• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
I onda kažu da Ursus nije traktor za raditi, a tvoj se pokidao dok stoji!
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ursus je traktor na kojem možeš uvjek nešto radit [emoji12] E zaboravih pitat kako hidraulika? Jel ti se diže? [emoji12]
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Nisam previše radio sa njom još. Vozio sam krmače i prasce u gajbi, to je bez problema odradio. Vidjet ćemo kada dođe bolje vrijeme.

Istina, uvijek ima, ja čekam sljedeći jedan pa imam još nekih stvari za srediti, trenutno je u voznom stanju, ali uz abnormalnu potrošnju goriva. :icon_blackeye:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Nije do pumpe, ona je sređena. Promjenjeno je samo kućište i regulator okretaja je sređen, on se skoro pa raspao.

Problem mi je na jednom od šupljih vijaka na povratu goriva na diznama. Mjenjao sam sve bakrene podloške i skužio sam pri zamjeni da je na prvom cilindru do hladnjaka pojeden navoj. Ne da se stegniti i doslovno pita gorivo dok radi. Nadam se samo da nije i u dizni otišao navoj. Kupit ću novi pa probati zamjeniti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
I ako je otišel nije problem, ima matica za kupiti.
Samo kaj treba dizu štelati.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Kupio sam jučer sva četiri šuplja vijka za povrat goriva na diznama. Cijena jednog je čak 2.8 kn. Stavljeni su, upalio sam ga na minutu, ne vidim da curi. Vidjet ćemo do kada će biti tako :(rofl):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pas m. i kvaliteti dijelova za medvede, to kaj da od repe, starih gača i starih bicikla rade. Prošli godinu na prolječe sam kupil sva nova creva za kiler i danas vidim da je ono donje S crevo de dolazi na kiler potpuno porozno i počelo je sliniti. Dok ga stisnem rukom po celi dužini se otvore pore ko da je 20g staro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Jednogodišnja roba.
Pripaši od nekog automobila, da se.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imam negder staru, nije puštala ali sam uzimal novu gornju pa sam odma i totu zamjenil. Bole da sam si pivu popil zate novce nego tu čurku kupoval.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Kao što znate, radio sam zimus hidrauliku da mom Didici.

Radio sam neke sitnice, ali danas zakvačen prvi puta teži teret na hirauliku (tanjurača). Digao ju je, ali jako polako, nebitno koliki je gas i ne pušta dole.

Provjerio sam ulje u mjenjaču, razina je bila na donjoj crti. Nasuo sam nešto manje od dvije litre hipenola i odmah upalio traktor i probao podiči, diže kao blesavo. Na ler gasu dobro, a na večem gasu tanjurača hoće skočiti na kabinu. Je li moguće da je samo nedostatak ulja bio problem ili nešto drugo je u pitanju?

Sutra idem probati tanjurati pa ćemo vidjeti što će biti sutra.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,766
Da nije bilo malo ulja pa povuklo zraka,to se nama zna dogoditi kada oremo nizbrdo a ulje na min. pa kad dižem plug treba jači gas da podigne.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Izgleda da je faljelo ulja probaj diči da je traktor u dolu tj da je napred niži ako tad neče ili sporo diže fali ulja .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ali pumpa je na dnu, a ulja ima koliko? 20-30 litara? Da mu te nepune dvije litre toliko znači?

Vidjet ćemo sutra što će biti pa vam se javim.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ima oko 30L i te dve mu bas neznače puno. Ako fali ulja zna hidraulika cupkat dok diže ali zrak nemože povuč. Može bit da je bilo malo gusto ulje pa mu treba duže da digne mada se meni to nije događalo. Ako pumpa ostane bez ulja neće dizat nikako...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,766
O može i te kako.Dođi kod mene probat orati na jednom komadu pa da vidiš veselja ak je ulje na minimalcu,a i malo ispod.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Nekužim šta može? Ako fali ulja na dolu neče dizat ili cupka koliko šuplja osovina nabaca ulja. To su nagibi od 10% pa na više ovisno o kolicini ulja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da bi na ursusu povukel zrak na pumpe,mora falit više od 10l ulja i mora biti dobro nagnut napred.
Meni se čini da je bil malo ljen u početku dok se nije malo ozračil i nabral tlak u sistemu,cjevi razvodnik,cilindar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Meni se čini da je bil malo ljen u početku dok se nije malo ozračil i nabral tlak u sistemu,cjevi razvodnik,cilindar.
875371055.gif


Samo da ne nabere previše pa zbaci Markana iz sedla
 

Najnoviji postovi

Na vrh