• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Zakaj si kriv, zato kaj si ga išel uključivati pa se pokvaril hihihi, to ti je takva makina.

Tu na osovini ti je O-ring.
Da bi ga promjenil treba raskopati kompresor. Skinuti glavu i cilindar, tj dovesti kompresor u ovakvo stanje.



Izvadiš utvrđivač (to je onaj dio koji podižeš pri uključivanju da bi pogurnul osovinu (ključ 12 ili 14) i onda počinje sex. Gurneš kanđu napred kao da si uključil kompresor (normalno, onda ti opadne klipnjača s radilice kompresora ali s tim se ne zamaraj to buš na kraju napeljaval) i imaš jedan šarifič s kontra maticom kojeg trebaš otpustiti.
Predlažem upotrebu šerafcigera ili malog sjekačića i malog čekića.
Kad popustiš šerafcigerom izvadiš šarafič van pazeči da ti ne opadne u karter jer onda je to več jače od sex-a i sljeduje ti skidanje kartera ako ga ne uhvatiš magnetom kroz čep kartera.



Sastavljaš obrnutim redosljedom.

Rešil buš to, zima je duga, a ako nebuš ionak ne koristiš kompresor pa omažeš silikonom osovinu.
Joooooj kak ja volem te Ursuse :icon_pai:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Fora je što ga nisam ni diro, procurio sam od sebe. Inaće ga neteram preko1800-2000, juće cijeli dan 2200-2400, pa mislio zbog toga procurio. To i je sva čar mehanike, složiš jedno ode drugo i tak u krug. Njegov je krug jako veliki i nekad se prekida pa ispočetka. Volim to radit pa nije problem, a i opušta me uz koju pivu i gemišt.... :icon_pidu:

Jel se može on uhvatit magnetom odozgora, jel ima mjesta? Zlu netrebalo.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Može, uzmeš onaj magnet savitljivi i njime pridržavaš kad ga otpuštaš.
Oprezniji treba biti kod sastavljanja.
Nemoj slučajno da tio padne na pamet da ga loktitaš kod ugradnje jer bu neko nastradal kad bu poslije tebe rastavljal.

Našel sam bolju sliku samo kaj je ova od Zekana, a tu je više mjesta pa je dohvatljivije i vidljivije.



Ovo ti je slika same vilice i osovine na kojoj je taj O-ring koji treba mjenjati, vidi se utor.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Da ne zaboravim, pazi na vilicu kad izvadiš osovinu. I ona može u karteru završiti
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Pa sad traktor je većinom prikopčan na mlin i vjerojatno ga tjera preko brzina tak da mu gasa i ne daje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
To je to, i dugi rad na istome gasu uzrokuje takve pojave.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Zašto mi prvo paljenje traje do 20sec. Javi se na prvom krugu i onda vergla na suho sljedecih 15-20 sec. Kad upali ako ga odma ugasim pali na zub i tak cijeli dan..... Desava se bilo vani +20/-20....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Jesi ga probal prije prvog paljenja malo pripumpati na AC pumpu.
Možda iber druk ventil malo popušta.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Jutros sam malo napumpo na AC-pumpi, i upali od zuba. Taj "iber- druk ventil" bi bio nepovratni, gdje se nalazi i kako ga riješiti? Novo il se može složit? HVALA
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Na povratnom vodu sa boš pumpe (gore desno na pumpi pa na rezervar gore) šuplji vijak kojim stežeš lajtung.
Možeš ga rastaviti i počistiti, pregledati dosjed i kuglicu ili zamjeniti novim.

To je jeftiniji popravak, ako nebu dobro onda bude trebalo pogledati ventiliče na AC pumpi.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,662
pa pregled tih ventiliča na acepumpi par minuta posla(pod ventiličom komadič prljavštine)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Samo poslije pušta gorivo na oringu pa opet par minuta ili Hubzin promet i sl po novu AC.
 

Najnoviji postovi

Na vrh