• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Od čega? Tak sam moro sve prat od vode. Opro naftom pa ispuho, pa opet, pa opet. Sad je ko nova , imam slike samo moram stavit. Dole dosjed za gumice ošmirglo i ocistio sve. Ujutro samo ispušem i more nazad. A trebo sam nešt stavit al nisam ni mislio na to. Ovaj @Bumbar mi je kum reko ja da ce skoro bit na nogama. Kazem da nije normalan...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,508
Problem je kaj je u kanal otišlo nečistoče pa bi mogli ležajevi stradati koji su na istom kanalu.
Ispuši i operi benzinom mada bi bilo najbolje skinuti i konzolu glavnog ležaja .....

Jel to gore bila orginal piksa?
Kaj buš mjenjal samo tu jednu?
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
A da samo jednu trenutno nema se, pa krpamo. Sutra ču skinut konzolu i ležaj prije pa oprat. Nek posluži godinu dve pa čmo sve mjenjat (ako bude papiriča). Imamo volju samo nema sredstava...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,508
Pošteno.
Ja sam nekad kolegi ugradil dvije, jedna pukla, a druga stradala od karika.
Po smeču sam prebral stare karike, sparil najbolje i napunil s dva dobra Zetorova klipa .... eno ga još ide, a pet let je prošlo sigurno.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Dolnja uljna karika je pukla što ima feder u sebi, dali bi klapalo ako bi stavio bez federa? Imam staru dosta dobru i nema lufta u klipu samo je bez federa... Nisam vidio na piksi nikakvu oznaku al moram ga ostrugat, i mislim da nije. Ovo mu je drugi i po remont. Neko je prije mene radio neso jer je radilica več bila brušena na prvu a ja dao na treču spec.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Evo i koja slikica od mog didice. :(emo):
Što se tiće onog sporog dizanja, jučer sam opet išao tanjurati, traktor nije paljen od prošlog tanjuranja. Upalio sam ga, da ću dignut tanjuraču, on opet onako polako i jedva diže. Prije paljenja provjerio ulje, na sredini mjerača je nivo. Digao je tanjuraču tako polako, ja sam zatvorio haubu, ušao nazad unutra, spustio ju, dignem, on normalno diže. Isterao sam ga na dvorište, radio je na mjestu sa dignutom tanjuračom par minuta, sjeo sam da idem, probam dizati i spuštati, ide normalno. Krenem prema njivi, na pola puta dok vozim ja probam malo spustiti tanjuraču, kad ona neće gore. Stoji, ne pada dolje, ali ni gore ne ide. Dok sam se vozio, padne mi na pamet kardan. Došao do njive, stao, kardan ugasio i upalio, normalno diže. Probam opet, ugasim, upalim, normalno diže. Sve sam poradio bez problema, normalno je dizao. Moguće da je do toga bilo? :icon_scratch:









 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Prije paljenja sam provjerio ulje, bilo je između minimuma i maksimuma.
Kad sam išao kući dizao je i u vožnji.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako i polako diže pumpa se vrti meni to miriše na smeče u sigurnjaku ili sam sigurnjak na pumpi ako ne rade kiperi ili na kocki ako hidraulik ide sporo a kiperi rade,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,508
Ima ako je 350.
Onaj od Markana nema. I ja sumnjam na sigurnjak, a to sam mu odmah rekel na telefon da nije do ulja i koje su moje sumnje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Istom brzinom diže i kad je pun gas i kad je ler gas.

Danas opet upalio, zezao je na početku i onda opet normalno radi cijelo vrijeme. Zbilja ću se razljutit i skinut opet poklopac i provjerit sve. Sada nemam baš vremena.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Eto da se javim, cilindar zamjenjen i skompletorano sve. Između ostalog puklo uho na grani ispuha pa se čekalo varenje. Usput skinuta AC-pumpa i zamjenjene gumice i sad curi gore na ručici tako da mora opet dolje. Pregledan iber-drug ventil. Danas upalio i drži nivo i vode i ulja. Malo se grije (mozda paranoja) nakon 15-20 minuta se počela dizat kazaljka temperature.(imam termostat). Eto toliko za danas, sutra smo pametniji pa se javim nakon test vožnje do kuma i nazad...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,508
Baš htjedoh upitati jel medo mumlja.
To ti se samo čini da se grije, sad može imati samo bolje hlađenje.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Mumljo dok nije upalio. Sad radi kao singerica. Kad je sastavio odma mi smješak na ustima izašo. Sutra snimim mali video pa stavim. Imaš možda sliku AC-pumpe rastavljene? Ja sam svoju "repariro" pa curi stalno [emoji11] . Nije bilo nikakve gumice unutra pa sam išo logički, i sad izgleda da nevalja... "Alaj sam je opravio svaka mi čast"!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,508
Mislim da ne, ali imam negde katalog. trenutno nemogu do slika, sutra potražim.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Pumpica riješena. Evo mali video od paljenja jutros, malo sam previše vratio gas pa skoro krepo, još sutra trebam vidjet dali drži tlak u pumpi. Mislim da bolje od ovog nemože.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Fw6WaAU8Bos[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh