana i kvačilom.Ak ni tak nejde onda nekaj negde nije dobro odlijano u kućištu diferencijala ili getribe pa vilica zapinje i neda se uključiti,tak je nekako bilo na mojem. Niš novoga za medveda i Poljake:D
Ima i drugih solucija kaj more bit ali tom potom.....:p:p
 

Najnoviji postovi

Na vrh