• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako nejde na način koji je Mika opisal, mada sumnjam da ide pošto si utvrđivač vadil onda skini poklopac mjenjača i vidi kaj se događa, gde zapinje.
Ako napred na prednjoj vilici ništ ne vidiš skidaj poklopac hidraulika i traži problem na zadnjoj vilici.
Obavezno ispusti ulje da imaš uvid na dno gdje vilice uključuju zupčanik i čahuru kardana i samu pumpu ulja.
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Dali je problem sto sam ja pokussavao u 1. brzini. Sto se postupka tice potpuno razumijem, i bio je u leru i u brzini ali upalit nikako
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pa da, ako se ne varam Dado je kupil novu ali je imal nekih problemčiča oko ufazivanja pa je stavil staru.
A možda su se meni opet zmešale brzine pa nije bilo tak :unsure:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Nije bila nova.
Samo kolko ja vidim na ovu nije dopeljal pritisak ulja.
Jedino ako je prednji Dekl ugrađen sa semeringom na pumpi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Točno, točno, sad si me zmislil da je ona bila kupljena od onih cura od pokojnog bošiste....

Videl sam i ja to, ali ova ima i mjerače pa sam predpostavil da je "univerzalna",
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ona od kristala propušta ulje u regulator pa stalno curi ali sa njom radi kao sat. I ta pumpa inače stoji sa desne strane na bloku pa je nezgodno na ursusu za zamjenu ulja i tak. Onu od ursusa nosio na popravak pa skoro isti vrag ko i prije. Ovo je od novijeg tipa zetora i nemogu nigdje naći nastavak, nipl, šta ide na blok da spojim lajtung za dobavu ulja u pumpu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Trebalo bi biti po dučanima traktorskih dijelova. Vjerujem da Čegec ili Hubzin imaju.
Ako nema, ima ovdje svakakvih
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kod mene nema nigdje ( dvije trgovine ) a niti tamo gdje sam kupio pumpu. Uvijek mene zapadnu ti čudni dijelovi gdje trgovci govore da ih nitko to nikad nije tražio.
Screenshot_20230111-180140.png
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
To to tokar istokari... Kaj si ovo baš novu kupil il' reparirana,jedno vrijeme je u ZG i okolici bilo pumpi za manje Zetor kakti nove izvana a kad otvoriš poklopac ona stara sam reparirana.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nova novcata samo šta duže stoji u trgovini tak da sam ju dobio po, kao, staroj cijeni.
Joj, nemoj mi tokare spominjati. Kad tak nešta tražim koda im vadim zdrav zub.
Možda vi bilo u auto dijelovima. Moram samo provjeriti korak navoja Screenshot_20230111-183501.png
 

Stepke

Novi član
Tu od
12 Velj 2023
Poruka
3
Pozdrav svima, novi sam na forumu. Trebam savjet.

Neki dan sam vršio reparaciju hidraulike na Medonji 355 '74 godina, pošto mi je već duže vrijeme poskakivao hidraulik u radu, te kad sam htjeo mijenjat gumice na osovini u kojoj je torziona osovina sam uočio da je torziona u dva dijela. Zanima me kad budem sutra stavljao novu torzionu, kako ju podesit da pravilno stoji, na šta moram obratit pozornost kod sastavljanja?

Hvala unaprijed!
 

Prilozi

  • FB_IMG_1676237510822.jpg
    FB_IMG_1676237510822.jpg
    21.4 KB · Pregleda: 20

Najnoviji postovi

Na vrh