• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Niti jedna matica ne odpušta bez veze. Osovina koju drži ima lufta. Mali ti si mi stvarno zanimljiv. Pljuješ po ursusu, zetoru, nikad ih nebi u dvorište a sve znaš o njima.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ahaahh ja volim majstoriti a i pomoć čovjeku kad je teško.
Mora danas čovjek sve znati jer kad sve platiš šta ti ostane
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Jos samo pitanje ima li netko mozda radionicki? Trazim pa nalazim samo na scribdu.. ako nebude druge budem ga tamo skinuo...
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Reci sta te zanima.

Konkretno sam htio vidjeti kako izgleda to na osovini razvoda da to slozim kako spada. Ja sam kod v. Gorice pa majstora naci za to je ko na lutriji dobit tak da moram sam. I muci me jos slab pritisak ulja na manjim okretajima. Filter je cist.. mozda gumica na filteru? Ili da okrivim pumpu?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Morat ce i stublina van da tu osovinicu zamjeniš.
A nezz da ćeš bez alata to baš ima dosta posla.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nema potrebe stublinu vaditi, ide osovinica van.
Trebaš skinuti prednji trap i poklopac razvoda i na među zupčaniku zamjeniti osovinicu jer je najvjerojatnije stradal navoj i staviti osigurač i maticu.
Stavi i nove ležajeve na među zupčanik.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mi smo vadili neznam nešto je smetalo bilo.
Dobili.su bili i zupčanici dosta štete napravilo.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Ide osigurač kojim se matica osigura.

A kak taj osigurač izgleda ak je ovakva matica sa slike? Tu jedino po meni mogu doći podloške dali rascijepljene ili one nazubljene. S takvom sam se maticom susrel kad sam delal limariju na APNu pa sam vilicu moral skidati..
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Hvala na infu. Raskopao i nasao jos samo provjeriti ima li negdje jos stete kakve...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ležajevo obavezno novi, bez toga nema kruha i maticu okrenuti pravilno.
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Lezaj ide novi jer nije dobar. Jel to moglo biti uzrokom teskog prvog paljenja i zvuka kao da su ventili bili rastimani? I kad ste vec od tako velike pomoci, palucka mi se lampica ulja na malim okretajima. Filter je cist, al si nesto mislim da je mozda ona podloska koje nema sazvakana od zupcnika i zavrsila u pumpi...
Hvala puno jos jednom na dosadasnjoj pomoci!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To nema veze s prvim paljenjem.
Pumpu treba otvoriti, vidjeti koliko je poderana ili oštečena pa se bu više znalo.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Trebam hitnu pomoć......
Kolega rastavljo kočnice i izvadio semering sa poluosovine, (valjda) izletio mu feder od špere, (valjda) nisam bio pa nemogu potvrdit. Ako je kako to sastavit ili komplet iščupat van šperu???? Hvala
 

Prilozi

  • image000000_2.jpg
    image000000_2.jpg
    25.9 KB · Pregleda: 19
  • image000000.jpg
    image000000.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 18

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Pa špera kanđa vam je već vani. Sad to sve očistite i operite zamijenite šta treba i sve nazad.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Kojim redosjedom ide nazad? Danas idem vidjet šta je napravio, nisam nikad to rastavljo pa pitam kako sastavit...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Opruga, kanđa, poklopac u kojeg je prije montaže ugrađen semering.
Zamjenite i O-ringe na osovini poluge špere i stavite brtvu između poklopca i kučišta diferencijala.
 
Na vrh