• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543

I sad ste me zbunili,jel to posledica dugog rada na istom gasu ili dihtung?
Nisam primjetio da drugacije radi a ide ko strela.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Brtva auspuha izgleda nevalja, možda treba samo dotegnuti, a za točniju dijagnozu bi trebalo oprati i videti točno odakle curi.
Ako je bilo u radu na istome gasu onda samo gas dalje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Dakle, vratio se didica od majstora, boš pumpa je gore, zasad sve radi.
Ja sam ga odmah preuzeo i bacio sam se na hidrauliku.

Dio po dio i došao sam do ovoga na slikama.

A sad, prijatelju MUHA nastavljaj ovdje. Gdje i sa čime početi? Koga prvog skinuti, kako, što, zašto? Raspiši se, zahvaljujem unaprijed! :(happy):
 

Prilozi

  • IMG_20141219_153359.jpg
    IMG_20141219_153359.jpg
    36 KB · Pregleda: 756
  • IMG_20141219_155239.jpg
    IMG_20141219_155239.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 763
  • IMG_20141219_170437.jpg
    IMG_20141219_170437.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 832
  • IMG_20141219_170504.jpg
    IMG_20141219_170504.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 1,812
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,776
Prvo vadiš cilindar,otšarafiš holender i ventil(duži vijak)na spojnoj cijevi cilindra i razvodnika i dva šarafa sa gornje strane koji drže cilindar i vadiš ga van.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Prvo okreneš poklopac naopačke (pazi da ti osovina ruku ne opadne van na nogu jer si ruke skinul)i.
Otpustiš dva šarafa (ključ 24) označena crvenom strelicom, oni drže cilindar.
Otpustiš tri vijka (ključ 13 ili 14) označena zelenom strelicom (jedan se ne vidi)
Otpustiš dvije redukcije (ključ 24) na koju se spaja cjecv od kipera, ne vide se na slici . Ti i gre spomenuti šarafi drže razvodnik.



Okreneš poklopac naopačke i opustiš lajtunge (jedan je 22 (mislim sigurnjak), a drugi 24)označene crvenim strelicama pa izvadiš cilindar.
Nakon toga otpustiš lajtung povrata u filter (22, obavezno gedora) označen zelenom strelicom i na mjestu označenom žutom strelicom izvadiš bolcn i osigurač.
Nakon toga razvodnik ide van.



Samo da pitam.
Zašto ti uopče rastavljaš hidraulik, kakvi su simptomi?
Misliš mjenjati O-ringe i na čahuri torzione osovine?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Muhač a polugica ventila ispod sica kaj se gura lijevo desno ? Ili Ursus nema ?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Simptomi su ti da kad se ugrije dosta brzo spušta, sporije podiže. Rekao si mi da nju i ručice ne diram.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Muha, šta se dogodilo s poklopcem s prve slike kad je varen? Cilindar potrgo ili je opo na pod?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Muha, hvala ti na odgovoru. Nastavljam u ponedjeljak, danas radim, a navečer se treba posvetiti curi. :)
Bit će te izvješćivani ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Muha, šta se dogodilo s poklopcem s prve slike kad je varen? Cilindar potrgo ili je opo na pod?
Puko, od preopterečenja :icon_jook:

Simptomi su ti da kad se ugrije dosta brzo spušta, sporije podiže. Rekao si mi da nju i ručice ne diram.
Ovi simptomi oko sporog dizanja mi vuku na pumpu .... ali to stigneš i kasnije kad riješoš gornji dio.
Ručice i osovinu brtviš ako curi na njima, naročito ručice
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Hidraulik radi, samo kad se traktor ugasi brzo spusti, pogotovo kad je topal. Prvo ću probati sa ovime, onda ćemo vidjeti ako se ne popravi to što ćemo dalje.

Što se tiče osovine, prilično sam siguran da kod toplinka slini, bude tamo malo masno, ali sve to provjerim. Sutra bi se trebao baciti na to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
To je več druga priča, ti si rekel da na toplo teško i diže.....
Ako je ulje vani, skini odozdo poklopac, očisti usisni filter i zamjeni gumice na spojnoj cjevi, bilo bi dobro usput i sigurnosni provjeriti, ako imaš s čim.

Ako curi na tim čahurama onda imaš feštu, velika osovina na koju dolaze ruke mora van
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Pa diže malo sporije, ali ne moram davati gas do ibera da bi krenio dizati i takve fore.
Na 700-800 okretaja on će podiči ako je i topal, samo malo sporije.

Sutra ću to još sve pogledati i konzultirati ćemo se:drink:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,662
To je več druga priča, ti si rekel da na toplo teško i diže.....
Ako je ulje vani, skini odozdo poklopac, očisti usisni filter i zamjeni gumice na spojnoj cjevi, bilo bi dobro usput i sigurnosni provjeriti, ako imaš s čim.

Ako curi na tim čahurama onda imaš feštu, velika osovina na koju dolaze ruke mora van
Onda odmah MUHAČU ili nekome tkoto zna rastavit i sastaitda nebi bilo:icon_weed::icon_eyes:http://poljoprivredni-forum.com/images/smilies/eek.gif
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ako bu baš trebalo ..... Od Đakova prema poklopac ima gratis prevoz, isto tak i nazad.
Posel je isto gratis, ali nemogu obečati kad bude gotovo, tam negde u 4-5 mjesecu ioduče godine bude, garant
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ak bude skido pumpu, može odma provjerit gumice na njoj. Za opadanje poluga mi smrdi na manžete i kariku u cilindru.
Kak najlakše izvadit klip van?
 

Najnoviji postovi

Na vrh