• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Samo ti šarafi okolo.

Paziš da ti ne ispadne osovina na kojoj su ramena od poluga.

Paziš da ne otkineš sigurnosni ventil i ne saviješ onu jednu polugu sa oprugom. Sve će ti biti jasno kad malo podigneš.

I paziš da ne padne na noge, teško k'o vrag...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,798
Vijaka M12 je 11 komada ;)
Ja poluge ne skidam pa nema brige da osovina izleti.
Prije skidanja popusti vijke na polugama, ako misliš mjenjati O ringe na njima i popusti vijke koji drže cilindar (ključ 24). Lakše ih je popustiti kad je poklopac na traktoru, a predpostavljam da buš brtvil hidrauliku kad poklopac ide dole.
Kad skidaš poklopac spustiš ruke dole, a ručicu komande povučeš do kraja prema gore. Odljepiš poklopac i kad dižeš prvo dižeš prednju stranu.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,505
Dva šarafa od poklopca mjenjača kraj one dvije poluge od brzih i sporih i ručice kardana
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,798
Za kaj, za poklopac hidraulika ta dva šarafa ne smetaju.
Oni se skidaju kad se ide pogledati u mjenjač kakvo je tam vreme.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Dali netko silira kukuruz sa medom? Zanima me kojom sporom brzinom je najidealnije da ne spalim traktor?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ok . Dali lako radi sa silokombajnom? Ja sam prošle godine kupio velikog medu , a sada silokombajn pa me strah dali ce moći da on radi sa time.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Ma može raditi bez problema samo ga nemoj žaliti na gasu,i pogledaj koji put na sat od temperature.Ako može ferguson raditi sa silokombajnom onda može i Ursus.
 

JUVE13

Novi član
Tu od
18 Kol 2021
Poruka
1
Pozdrav imam jedan problem na drugi slliki god broja 19 mi curi ulje/ tamo izput kuplenge, kako se to rješi?
1629289140961.png 1629289140961.png
1629289176041.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,798
Zamijeniš semering i po potrebi osovinu ako je jako ukopana.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ima li tko savjet kako raširiti okrugli prednji trap, koji vrlo vjerojatno nije pomican još od tvornice, dakle 44 godine??

Trebao bi svaku stranu za 10 cm van...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Lijepo veli poslovica:
Ako gruba sila ne djeluje, znači da nije pravilno primijenjena ...

ili

Naj na silu, zemi vekši čekić 🤣
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Noćas oko podne jedna strana napravljena, još samo jedna takva jebada i podešavanje špura 🤦‍♂️
I od toliko čekičanja, prednji trap je spreman za ponovno bojanje :D
IMG_20211018_235646.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,798
Evo, vidiš da ide? A boja, boja je logički da strada ali malo šmirgla, malo kist i to bu beba.

Još jedan savjet, da se ne mučiš s onolikim panjevima i klocnama kod ovakvih zahvata dovoljno je glavu viličara staviti pod onu prednju vuču i eventualno dodati neku malu klocnicu ;)
 
Na vrh