• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema veze kaj je nafta unutra, vele "bošisti" da oni ugrađuju propusne elemente jer niko ulje ne toči pa da bar ona malo podmaziva ......
Generalka? Ovisi kaj i kak je na njoj napravljeno i u kakvom stanju je ta gore spominjana pumpa. Medo inače stvarno do kraja pali ko metak.

Povratni filter hidraulike ti se nalazi ispod sjedala (kombinacija magnet, mrežica), gedora 24, sa ključem buš oglodal čoške na matici i onda budu trebale rolcange.





A usisni filter se nalazi na nosaču pumpe ispod traktora.
Treba ispuštati ulje i vaditi pumpu van da ga očistiš ili promjeniš.


Muha od čega je ovaj usisni filter,i dal se da kupit novi?
Kak se skida filter sa pumpe?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo kolega je mjenjal pumpu hidraulike orginalna za njega je 625kn,i taj usisni filter veli da je cjeli metalni i novi košta 60kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Jel dobil s njom mast, jel dobil, jel dobil :icon_kidra: onu za oči kaj sam u drugoj temi spominjal :8):
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
"Vazda s njim problema". Procurila mi voda u ulje, koja mi je procedura? Od remonta odradio cca.100h, zamjenjeno ulje, filter, pritegnuta glava, preštelani ventili i to prije božiča. Traktor spremljen i jednom u dva tjedna paljen zbog ulja i akumulatora, voda je bila ispustita tako da nesumljam u blok. Prije tjedan-dva vozio nekakva drva šogoru i nekako malo vode ispustio van, izvadim mjerač a tamo tri prsta iznad max..... :mur:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
To od nerada?
Ulje van, karter dole i vidjeti gdje curi.
Moja je predpostavka na gumicama mada možda je i piksa pukla...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Napisal sam, ulje van i karter dole pa buš sve videl.
Moguče i da je čep na glavi, ali opet buš videl.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Znači krater dolje, glave i sve oprat u nafti. Javim čim počnem s poslom. Kum mi je mehaničar i maturu radio na ursusu, al s tim se nebavi od škole....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ko je rekel glave skidati?
To buš poslje, krečeš od kartera.

Matura na Ursusu, mora da je danas od njega majstor :icon_scratch:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Aha je majstor, vozi kombi od kak je završio školu. Al jeb... Ima bar nešto u glavi. (valjda);
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Garant ima čim se mehanike ostavil i primil bilo čega drugog u životu :icon_super::icon_super:
 

Najnoviji postovi

Na vrh