• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php

Vide se ljepe brazde... Moj je bio malo bolji ali drži.

Čemu sliži izvod prije kipe, gdje je strelica prema čepu?
 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Lijepo sam vas pitao treba li novi klip, rekli ste da ne treba. Cilindar mi je ipak još uvijek pre skup da ga promjenim. Ovo sam radio od svoje prve plače. :icon_cry:

Ja sam zasad vrlo zadovoljan napravljenim. Hidraulika drži i više nego odlično naspram onoga kako je bilo. Drago mi je sa sam sve uspio sastaviti i da funkcionira, samo čekam da probam tanjuraču zakvačiti i da nju dignem u zrak i da vidim šta će reći, zato što je moguće da sam jednu sitnu stvar zeznio, ali šutit ću, nadam se da nisam :icon_cry:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ne obaziri se na one koji odma preporuče sve novo.Popravio si stanje od nikakvog prije na ispravno to je važno sa malim ulaganjem.:icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Vide se ljepe brazde... Moj je bio malo bolji ali drži.

Čemu sliži izvod prije kipe, gdje je strelica prema čepu?
Onaj cilindar je još beba kakve sam videl i u kaj sam brtvila metal pa je držalo do sljedečeg uništenja manžeti.

Taj izvod služi isto čemu i onaj drugi. Kad povučeš ručicu kipera u krajnji položaj na oba ide ulje van.

Lijepo sam vas pitao treba li novi klip, rekli ste da ne treba. Cilindar mi je ipak još uvijek pre skup da ga promjenim. Ovo sam radio od svoje prve plače. :icon_cry:

Ja sam zasad vrlo zadovoljan napravljenim. Hidraulika drži i više nego odlično naspram onoga kako je bilo. Drago mi je sa sam sve uspio sastaviti i da funkcionira, samo čekam da probam tanjuraču zakvačiti i da nju dignem u zrak i da vidim šta će reći, zato što je moguće da sam jednu sitnu stvar zeznio, ali šutit ću, nadam se da nisam :icon_cry:
Ja vjerujem da bude dobro, za prvi put :(y):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kad digneš ručicu kipera do kraja na strelici kaj je prema van izlazi ulje pod pritiskom a na strelicu kaj je prema unutra može ulje u nutra tj vrti ulje iz jedne u drugu strelicu služi za omotač i slićno . Kad spustiš ručicu do kraja ulje ide obratno tj iz strelice unutra u strelicu prema van .Još imaš dva položaja u kojima ručica stoji gornji zablokirano donji protok .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Marko od starog nemreš napravit novo,ovo kaj si ti odradil bude dobro i služit će te!
Ako malo popusti ugašen nema veze,bitno da u voznji ne skaću ručke gore dole!
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Naj se sekerati, ja sam svoj 4 puta slago. Bitno da si zadovoljan i da diže, tako nitko neiskapča pumpu u vožnji...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja sam zadovoljan,a još zadovoljniji ću biti kada probam dići i nositi nešto poput tanjurače.

Sada sam sve naučio, da ponovno radim kladim se da bi u jednom dani skinio, sve promjenio i vratio poklopac. Zapravo je vrlo jednostavno, samo treba krenuti
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
I ja sam baš to htio reći... Jednom si rastavio i sastavio,ako i bude kakve potrebe da se to opet radi ići će kao podmazano... Svaka čast,ja se ne bih usudil nekaj takvog raditi sam... Rastavljanje bi još išlo,ali sastavljanje... :(
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Imam puno volje za takvim poslom, vremena više-manje, prostora i alata najmanje.
Ovo sam sredio, ako sve bude u redu napadamo na nešto sljedeće, samo još treba smislit što, iako mi se neke stvari vrte po glavi, ali polako
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi imam problem oko sastavljanja zračnoga filtera. Dali ovaj komad ide ispod mrežastoga na one rupe ili gore na mrežasti? Pucka mi pomagala i sve prehitila i sad neznam koji kam ide a nisam odma gledal jer sam donju posudu pral, uglavnom, zaključak je da treba paziti na decu a ne sam na traktor!
56523854ba6d4a500dfc0f4b87d6cf0a.jpg

9b9a5a6b02d20255ffb2b9e3f3c3ce12.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Tu gore na ovaj odlomljeni dio, pa onda gore grubi taložnik

image.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Neznam jesam retarderani ili kaj ali moj filter uopče ne izgleda ko na slikama po netu, ja imam nekakve 3 kopče koje sve drže skupa i nema šanse da umetnem onaj travnati filter unutra u kučište!:icon_scratch::mad::
Ovak to izgleda:
dcdf4bbc710003ac48b0d81fb34de8fc.jpg

521a93dc99c46b0f07ebc03da61e0846.jpg

527029e486bf109c98e97cec2a37dbb7.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Taj tvoj sa slike me podsječa na Zetorovog jer se valjda orginalni raspal ili je to Ursan iz prvih dobrih serija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh