• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Nisam vidio zmaja 222 nikad u živo, ali mislim da ako ide ova kombinacija sa videa, mora i Ursus bit sposoban sa zmajom radit ipak je dosta teži i sposobniji od 549 ;)

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ide to po ravnom i suhom.
Z222 se lakše vleće na nagibima i mokrom, jer ima osjetno veće kotače i manji bunker.
549 je dupljak, pa nemoj zanemariti tu komponentu u usporedbi s Ursusom ;)
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Da,slažem se da to što taj 549 duplak veću vučnu silu ima i ima težinu napred. I da,pod suvom bi se i bralo. Kad blato retko ko želi da bere,zbog oranja.

Borislav,u brdo bi brao ali te njive imaju blag nagib i neće brati uzbrdo i nizbrdo već poprečno tj pod tim nagibom.
Ostale njive sve ravnica.

Zmaj 222 ima oko 3 tone plus pun bunker oko 1600kg.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
neće brati uzbrdo i nizbrdo već poprečno tj pod tim nagibom.
Poprijeko i može ali uzbrdo ne vjerujem. Prošle godine smo brali kuruze sa onim C360 4X4 uz brdo i imao je posla dok izvuče pola bunkera a kamoli pun bunker. A sad to Zetor sve dosta lakše radi.....
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Znači može ali nije preporučljivo kombinacija Zmaja 222 i 355
Bolje 221 ako u pitanju dvoredni berač za njega.

Pre više godina mi brao Zetor mislim 69 ili 72 (u magli mi broj)sa Zmajem 223

Kakva to kombinacija bila....
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ide to po ravnom i suhom.
Z222 se lakše vleće na nagibima i mokrom, jer ima osjetno veće kotače i manji bunker.
549 je dupljak, pa nemoj zanemariti tu komponentu u usporedbi s Ursusom ;)
Ma ne znam baš, doduše nisam nikad imal prilike raditi s 549 duplakom(meni tiha patnja inače 😁) pa nisam siguran kolko bi bil sposobniji od 549 solca. Al kad pogledam velikog ursonju i 549 pa makar i 549DV ursus mi opet nekak djeluje sposobniji za dvoredni berač vući, velim možda se i varam...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Nevjerojatno je sposobniji od solca, prednja vuča mu jako puno znači. Iako mnogi kažu da je to slab motor za prednju vuču, nije, uvijek ima brzina niže
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Vjerujem da bi u mokrom bilo koji sa prednjom vučom bio bolji od Ursusa.

Jedan (bivši) član je imao 549 DV i 565 bez prednje vuče. Sa istim plugom 549 je bio puno sposobniji, iako je dosta slabiji.
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Pozdrav ekipa. Nadam se da sam u dobroj temi jer se radi o Ursusu 355.
Dakle trebao bi skinuti bosch pumpu jer je vrijeme za reparaturu, pa me sad zanima dali samo odsarafim ona tri sarafa i lajtunge i dal moram pazit da nest ne opadne u kuciste. I kako poslje stavit u fazu pumpu?
Hvala unaprijed
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Najbolje da si zabilježiš gde je bila.
Nemaš nikakve brige, samo te tri matice. Unutra je jedna spojka ali nema ti kam opasti. Ujedno služi tome da ju ne možeš krivo staviti.
Ne zaboravi kupiti i novi oring između boš pumpe i bloka da ti nebu kasnije tu mastil.
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Najbolje da si zabilježiš gde je bila.
Nemaš nikakve brige, samo te tri matice. Unutra je jedna spojka ali nema ti kam opasti. Ujedno služi tome da ju ne možeš krivo staviti.
Ne zaboravi kupiti i novi oring između boš pumpe i bloka da ti nebu kasnije tu mastil.
Znaci nema potrebe za skidanje onog dekla od strane kompresora i ventilatora?
To me jedino brine da ne zeznem kaj i onda bude cuda posla. Jer trenutno traktor radi jedino u bosch pumpi nesto lupka i curi nafta na ona cetri lajtunga na glavi pumpe i tocno se cuje da ne radi mirno. A majstor je reko da skinem i donesem. A di bi trebalo zabiljezit kak je bila, dok ju skinem onda na toj spojki i osovini pumpe ili ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Koliko znam kvačilo je na svim ursusima dosta tvrdo. A za kočnice bude se neki majstor javio.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Da, obično je na svakom tvrdo kvačilo ali to je na mom C360 prepravljeno prije možda 10 godina i sada je kvačilo otprilike kao na Zetoru, možda i mekanije malo, znači rukom mogu pritisnuti bez problema pedalu, ovako to izgleda....

 

Najnoviji postovi

Na vrh